Send Lette
Інші воєнні злочини

«Україномовний Twitter виявився кориснішим для збору даних про порушення прав людини в Україні» — дослідники Data for Ukraine

Дописи у соцмережі Twitter українською мовою достовірніше відображають події у реальному часі в Україні, які стосуються порушень прав людини росіянами під час повномасштабного вторгнення. Про це під час етеру у Twitter розповіла доцентка Манчестерського університету в Британії Ольга Онух. Такі висновки вона з колегами зробила після збору даних у Twitter для проєкту Data for Ukraine.

Цей проєкт створили, аби погодинно збирати інформацію з мільйонів твітів про опір цивільного населення окупації росіян, переміщення людей в Україні та гуманітарні потреби. Зібрані дані передають приватним особам, громадським та міжнародним організаціям, аби ті вчасно реагували на запити українців.

Дослідники моніторять дані трьома мовами: англійською, російською та українською. В останньому звіті за тиждень з 21 по 27 квітня вони дійшли висновку, що твіти українською мовою точніше відображають поточні події в Україні.

«Ми виявили, що інформація трьома мовами дуже відрізняється.

Англомовний Twitter виявився не дуже корисним для отримання інформації в реальному часі про порушення прав людини. Як правило, англійською мовою публікують новини із затримкою три години. Ми були здивовані, що україномовний Twitter став найбільш корисним при зборі інформації саме про порушення прав людини, оскільки вони опубліковані незадовго після події, а також точно передають її суть», — сказала дослідниця в етері МІПЛ.

Порівнюючи дописи англійською та українською мовами щодо подій у Херсоні, дослідники помітили, що за межами України інформація, яка найчастіше поширювалася, була зосереджена на актах опору українців за межами України.

«Мова йде про підпали російських будівель, збільшення кількості записів до територіальної оборони Польщі та втечу з Росії в Україну віцепрезидента «Газпрому», який також приєднався до територіальної оборони. Це говорить про те, що за межами України є обмежені відомості про масштаби порушень прав людини в Херсоні, тоді як решта наших даних свідчить про те, що ситуація на місці є жахливою», — йдеться у звіті.

Російською мовою найчастіше поширювали новини з інформаційних ресурсів, які використовують клікбейт. Ці новини переважно тижневої давності.

Прослухати етер можна протягом 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Більше публікацій