Send Lette
Насильницькі зникнення

МІПЛ стало відомо про утримання ще одного заручника ОРДЛО: мова про 32-річного В’ячеслава Шаболду з Донецька

Його затримали представники незаконних збройних формувань ще два роки тому — 24 червня 2019 року, він досі у СІЗО.

Того дня В’ячеслав був на роботі — в одному з готелів Донецька. За свідченням колег, за ним прийшли співробітники так званого міністерства державної безпеки («МГБ ДНР») та попросили пройти разом з ними — він погодився, зібрав речі та сів у машину. З того часу чоловіка не бачили. Рідні ж взагалі не розуміли, що відбувається, коли В’ячеслав зник: шукали кілька днів — дзвонили у лікарні, морги. Сам Шаболда колишнім заручникам розповідав, що бачив, а точніше чув свою дружину лише одного разу після затримання — коли його вели в «МГБ» на допит — у целофановому пакеті на голові.

Шаболда — мешканець Донецька, сирота — його виховували бабусь з дідусем, яких він після початку збройної агресії РФ не зміг полишити у Донецьку. Окрім того, там у нього народилося двоє дітей — на час затримання дочці було три місяці, сину — тільки два роки. Згодом дружина з дітьми виїхали з тимчасово окупованої території.

Перші п’ять місяців Шаболду утримували на базі «Ізоляція». Тоді за свідченнями колишніх заручників В’ячеслава катували — вирвали зуби, застосовували електричний струм, били, а потім сказали: «Ми зараз привеземо твоїх дітей і відріжемо їм голови, якщо ти не зізнаєшся». «Тричі під час тортур Слава прощався з життям — так було нестерпно», — говорить колишній заручник. Рідні ж думали, що до чоловіка застосовано так зване «превентивне затримання» та обрано «адміністративний арешт» на 30 діб нібито з метою проведення попереднього розслідування. Але по закінченню цього терміну Шаболду залишили за гратами та обвинуватили у шпигунстві.

У листопаді 2019 року В’ячеслава Шаболду перевели до донецького СІЗО, де він і перебуває донині. 

За словами колишніх заручників, Шаболда скаржиться на свій стан здоров’я — сильні головні болі та болі в спині. До арешту у нього були проблеми зі спиною, буквально напередодні затримання проходив мануальну терапію і лікування у остеопата. Чоловік знаходився на обліку у ангіоневролога через судинну патологію мозкового кровообігу.

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій