Send Lette
Насильницькі зникнення

Стала відома інформація про ще одного заручника ОРДЛО

Володимир Черкас зник у Донецьку 6 вересня 2017 року.

«Принаймні, ми вважаємо цю дату умовно офіційною, оскільки в той день Володя не відповів на дзвінок – замість нього знайомі почули невідомий голос», – розповідає МІПЛ колишня дружина Тетяна. З її слів, напередодні Черкас поїхав на непідконтрольні території через смерть батька – Володимир хотів спробувати вивезти маму, яка через поважний вік відмовлялась виїжджати. Рідні розповідають, що останній дзвінок пролунав від Володимира, коли той перетинав лінію розмежування у напрямку Донецька. Сказав, що все добре. Потім зв’язок зник. Родина думала, що Володимир просто перевозив речі, тому не міг говорити.

Перші місяці ніякої інформації про Володимира Черкаса рідним отримати не вдавалось. Його мама шукала у Донецьку – писала запити, зустрічалась з представником так званої уповноваженої з прав людини, але все марно. Потім вдалося зв’язатися з адвокатом, який говорив, що слідство триває, слідчі змінюються. Але де саме утримують Черкаса, чому затримали та у чому звинувачують – ніхто не знав. «Та й взагалі не відомо було, чи живий. Мамі снилися дивні сни, що її син стояв поряд з її покійним чоловіком», – зауважує Тетяна.

Про точне місце перебування Володимира Черкаса стало відомо лише після так званого великого обміну полоненими у грудні 2019 року. Колишні заручники сказали про ймовірну причину затримання – його ніби арештували з групою невідомих осіб, звинуватили у диверсіях та співпраці з СБУ. А також повідомили про місце утримання – понад два роки представники незаконних збройних формувань тримали чоловіка на «Ізоляції» – у секретній тюрмі так званого міністерства держбезпеки («МДБ»).

Саме на «Ізоляції» Володимира Черкаса зустрів колишній заручник Олександр Тимофєєв.

«Володимир – добра, спокійна людина, завжди намагалась підтримати оточуючих», – говорить він. Тимофєєв згадує, як Черкаса, як і інших, били бойовики, знущалися над ним, змушували працювати. «Після тортур у нього погіршилося самопочуття – виникли проблеми з серцем, підвищувався тиск. Одного разу я був свідком того, як Володимиру стало погано – від болю у серці він ледь тримався на ногах, але медичної допомоги йому не надали», – продовжує Тимофєєв.

До війни Володимир Черкас жив з родиною у Донецьку, займався бізнесом, має трьох неповнолітніх дітей та відверто висловлював проукраїнську позицію.

Нині за непідтвердженою інформацію, Володимира Черкаса утримують у макіївській колонії №97, у так званому СІЗО МДБ. Чи отримав він так званий вирок – рідним поки не відомо. А надто вони не знають, який стан його здоров’я.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Cards
Олексій Кравець

Олексій Кравець Дата зникнення: 22 січня 2023 року Місце зникнення: с. Софіївка, Херсонська область   Олексій Кравець […]

25 Листопада 2024

Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Більше публікацій