Send Lette
Насильницькі зникнення

У Донецьку понад місяць незаконно утримують вагітну жінку

Вже понад місяць представники незаконних збройних формувань утримують у Донецьку вагітну Оксану Паршину. Жінка їхала до своєї сестри, але була затримана на “пропускному пункті” “Маринівка”, при перетині неконтрольованої ділянки україно-російського кордону, представниками так званого міністерства госбезпеки (“мгб”).

Оксану просто зняли з автобуса, повідомивши, що перевірять документи та посадять на наступний рейс. Але цього не сталося. На добу вона просто зникла. Зранку наступного дня її привезли до квартири матері на обшук. Вилучили комп’ютер, на якому, як кажуть рідні, було більше пилу, аніж інформації, та релігійну літературу матері.

Варто сказати, що будинок Оксани Паршиної поблизу Донецького аеропорту, у якому вона тоді жила з маленькою дитиною було зруйновано ще 2014 року, Оксана врятувалась. Пізніше жила разом з мамою та сестрою, а згодом виїхала з ОРДЛО до Маріуполя.

Де утримували Паршину рідні лише здогадувалися. Спочатку їм сказали, що у приміщенні “мгб”, згодом у “ізоляторі тимчасового утримування”. Рідні дізналися, що затримали Оксану на 30 діб так званого адміністративного арешту. Вони дуже хвилювалися, адже не знали, чи отримувала Оксана кваліфіковану медичну допомогу. Справа у тому, що на момент потрапляння у заручниці жінка була на десятому тижні вагітності.

Минуло 30 днів, Паршину так і не відпустили. Весь цей час родичі намагалися знайти адвоката. Зі своїх джерел дізналися, що Оксану звинуватили у шпигунстві та переводять до СІЗО.

“Ми дуже сподівалися, що представники “мгб” з’ясують всі обставини, визнають, що помилялися, та відпустять. Але цього поки не сталося, незважаючи на вагітність”, – говорить один з родичів Оксани.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій