Send Lette
Насильницькі зникнення

Перший етер МІПЛ у Twitter Spaces щодо насильницьких зникнень: що розповіли спікери

Перший етер з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк у Twitter Spaces щодо насильницьких зникнень прослухали понад 5 тисяч людей. Запис буде доступний у twitter ще протягом місяця. МІПЛ планує серію таких етерів щодо воєнних злочинів в Україні та наслідків збройної агресії рф. За анонсами стежте на сторінках у соцмережах.

Під час першого етеру правозахисники назвали кількість людей, про викрадення яких під час окупації районів Київської області стало відомо. Наразі не встановлено місцезнаходження щонайменше 30 осіб, яких викрали на Київщині, розповіла під час етеру Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини. Очевидці повідомляли МІПЛ деякі локації утримання, проте після звільнення Київщини, цих людей там не знайшли. Вони можуть бути у тюрмах росії, припускає Ольга Решетилова. Окрім того, відомо про близько сотні імен лідерів громади викрадених на новоокупованих територіях, як Херсон.

У правозахисному центрі Зміна разом з партнерами задокументували 136 викрадень, проте реальна кількість таких інцидентів може бути набагато більше, каже голова Зміни Тетяна Печончик. За її словами, причин у викраденні або затриманні активних членів громад може бути як мінімум дві. По-перше, у такий спосіб російські військові намагаються залякати місцеве населення та зменшити опір окупаційній владі. По-друге, військові рф викрадають голів міст та сіл, щоб схилити їх до співпраці з окупаційною владою. Часто це супроводжується катуванням, сказала Тетяна Печончик.

Радниця Всесвітньої організації проти катувань Євгенія Андреюк підкреслила, що російські військові не надають інформацію родичам викрадених про причини викрадення, а також де знаходиться їх родичі. З юридичної точки зору це називається ув’язнення без комунікації, і це частина насильницького зникнення, пояснила Євгенія. За її словами, це можна розглядати як злочини проти людяності. Відомості про ці злочини Всесвітньої організації проти катувань подаватиме у Міжнародний кримінальний суд.

Практика викрадення, катування та вбивства людей не нова, зазначили правозахисниці Ольга Решетилова та Тетяна Печончик. Такий самий метод російські військові застосовували у Криму з початку окупації у 2014 та на окупованих територіях Донбасу. Досі невідома доля щонайменше 40 українців та кримських татар, які зникли в Криму під час так званої “рускої весни” у 2014 році. Вже у 2022 році російські військові масштабували цей метод на новоокупованих територіях України. 

Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій