Send Lette
Інші воєнні злочини

“Вони янголи, які пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — дружина полоненого медика Світлана Богданенко

Телефон у Світлани Богданенко задзвонив 15 квітня 2022 року. Побачивши російський номер, жінка одразу зрозуміла, яку новину зараз почує: її чоловік потрапив до рук окупантів. Чоловік Світлани — військовий медик 36 бригади морської піхоти — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обороняв Маріуполь. Про полон коханого та його пошуки у російських застінках Світлана розповіла в інтерв’ю МІПЛ.

Востаннє з чоловіком Світлана говорила 9 квітня 2022 року. Разом із побратимами він перебував в оточенні, без зброї та харчів. “У тому бомбосховищі, де вони були на заводі, він лежав і показував: оце наше бомбосховище, а там — просто небо. Я кажу: “Переходьте!” А куди переходити? Переходити немає куди. І це останній раз, коли ми з ним спілкувалися через відеозв’язок. От він показав це небо чорне. Було дуже чутно вибухи”, — пригадує розмову Світлана.

А вже 15 квітня замість чоловіка почула у слухавці чужий голос і російську мову. Жінці назвали ім’я та прізвище коханого і повідомили, що він у полоні. “За кілька місяців я дізналася, що він був в Оленівці. Це все, що я знала на той час. Багато повернулося хлопців, дівчат, деякі розповідали, в яких умовах вони були. Ми розуміємо, що вони в Маріуполі пройшли пекло, але це ще не те пекло, яке було, коли вони вже потрапили в цей полон”, — певна Світлана. 

Згодом від звільнених полонених вона довідалася, що її чоловіка перевели з Оленівки на територію Росії. Де саме його утримують та в якому він стані — жінка не знає. “Росія, на жаль, не підтверджує, що він в полоні. Росія взагалі не хоче підтверджувати лікарів. Червоний Хрест… Мабуть, вони не в змозі виконувати свої обов’язки там. Але чому лікарів утримувати під час війни? Їх повинні відпускати. Вони рятували людей: воїнів, цивільних. Вони реально янголи, вони пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — каже дружина полоненого.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій