Send Lette
Адвокація

Це треба зупинити: українські правозахисники надали ООН докази численних атак Росії на українські лікарні

Місяць тому п’ять організацій, в тому числі МІПЛ, підготували аналітичний звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України”. Він задокументував щонайменше 707 атак Росії проти медичної інфраструктури і медиків. З того часу команда, яка працювала над звітом, презентувала його на різних міжнародних майданчиках.

Сьогодні на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини цифри зі звіту озвучила його співавторка, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я Діана Руснак. Разом із іншою співавторкою звіту, аналітикинею МІПЛ Любов’ю Смачило, а також з колегами з організації Physicians for Human Rights вони перебувають в адвокаційній поїздці до Женеви.

У промові від імені авторів звіту Діана Руснак наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

“Ми вважаємо, що ці атаки, ймовірно, є військовими злочинами та потенційно злочинами проти людяності. Вони утворюють системний шаблон навмисного ігнорування російськими військами та політичним керівництвом Росії міжнародного права й розмежування цивільних і військових цілей в Україні, — сказала Діана. — Вкрай важливо, щоб світова спільнота вжила заходів для припинення насильства проти охорони здоров’я та притягнення винних до відповідальності”.

Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, наголошує на важливості участі правозахисників у засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини: “Ми доносимо до міжнародної спільноти масштаби руйнувань, яких завдала Росія Україні, і масштаби наслідків російської агресії. Цифри, які сьогодні звучали в Женеві (і які навіть не остаточні, бо Росія продовжує атакувати цивільне населення), посилюють Україну в її зусиллях притягнути злочинців до відповідальності та звільнити з полону цивільних заручників, серед яких є українські медики”.

 

Детальніше про звіт “Лікарні під прицілом: як Росія впродовж року знищувала систему охорони здоров’я України”, який 21 лютого 2023 року “презентували організації eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights, Медійна ініціатива за права людини та Український центр охорони здоров’я, читайте в нашому релізі.

Що зафіксовано у звіті Незалежної комісії ООН з розслідування порушень в Україні — у перекладі документа українською на нашому сайті.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Апеляційний суд не змінив вирок російському військовому про довічне ув’язнення

Даніїл Коблік — командир батальйону 74-ї окремої мотострілецької бригади ЗС РФ із позивним “Магніт”. У 2022 році батальйон окупував село Лукашівка на Чернігівщині. Слідство встановило, що Коблік разом із іншими росіянами вбив українського військового, а також викрав трьох місцевих і неповнолітнього хлопця. 

2 Травня 2024

Війна і правосуддя
Геноцид у Сребрениці: уроки історії для України

11 липня 1995 року понад вісім тисяч боснійських мусульман — чоловіків і хлопчиків — були захоплені та вбиті військами та поліцейськими боснійських сербів біля міста Сребрениця. Це сплановане та організоване масове вбивство людей за релігійною та етнічною ознакою досі вважається найбільшим у Європі з часів Другої світової війни.

30 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Більше публікацій