Send Lette
Інші воєнні злочини

Підтримайте в’язнів Кримля, який Росія утримує в ізоляції

Російська Федерація застосовує ізоляцію як засіб тиску на “в’язнів Кремля”, позбавляючи їх побачень, телефонних розмов, передач і навіть найменшої комунікації з будь-ким. Це створює інтенсивний психологічний тиск на в’язнів, особливо на тих, які вже роками чекають за звільнення.

Валентин Вигівський — один із трьох політв’язнів, які знаходяться у російському полоні ще з 2014 року. Він був затриманий в Криму ще на початку окупації. У грудні 2015 року Московський обласний суд оголосив йому вирок – 11 років колонії суворого режиму за начебто шпигунство. Наразі Валентин перебуває у російській виправній колонії №11 в селі Утробіно. Наразі Валентин в ув’язненні вже протягом 6 років і 9 місяців. Із них 4 роки і 4 місяці його утримують у режимі ПКТ (приміщення камерного типу) та штрафного ізолятора.

“Чому його там утримують, ми тільки можемо здогадуватися, бо у своїх листах він не може написати про це все. Але найімовірніше, це українська позиція та відмова працювати на Росію”, — розповів батько Валентина Петро Вигівський під час пресконференції 31 травня .

Родина вкрай занепокоєна фізичним та психологічним станом Валентина, на тлі жорстких умов утримання та тривалості ув’язнення втратив віру у повернення додому в найближчі роки. Ситуація погіршується його постійною ізоляцією навіть від інших ув’язнених. Валентин пообіцяв оголосити безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Він не реагує на вмовляння батьків у листах не робити цього.

Батько політв’язня розповів, що Валентин планував розпочати голодування у разі відсутності змін на краще, бодай для пом’якшення умовах утримання. Адміністрація колонії начебто пообіцяла змінити його умови утримання з 10 червня на менш жорсткі.

“У цих умовах буде можливий буде хоча б телефонний дзвінок додому, можливо, дозволять довготривалі побачення. Останній раз таке було у січні 2017 року, тоді ж був останній телефонний дзвінок”, — розповів Петро Вигівський.

До обіцянок змінити його умови утримання Валентин ставиться скептично, тому має серйозні наміри розпочати голодування.

Фігурант сімферопольської справи “Хізб ут-Тахрір” Теймур Абдуллаєв вже більше року знаходиться у штрафному ізоляторі (ШІЗО), у колонії на території Росії. У ШІЗО його помістили відразу щойно Теймур прибув до колонії.

Сам Теймур пов’язує цей тиск з відмовою від співпраці зі спецслужбами, які відвідували його вже на території колонії.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років ув’язнення. Апеляція зменшила термін на 16,5 років. У березні 2020 року кримського політв’язня етапували в другу колонію міста Салават в Башкортостані для відбування покарання.

Як допомогти?

На жаль, ми не можемо змінити становище політв’язнів, але можемо підтримати їх та їхні родини розголосом, провівши акцію підтримки у своєму місті. Наприклад, 12 червня о 18:00 відбудеться акція в підтримки політв’язня Тєймура Абдуллаєва в Києві, така ж акція запланована у Вінниці.

Можна написати листа підтримки політв’язню.

  • Валентину Виговському можна написати лист на адресу: 613040, Кировская обл., г. Кирово-Чепецк, пос. Утробино, ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской обл.
  • Адреса для листів Теймуру Абдуллаєву: 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный, ФКУ ИК-2

Про способи надсилань листів тут.

Також можна написати листа до Генпрокуратури РФ, Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяні Москальковій з вимогою звернути увагу на ситуацію з Теймуром Абдуллаєвим та Валентином Виговським.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій