Send Lette
Інші воєнні злочини

На Київщині окупанти не пропустили машину з хлібом у село – у людей закінчуються продукти

Очевидці з села Рудницького у Київській області, що знаходиться праворуч від Борисполя, повідомляють: село вже тиждень як окупувала російська армія. У людей закінчуються продукти, але загарбники не пропускають машини з продовольчими товарами.

Родичі Тетяни тікали від обстрілів з Києва. Виїхали недалеко у село Рудницьке у Київській області. Але за два дні після вторгнення Росії, село захопили окупанти. Наразі у Рудницькому немає світла, води та не працюють магазини, каже Тетяна.

Люди сидять майже без продуктів. Сестра розповіла, що вчора не пропустили машину з хлібом. Крупи вже позакінчувалися. Для племінниці немає сумішей. Її годували манкою, потім гречкою. Ще залишилися закрутки, але це не для дітей. Хата холодна, вони сидять і сплять вдягнені”, переповідає слова сестри Тетяна.

Село Рудницьке знаходиться на кордоні Київської та Чернігівської області

Родичі не виходять на зв’язок по декілька днів, каже вона, але сьогодні вдалося поговорити з чоловіком сестри Сергієм він зарядив телефон від акумулятора машини. Чоловік каже, у мешканців села немає можливості виїхати з Рудницького, бо навколо стоять блокпости. Про це він повідомив у коментарі МІПЛ:

Ходять дивляться телефони, у нас не забрали телефони. Ми вже сьомий день намагаємося виїхати, але вони наставили блокпостів, куди тут виїдеш”.

Тетяна каже, сільська рада добивалася зеленого коридору, але безуспішно.

“Куди я вже тільки не дзвонила, і не писала. Я писала у Баришівську громаду. Мені відповіли, що його не дали”, додала Тетяна. Від сестри вона дізналася, що селом їздять танки окупантів, а через хату стоїть їхня техніка.

Подібна ситуація зберігається у населених пунктах Київщини Козаровичі, Катюжанка, Гостомель.
___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Більше публікацій