Send Lette
Насильницькі зникнення

Стала відома інформація про ще одного заручника ОРДЛО

Володимир Черкас зник у Донецьку 6 вересня 2017 року.

«Принаймні, ми вважаємо цю дату умовно офіційною, оскільки в той день Володя не відповів на дзвінок – замість нього знайомі почули невідомий голос», – розповідає МІПЛ колишня дружина Тетяна. З її слів, напередодні Черкас поїхав на непідконтрольні території через смерть батька – Володимир хотів спробувати вивезти маму, яка через поважний вік відмовлялась виїжджати. Рідні розповідають, що останній дзвінок пролунав від Володимира, коли той перетинав лінію розмежування у напрямку Донецька. Сказав, що все добре. Потім зв’язок зник. Родина думала, що Володимир просто перевозив речі, тому не міг говорити.

Перші місяці ніякої інформації про Володимира Черкаса рідним отримати не вдавалось. Його мама шукала у Донецьку – писала запити, зустрічалась з представником так званої уповноваженої з прав людини, але все марно. Потім вдалося зв’язатися з адвокатом, який говорив, що слідство триває, слідчі змінюються. Але де саме утримують Черкаса, чому затримали та у чому звинувачують – ніхто не знав. «Та й взагалі не відомо було, чи живий. Мамі снилися дивні сни, що її син стояв поряд з її покійним чоловіком», – зауважує Тетяна.

Про точне місце перебування Володимира Черкаса стало відомо лише після так званого великого обміну полоненими у грудні 2019 року. Колишні заручники сказали про ймовірну причину затримання – його ніби арештували з групою невідомих осіб, звинуватили у диверсіях та співпраці з СБУ. А також повідомили про місце утримання – понад два роки представники незаконних збройних формувань тримали чоловіка на «Ізоляції» – у секретній тюрмі так званого міністерства держбезпеки («МДБ»).

Саме на «Ізоляції» Володимира Черкаса зустрів колишній заручник Олександр Тимофєєв.

«Володимир – добра, спокійна людина, завжди намагалась підтримати оточуючих», – говорить він. Тимофєєв згадує, як Черкаса, як і інших, били бойовики, знущалися над ним, змушували працювати. «Після тортур у нього погіршилося самопочуття – виникли проблеми з серцем, підвищувався тиск. Одного разу я був свідком того, як Володимиру стало погано – від болю у серці він ледь тримався на ногах, але медичної допомоги йому не надали», – продовжує Тимофєєв.

До війни Володимир Черкас жив з родиною у Донецьку, займався бізнесом, має трьох неповнолітніх дітей та відверто висловлював проукраїнську позицію.

Нині за непідтвердженою інформацію, Володимира Черкаса утримують у макіївській колонії №97, у так званому СІЗО МДБ. Чи отримав він так званий вирок – рідним поки не відомо. А надто вони не знають, який стан його здоров’я.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій