Send Lette
Інші воєнні злочини

Одним пропонують «евакуацію», інших готують виставляти живим щитом. Що відбувається у Ворзелі, Ірпені та Бучі під Києвом

«З Гостомеля нам повідомили, людям сказали – планується евакуація. І аби їх евакуювали, потрібно включити геолокацію у телефоні, звернутися до Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомивши свої особисті дані. Ми подзвонили до надзвичайників Київської області, там переконують: ніяких подібних плані щодо «гуманітарного коридору» нема», – розповідає жінка, знайомі якої заблоковані у Гостомелі.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

Інша жінка, родичі якої також опинилися у заручниках, каже, що російська армія, користуючись відсутністю інтернету у людей, розповсюджує серед місцевих людей фейки: мовляв, «взяли Київ», тому пропонують мирним мешканцям, які переживають усі жахи війни, евакуюватися у РФ чи Білорусь.

Насправді, напружена ситуація залишається у багатьох житлових комплексах Ворзелю, Ірпеня та Бучі. Приміром, родичі тих, хто заблокований, у Гостомелі у ЖК «Покровський» говорять, що у багатьох забрали мобільні телефони, а людей готують для живого щита. Заручники з будинку по вулиці Київська, 51 села Липівка Бучанського району повідомляють, що на руки їм всім одягли білі пов’язки, утримують у підвалі і виводять тільки групою у туалет.

Російська армія обстрілює житлові квартали у Ірпіні. Фото: голова міста Ірпінь Володимир Карплюк

ЖК «Гранд Вілас» у селі Михайлівка-Рубежівка поблизу Ворзеля також вже тиждень в оточенні окупантів. Близько 200 людей, зокрема, і діти, відрізані від найнеобхіднішого та перебувають у свої будинках. У них немає газу, води, електроенергії, тепла, інтернету. Мешканка котеджного містечка, якій у 2014 році довелося виїхати з Луганська розповідає: «Всі об’єдналися, їсти готуємо на вогнищах, але закінчуються харчі.  Так само як і ліки. Мобільні телефони вмикаємо на кілька хвилин, щоб подзвонити і попросити про допомогу. Вийти за межі житлового комплексу неможливо. Одна з жінок намагалася виїхати на велосипеді, російські військові пригрозили «перетворити її на труп». Ми нічого не знаємо про рідних, які зовсім поряд – у Ворзелі. У садку поряд стоять націлені в бік Ірпеня пушки».

_____________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій