Send Lette
Насильницькі зникнення

Втікали від репресій: у Криму окупанти взяли у заручники айтішника, який віз родину у Грузію

Жителі Херсона потерпають від репресій росіян. Окупанти викрадають людей та утримують їх в місцевих тюрмах та СІЗО. Про такі місця утримання журналісти МІПЛ розповідали раніше. Також ми розповідали історію про закатованого до смерті Дениса Миронова, який помер у Криму. 

Нині ж історія про Івана Козлова, який хотів врятувати родину від «руського міра», відправивши її в Грузію, але сам став заручником росіян у Криму. Про це в коментарі МІПЛ розповіли дружина та мама Івана. 

У них двоє маленьких дітей. Після окупації Херсона російськими військами, жити в місті стало небезпечно.

«Я не могла пояснити дітям, чому ми сидимо весь час вдома і не виходимо на вулицю. Постійно за них переживала. Тоді вже починалися викрадення людей у місті», — говорить дружина Марія. 

21 квітня родина вирішила виїжджати з Херсона. Мама Івана пані Тамара говорить, що кликала сім’ю свого сина до себе, у Миколаївську область, але в напрямку підконтрольної Україні території їхати було небезпечно — там велися бої, можна було потрапити під обстріли разом з маленькими дітьми.

«Ми живемо на півночі Миколаївської області і хотіли, щоб вони приїхали до нас. Але в цьому напрямку все обстрілювалося», — пояснює Тамара Ільївна. 

Тоді від безвиході родина зважилася на ризикований крок — поїхали до окупованого Криму, звідти дружина Івана з дітьми планувала летіти в Грузію. 

«Ми скористалися порадою наших знайомих, які так само виїжджали з приватним перевізником через Крим. Вони всі доїхали», — говорить Марія. 

Ще на самому в’їзді в Крим, на КПП в Армянську, чоловіків відправляють на посилений допит. Разом з ними перевіряють речі, які вони везуть. Так само допитували й Івана. Марія в цей час сиділа в автобусі з дітьми і чекала на чоловіка. Про що його питали росіяни в Криму, вона не знає. 

«Він мені подзвонив і сказав підійти на контрольний пункт забрати речі. Сказав, що мені все пояснять. Але жодних пояснень я не отримала. Росіяни сказали лише: «Їдьте за своїм маршрутом, чоловік вас наздожене». Я з дітьми поїхала, але, звичайно, чоловіка ніхто не відпустив», — каже Марія. 

Іван працює в IT-сфері. У Криму він був з власним ноутбуком. Його вилучили під час допиту. Так само як і електронну книгу. За кілька днів після затримання Івана, в їх херсонську квартиру прийшли росіяни з обшуками. Зі стаціонарного комп’ютера дістали та забрали жорсткі диски. 

Пані Тамара говорить, що Іван — не військовий і в територіальній обороні не був. Про місце перебування сина жінка просила дізнатися знайомих у Криму, однак, каже, всі бояться. 

«Їх там налякали, що за співпрацю з Україною дають 15 років тюрми, тому ніхто не погоджується бодай піти спитати, чи там він, чи ні», — в розпачі говорить Тамара Ільївна. 

Головна мета Марії та Тамари — дізнатися, де знаходиться Іван, на якій підставі його затримали, як можна його звільнити.

____________________________

Матеріал підготовлено Медійною ініціативою за права людини за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій