Send Lette
Інші воєнні злочини

Одним пропонують «евакуацію», інших готують виставляти живим щитом. Що відбувається у Ворзелі, Ірпені та Бучі під Києвом

«З Гостомеля нам повідомили, людям сказали – планується евакуація. І аби їх евакуювали, потрібно включити геолокацію у телефоні, звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомивши свої особисті дані. Ми подзвонили до надзвичайників Київської області, там переконують: ніяких подібних плані щодо «гуманітарного коридору» нема», – розповідає жінка, знайомі якої заблоковані у Гостомелі.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

Інша жінка, родичі якої також опинилися у заручниках, каже, що російська армія, користуючись відсутністю інтернету у людей, розповсюджує серед місцевих людей фейки: мовляв, «взяли Київ», тому пропонують мирним мешканцям, які переживають усі жахи війни, евакуюватися у РФ чи Білорусь.

Насправді, напружена ситуація залишається у багатьох житлових комплексах Ворзелю, Ірпеня та Бучі. Приміром, родичі тих, хто заблокований, у Гостомелі у ЖК «Покровський» говорять, що у багатьох забрали мобільні телефони, а людей готують для живого щита. Заручники з будинку по вулиці Київська, 51 села Липівка Бучанського району повідомляють, що на руки їм всім одягли білі пов’язки, утримують у підвалі і виводять тільки групою у туалет.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

ЖК «Гранд Вілас» у селі Михайлівка-Рубежівка поблизу Ворзеля також вже тиждень в оточенні окупантів. Близько 200 людей, зокрема, і діти, відрізані від найнеобхіднішого та перебувають у свої будинках. У них немає газу, води, електроенергії, тепла, інтернету. Мешканка котеджного містечка, якій у 2014 році довелося виїхати з Луганська розповідає: «Всі об’єдналися, їсти готуємо на вогнищах, але закінчуються харчі.  Так само як і ліки. Мобільні телефони вмикаємо на кілька хвилин, щоб подзвонити і попросити про допомогу. Вийти за межі житлового комплексу неможливо. Одна з жінок намагалася виїхати на велосипеді, російські військові пригрозили «перетворити її на труп». Ми нічого не знаємо про рідних, які зовсім поряд – у Ворзелі. У садку поряд стоять націлені в бік Ірпеня пушки».

_____________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Більше публікацій