Send Lette
Насильницькі зникнення

У камері-одиночці донецького СІЗО утримують Віктора Шидловського – у заручниках він з березня 2019 року

У підвалі донецького СІЗО представники незаконних збройних формувань незаконно утримують Віктора Шидловського. Про це МІПЛ стало відомо з власних джерел.

Він – камері-одиночці, весь час ізольований, на прогулянки Шидловського не виводять. Зі слів колишніх заручників, у подібних камерах вогко та холодно, є грибок та пліснява, через вікно сонячне світло майже не потрапляє, по стінам тече вода, шматками відвалюються штукатурка і фарба, на цементній підлозі взимку холодно стояти. Для Шидловського у СІЗО не приймають передачі – говорять, що такого там не утримують, ймовірно, приховують справжнє прізвище. Тобто Шидловський не отримує продукти харчування, ліки та одяг, яких потребує. До СІЗО Віктора бойовики утримували на «Ізоляції», де, за свідченнями колишніх заручників, били, катували електричним струмом, спилювали зуби.

48-річний Шидловський працював водієм на одному з підприємств Києва, у березні 2015 року був мобілізований і рік відслужив у Збройних силах України. За словами дружини, у березні 2019 року поїхав з дому та зник.

«Я знала, що чоловік має справи, і я певний час не могла з ним зв’язатися. Але одного дня мені наснився сон, що Віктор лежить на лавці у кімнаті і каже, що дуже втомився», – розповідає МІПЛ дружина Віктора Валентина, яку нам вдалося розшукати.

Виявляється, саме у той час Шидловського затримали представники НЗФ на тимчасово окупованій території Донецької області. Обставин рідні досі не знають. Лише у червні 2019-го дружина побачила відео в Інтернеті, яке розмістили бойовики. З нього було зрозуміло, що Віктора Шидловського було затримано, ймовірно, разом ще з двома громадянами України. Усіх трьох бойовики називають групою диверсантів, які мали намір ліквідувати ватажка «ДНР», «начальника центру спецоперацій» так званого міністерства держбезпеки Василя Євдокимова (з позивним «Ленін»).

Про заручників представників НЗФ на Донбасі говоримо і пишемо за підтримки програми @USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Історія двох викрадень. Як росіяни створили “екстреміста” з каховського тренера з пейнтболу

Влітку 2023 року окупанти увʼязнили Павла Зозулюка, 43-річного активіста з Херсонської області. З тих пір його сімʼя намагається визволити чоловіка. МІПЛ поговорила з сестрою та племінником Павла, аби розказати його історію.

6 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій