Send Lette
Адвокація

Це треба зупинити: українські правозахисники надали ООН докази численних атак Росії на українські лікарні

Місяць тому п’ять організацій, в тому числі МІПЛ, підготували аналітичний звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України”. Він задокументував щонайменше 707 атак Росії проти медичної інфраструктури і медиків. З того часу команда, яка працювала над звітом, презентувала його на різних міжнародних майданчиках.

Сьогодні на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини цифри зі звіту озвучила його співавторка, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я Діана Руснак. Разом із іншою співавторкою звіту, аналітикинею МІПЛ Любов’ю Смачило, а також з колегами з організації Physicians for Human Rights вони перебувають в адвокаційній поїздці до Женеви.

У промові від імені авторів звіту Діана Руснак наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

“Ми вважаємо, що ці атаки, ймовірно, є військовими злочинами та потенційно злочинами проти людяності. Вони утворюють системний шаблон навмисного ігнорування російськими військами та політичним керівництвом Росії міжнародного права й розмежування цивільних і військових цілей в Україні, — сказала Діана. — Вкрай важливо, щоб світова спільнота вжила заходів для припинення насильства проти охорони здоров’я та притягнення винних до відповідальності”.

Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, наголошує на важливості участі правозахисників у засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини: “Ми доносимо до міжнародної спільноти масштаби руйнувань, яких завдала Росія Україні, і масштаби наслідків російської агресії. Цифри, які сьогодні звучали в Женеві (і які навіть не остаточні, бо Росія продовжує атакувати цивільне населення), посилюють Україну в її зусиллях притягнути злочинців до відповідальності та звільнити з полону цивільних заручників, серед яких є українські медики”.

 

Детальніше про звіт “Лікарні під прицілом: як Росія впродовж року знищувала систему охорони здоров’я України”, який 21 лютого 2023 року “презентували організації eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights, Медійна ініціатива за права людини та Український центр охорони здоров’я, читайте в нашому релізі.

Що зафіксовано у звіті Незалежної комісії ООН з розслідування порушень в Україні — у перекладі документа українською на нашому сайті.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Більше публікацій