Send Lette
Адвокація

МІПЛ в Європарламенті: потрібна міжнародна робоча група, яка займалася б питанням звільнення з російського полону цивільних українців

Першого березня в Європейському Парламенті Медійна ініціатива за права людини говорила про цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує і катує у в’язницях на своїй території і на окупованих територіях України.

На заході, організованому Підкомітетом Європарламенту з прав людини, виступила Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, і Христина Лейбак, дружина викраденого росіянами на Кінбурнській косі цивільного мешканця Сергія Лейбака. Ми писали про Сергія у жовтні минулого року.

Ольга Решетилова нагадала міжнародній спільноті, що незаконні затримання на окупованих територіях України тривають із 2014 року. Ще до повномасштабного вторгнення Росії Медійна ініціатива за права людини мала список із понад 200 цивільних, яких утримували на окупованій частині Донбасу, а також понад 150 імен кримських татар і українців, яких Росія перетворила на політичних в’язнів і утримувала в окупованому Криму та на своїй території.

Після 24 лютого кількість цивільних заручників збільшилася багатократно. Решетилова зазначила, що МІПЛ відомо про понад 900 людей, але реальна цифра в рази більша. “Росія тримає українців таємно у своїх тюрмах. Ми дізналися про щонайменше п’ять таких закладів, зокрема, СІЗО № 2 в Брянській області та в’язницю в Курську. Ми отримуємо інформацію про цивільних заручників від звільнених із полону українських військовослужбовців, яких росіяни утримували разом із цивільними”, — сказала Ольга Решетилова. 

Наприкінці свого виступу координаторка МІПЛ вкотре наголосила на необхідності відділити гуманітарні питання від політичних, тому що механізми на кшталт мінських переговорів не працюють у випадку проблеми цивільних заручників. За словами Решетилової, потрібно створити спеціальну робочу групу, яка б займалась переговорами з Росією про звільнення цивільних українців із російського полону.

Христина Лейбак розповіла присутнім в Європарламенті, як росіяни окупували село Покровське на Кінбурнській косі в Миколаївській області, де вона мешкала з родиною, і перетворили його на руїни. Христина згадала, як російські військові залякували місцевих жителів, влаштовували їм перевірки, обшуки, грабували населення.

Сергій Лейбак на момент повномасштабного вторгнення Росії був цивільним. Але в минулому він служив у зоні АТО. Таких колишніх військовослужбовців росіяни розшукували і затримували в першу чергу. Сергія затримали 19 березня 2022.

“Сотні цивільних українців розкидані по в’язницях окупованих територій та Росії. Це люди, віддані своїй країні та роботі”, — зазначила Христина Лейбак.

Медійна ініціатива за права людини продовжує працювати над звільненням із російського полону цивільних українців. Допомогти в цьому можете й ви, розповідаючи міжнародній аудиторії, що Україна терміново потребує створення міжнародної робочої групи з питань звільнення цивільних заручників.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій