Send Lette
Військовополонені

Не обстріл, а вибух: що відомо про загибель кількох десятків утримуваних в колонії в Оленівці

У колонії, де утримуються полонені «азовці», стався вибух. За попередньою інформацією, яку оприлюднили російські та проросійські телеграм-канали з посиланням на Міноборони РФ, загинули понад 50 осіб, ще близько 70 травмовані.

З самого ранку 29 липня Росія повідомила про те, що нібито Збройні сили України прицільно били по бараках, де утримуються полонені українські військові, які «почали співпрацювати зі слідством». Йдеться про приміщення Оленівської колонії № 120 Волноваського району Донецької області.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Джерела Медійної ініціативи за права людини на окупованій території Донецької області підтверджують, що в Оленівці вчора ввечері було чутно вибух. Вночі і зранку до колонії приїжджали карети швидкої допомоги.

Інші джерела переконують, що ніякого обстрілу території колонії 28 липня не було, а стався саме вибух, оскільки звуку прильоту, характерного для обстрілу, чутно не було. Вибух пролунав ввечері, коли частина військовополонених перебувала біля бараків на вулиці. Після нього всіх загнали в приміщення, але багато хто чув крики ззовні.

Нагадаємо, що в селищі Оленівка Донецької області розташована колонія, в якій Росія утримує українських військовополонених, зокрема бійців полку «Азов», а також цивільних заручників, які не пройшли так звану фільтрацію.

Скріншот відео з телеграм-каналу російського пропагандиста

Людина, яка кілька місяців перебувала в колонії в Оленівці навесні 2022 року, розповідає МІПЛ, що на її території є щонайменше шість великих двоповерхових бараків з окремими кімнатами – і це капітальні споруди. Вони розташовані поряд. П’ять чоловічих, навпроти – один жіночий. Біля бараків є територія, де утримані можуть пересуватися. В кожному з таких бараків може утримуватися приблизно 200 осіб. Але, за словами цього свідка, жоден з описаних ним бараків не схожий на той, який показали на відео росіяни.

«Я можу лише сказати, що паркан на одному з кадрів на відео схожий на той, що був у Оленівці», – уточнює він.

Приблизний план території Оленівської колонії, наданий МІПЛ

МІПЛ також отримала приблизний план території Оленівської колонії. Барак, у якому стався вибух, міг розташовуватися у технічній зоні, які ув’язнені і наглядачі колонії називають «промкою».

Оленівська колонія на мапі Google

Інше джерело МІПЛ стверджує, що барак, про який йдеться, і де й стався вибух, не використовувався для утримання полонених, і розташований на відстані приблизно 300 метрів від основної групи бараків, і саме туди напередодні привезли близько двохсот «азовців», захоплених росіянами в Маріуполі. Де їх утримували з середини травня, коли відбулась так звана евакуація з «Азовсталі», наразі невідомо.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Бій, про який мовчать: як у Павлівці зникли безвісти більше ста військовослужбовців

Марину, Яну, Наталю та Світлану об'єднує спільна історія: два роки тому вони востаннє розмовляли зі своїми рідними — військовослужбовцями, які зникли безвісти у боях за Павлівку Донецької області. Це сталося наприкінці жовтня — початку листопада. Така ж доля у тому місці спіткала понад сотню українських армійців. Об'єднавшись у спільноту, їхні родини шукають рідних, виходять на акції підтримки зниклих безвісти і полонених, зустрічаються з цього приводу з владою.

12 Листопада 2024

Військовополонені
Змусити Росію відпустити поранених полонених може країна-покровителька – правозахисниця

Щоб активізувати повернення важкохворих та важкопоранених військовополонених, Україна має шукати третю країну, яка б вплинула на Росію у питанні створення змішаних медичних комісій, регламентованих Женевськими конвенціями. Про це заявляє Олена Бєлячкова, координаторка груп родин полонених та зниклих безвісти МІПЛ.

5 Листопада 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Більше публікацій