Send Lette
Інші воєнні злочини

Авіаудар на Житомир: пошкоджені будинки та лікарня

“Приблизно о десятій вечері ми почули сирену, побігли у підвал. Але не встигали. На чоловіка впали двері. Я витягнула його, тоді забігли швидко у підвал. Було дуже страшно! Вся навколо гуло, хата гуділа. Щось скрізь падало. Ми не знали, чи залишимося живі”, – так про події вечора 1 березня 2022 року розповідає МІПЛ Тетяна, місцева мешканка Житомиру.

У цей вечір її та сусідні вулиці у приватному секторі були практично зруйновані внаслідок ракетного обстрілу, який здійснили російська армія.

“Коли ми піднялися нагору, побачили, що у нашому будинку ані вікон, ані дверей нема, все всередині пошкоджено, а також у гаражі, – розповідає Тетяна. – Поряд з нашим будинком горіли ще дві будівлі. Люди дуже кричали. Ми не могли підійти, бо звідусіль щось летіло, стріляло. Приїхала пожежна машина, люди також намагалися загасити вогонь. Коли пожежники поїхали, ми пішли навкруги, але знову почало горіти, бо був сильний вітер”.

 

Фото надала очевидиця Тетяна

Тетяна бачила й воронку, яка утворилась після влучання у землю. “Може автобус у неї увійти, така велика”, – зазначає місцева жителька.

Тетяна під час розмови підходить до вікна власного будинку і рахує пошкоджені поряд: “Один, два, три… Тут сім. І ще сусідня вулиця згоріла. Мабуть, усього понад двадцять. Дуже багато”. Вона зараз перебуває у своїй зруйнованій хаті. Чоловіки намагаються закрити вікна та двері. “Поряд таки, які й ремонтувати не можна”, – зазначає жінка.

Невдовзі після атаки Тетяна дізналась, що поряд у будинку загинула 24-річна дівчина та чоловік. “Думаю, є ще загиблі, але точно не знаю. Одну бабусю забрала швидка допомога. У неї все волосся обгоріло і ногу відірвало. Я не знаю, чи вижила”, – говорить житомирянка. 

За даними ГУ ДСНС у Житомирській області під час нічного обстрілу 1 березня загинули троє людей та 16 отримали травми, серед яких семеро дітей.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Суд над росіянками, які викрали херсонських дітей у Москву — та ще 90 справ в українських судах

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

11 Квітня 2025

Військовополонені
“Мамо, буду за десять днів”: що сталося з українським десантником Пасічником

Останній раз Людмила Пасічник бачила сина на екрані телефону — він усміхався, але в очах було щось тривожне. "Ти так дивишся, наче востаннє телефонуєш", — сказала вона тоді. За кілька днів Олександр зник. І вже понад два роки Людмила щодня живе між вірою і страхом, збираючи по крихтах свідчення про сина. Олександр Пасічник — один із тисяч українських військових, яких шукають родини. Історія його матері — це історія безмежної любові, впертості й болю, що не стихає.

11 Квітня 2025

Більше публікацій