Send Lette
Війна і правосуддя

До Сєвєродонецького суду передали нову справу за підозрою у порушенні законів та звичаїв війни

Цього тижня, 22 липня, о 14:00 у Сєвєродонецькому міському суді заплановане засідання у справі за звинуваченнями, зокрема, у порушенні законів та звичаїв війни.

Підозрювані —  Роман Цибенко, Віталій Вєдєрников, Олексій Видиш та Володимир Додукалов. За версією обвинувачення, ці чотири особи входили до незаконного збройного формування «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова». Організатор та очільник —  Роман Цибенко.

Слідство вважає, що у червні-липні 2014 року підозрювані, погрожуючи зброєю та фізичною розправою, викрали п’ятьох цивільних осіб, утримували їх під озброєною охороною у захоплених приміщеннях ізолятора тимчасового тримання у Сєвєродонецьку та змушували їх копати окопи і траншеї, будувати захисні барикади та фортифікаційні споруди у місті та околицях.

У підозрі пишуть про порушення статті 147 Женевської Конвенції, у якій, зокрема, йдеться про нелегальне ув’язнення цивільної особи.

Наразі ця справа на стадії підготовчого засідання. Як повідомили МІПЛ у прокуратурі Луганської області, наразі суд і прокуратура вживають всіх заходів для належного повідомлення осіб про виклик у судове засідання. 

Тим часом у Голосіївському районному суді Києва 20 липня о 14:00 заплановане засідання у справі колишнього заступника начальника МВС України в Криму Миколи Федоряна. За версією слідства, як співробітник «Чорноморнафтогазу» він надавав ФСБ службовий транспорт для обшуків і арештів кримчан. Йому інкримінують державну зраду.

Цікава справа тим, що обвинувачений знаходиться на підконтрольній Україні території та не переховується від слідства, що є рідкістю у справах із подібними обвинуваченнями.

Миколу Федоряна затримали 7 листопада 2020 року на КПВВ «Каланчак». Як передає Бюро судової інформації, під час обрання йому запобіжного заходу в Херсонському міському суді 9 листопада слідство демонструвало переписки з мобільного телефону Федоряна з особами, місце роботи яких в записній книзі позначене як «ФСБ».

Сам Федорян своєї вини не визнає, але вважає, що йому найбезпечніше зараз перебувати в СІЗО, бо його життю загрожує небезпека.

«Кажуть, в’язниця чутками повниться. Мені передали в СІЗО: тільки-но вийду на свободу – мене усунуть. Тому я вважаю, що для мене найбезпечніше місце зараз – СІЗО, де адміністрація здатна забезпечити мій захист», – сказав він на суді 14 грудня 2020 року, як передає Радіо Свобода.

Федорян стверджує, що підставою для його затримання та подальших обвинувачень стала відмова давати свідчення  на командувача Національної гвардії України.

Під час судового засідання 11 травня по його справі адвокат обвинуваченого Дмитро Щербина заявив, що у Федоряна може з’явитися можливість піти на обмін утримуваними особами.

«Є підстави вважати, що він потрапив в ці списки. Тому що українська сторона стверджує, що вже відбувся обмін списками. На судовому засіданні був представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Ми можемо припускати, що він (Микола Федорян — ред.) потрапив в списки на обмін. І у випадку його реалізації буде обміняний», — сказав адвокат Щербина.

Під час останнього судового засідання, 25 травня 2021 року, суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 23 липня та призначив заставу у розмірі 21 мільйона 338 тисяч.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

Оригінал фото: Крим.Реалії; Микола Федорян

 




0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Полковник СБУ, вихід у полон у Маріуполі та адвокат проти ТЦК: перші справи початку квітня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

28 Березня 2025

Адвокація
Вперше після Нюрнберга: в Страсбурзі зробили крок до трибуналу над Росією за злочин агресії

У Страсбурзі учасники Коаліції держав провели фінальне засідання, на якому завершили технічну роботу над проєктами документів, необхідними для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій