Send Lette
Без категорії

Зниклі в окупації: де Росія утримує українців. Презентація інтерактивної мапи понад 100 місць утримання

12 квітня 2023 року о 12:00 в “Медіцентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини презентує мапу місць, де росіяни утримують українців — цивільних і військовополонених.

Інтерактивна мапа — результат масштабної роботи МІПЛ з документування міжнародних злочинів РФ. Вона містить систематизовані дані про понад сто пунктів утримання цивільних заручників і військовополонених в Росії, Білорусі та на окупованих територіях України. Дані про місця утримання зібрані МІПЛ під час опитування потерпілих і свідків.

Безпідставні затримання, взяття в заручники цивільного населення, жорстоке поводження і катування цивільних та військовополонених — це найпоширеніші злочини Росії, які фіксує Медійна ініціатива за права людини.

Під час заходу експерти МІПЛ, яка входить до Коаліції “Україна. Пʼята ранку”, презентують розслідування про місця і умови утримання українців Росією, а цивільний Олександр Жуган розповість про власний досвід перебування у виправній колонії на території Російської Федерації.

Спікери:

  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Анастасія Пантелєєва, керівниця напряму документування МІПЛ
  • Катерина Огієвська, представниця ГО “Цивільні у полоні”
  • Олександр Жуган, цивільний з Сумщини, якого росіяни майже рік утримували в якості заручника
  • Алла Жуган, дружина Олександра Жугана

Трансляція заходу онлайн буде доступна на ресурсах “Медіацентру Україна Укрінформ”, а також фейсбук-сторінках МІПЛ і Коаліції “Україна. П’ята ранку”.

Додаткова інформація: Людмила Ілларіонова, [email protected].

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій