Send Lette
Адвокація

Звернення Коаліції “Україна. П’ята ранку” щодо неконтрольованого переміщення Росією військовополонених та цивільних заручників у Херсонській області

Останніми днями до організацій Коаліції “Україна. П’ята ранку” надходить інформація про те, що російські військові переміщують цивільних заручників та військовополонених, утримуваних Росією в Херсонській області, з місць їх утримання в невідомому напрямку. 

Окупаційна влада виправдовує такі переміщення необхідністю “евакуації”, проте істині причини цих дій наразі членам Коаліції невідомі. Окупаційна влада не надає жодної інформації про нові місця ув’язнення рідним утримуваних осіб. 

Разом з тим звертаємо увагу української та міжнародної громадськості, що неконтрольоване міжнародними інституціями та моніторами переміщення утримуваних осіб найімовірніше призведе до втрати правозахисниками та родинами полонених і без того обмеженої інформації стосовно переліку осіб, місць та умов утримання незаконно затриманих громадян України та українських військових, які перебувають у російському полоні. Крім того, за інформацією Коаліції, більшість утримуваних осіб мають серйозні ушкодження та проблеми зі здоров’ям після жорстоких катувань і тривалого перебування у непристосованих приміщеннях та нелюдських умовах. Для багатьох полонених транспортування без забезпечення належного медичного супроводу може спричинити додаткові страждання або взагалі призвести до летальних наслідків.  

Наразі йдеться про сотні осіб, які утримувалися у різних локаціях Херсонської області. Станом на 20 жовтня відомо, що ув’язнених переміщують у невідомому напрямку з:

  • Херсонського слідчого ізолятора в м. Херсон (адреса: вул. Перекопська, буд.10);
  • Державної установи “Північна виправна колонія (№90)” (адреса: м. Херсон, вул. Некрасова, буд. 234); 
  • будівлі ІТТ №1 ГУНП в Херсонській області (адреса: м. Херсон, вул. Теплоенергетиків, буд 3).  

Звертаємося до українських та міжнародних інституцій, дипломатичних представництв та місій із закликом взяти процеси транспортування українських військовополонених та цивільних заручників, утримуваних Росією, на особливий контроль, фіксувати їх переміщення та вимагати від Російської Федерації надати інформацію про напрям та мету таких переміщень,  місця та умови їх подальшого утримання, забезпечити доступ представників міжнародних інституцій до військовополонених. 

Водночас звертаємо увагу громадськості на те, що утримання цивільних заручників є грубим порушенням міжнародного права, і вони мають бути безумовно звільнені, а катування і нелюдське поводження як щодо цивільних, так і щодо військовополонених мають бути негайно припинені. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Більше публікацій