Send Lette
Без категорії

Зниклі в окупації: де Росія утримує українців. Презентація інтерактивної мапи понад 100 місць утримання

12 квітня 2023 року о 12:00 в “Медіцентрі Україна Укрінформ” (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) Медійна ініціатива за права людини презентує мапу місць, де росіяни утримують українців — цивільних і військовополонених.

Інтерактивна мапа — результат масштабної роботи МІПЛ з документування міжнародних злочинів РФ. Вона містить систематизовані дані про понад сто пунктів утримання цивільних заручників і військовополонених в Росії, Білорусі та на окупованих територіях України. Дані про місця утримання зібрані МІПЛ під час опитування потерпілих і свідків.

Безпідставні затримання, взяття в заручники цивільного населення, жорстоке поводження і катування цивільних та військовополонених — це найпоширеніші злочини Росії, які фіксує Медійна ініціатива за права людини.

Під час заходу експерти МІПЛ, яка входить до Коаліції “Україна. Пʼята ранку”, презентують розслідування про місця і умови утримання українців Росією, а цивільний Олександр Жуган розповість про власний досвід перебування у виправній колонії на території Російської Федерації.

Спікери:

  • Тетяна Катриченко, координаторка МІПЛ
  • Анастасія Пантелєєва, керівниця напряму документування МІПЛ
  • Катерина Огієвська, представниця ГО “Цивільні у полоні”
  • Олександр Жуган, цивільний з Сумщини, якого росіяни майже рік утримували в якості заручника
  • Алла Жуган, дружина Олександра Жугана

Трансляція заходу онлайн буде доступна на ресурсах “Медіацентру Україна Укрінформ”, а також фейсбук-сторінках МІПЛ і Коаліції “Україна. П’ята ранку”.

Додаткова інформація: Людмила Ілларіонова, [email protected].

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Як підтвердити факт, що людину тримали чи утримують у російському полоні: інструкція

МІПЛ та ZMINA підготували інструкцію про те, як встановлити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, на які питання варто звернути увагу під час підготовки документів для подачі у відповідні органи і що робити у разі відмови.

14 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій