Send Lette
Насильницькі зникнення

МІПЛ стало відомо про утримання ще одного заручника ОРДЛО: мова про 32-річного В’ячеслава Шаболду з Донецька

Його затримали представники незаконних збройних формувань ще два роки тому — 24 червня 2019 року, він досі у СІЗО.

Того дня В’ячеслав був на роботі — в одному з готелів Донецька. За свідченням колег, за ним прийшли співробітники так званого міністерства державної безпеки («МГБ ДНР») та попросили пройти разом з ними — він погодився, зібрав речі та сів у машину. З того часу чоловіка не бачили. Рідні ж взагалі не розуміли, що відбувається, коли В’ячеслав зник: шукали кілька днів — дзвонили у лікарні, морги. Сам Шаболда колишнім заручникам розповідав, що бачив, а точніше чув свою дружину лише одного разу після затримання — коли його вели в «МГБ» на допит — у целофановому пакеті на голові.

Шаболда — мешканець Донецька, сирота — його виховували бабусь з дідусем, яких він після початку збройної агресії РФ не зміг полишити у Донецьку. Окрім того, там у нього народилося двоє дітей — на час затримання дочці було три місяці, сину — тільки два роки. Згодом дружина з дітьми виїхали з тимчасово окупованої території.

Перші п’ять місяців Шаболду утримували на базі «Ізоляція». Тоді за свідченнями колишніх заручників В’ячеслава катували — вирвали зуби, застосовували електричний струм, били, а потім сказали: «Ми зараз привеземо твоїх дітей і відріжемо їм голови, якщо ти не зізнаєшся». «Тричі під час тортур Слава прощався з життям — так було нестерпно», — говорить колишній заручник. Рідні ж думали, що до чоловіка застосовано так зване «превентивне затримання» та обрано «адміністративний арешт» на 30 діб нібито з метою проведення попереднього розслідування. Але по закінченню цього терміну Шаболду залишили за гратами та обвинуватили у шпигунстві.

У листопаді 2019 року В’ячеслава Шаболду перевели до донецького СІЗО, де він і перебуває донині. 

За словами колишніх заручників, Шаболда скаржиться на свій стан здоров’я — сильні головні болі та болі в спині. До арешту у нього були проблеми зі спиною, буквально напередодні затримання проходив мануальну терапію і лікування у остеопата. Чоловік знаходився на обліку у ангіоневролога через судинну патологію мозкового кровообігу.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій