Send Lette
Інші воєнні злочини

“Вони янголи, які пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — дружина полоненого медика Світлана Богданенко

Телефон у Світлани Богданенко задзвонив 15 квітня 2022 року. Побачивши російський номер, жінка одразу зрозуміла, яку новину зараз почує: її чоловік потрапив до рук окупантів. Чоловік Світлани — військовий медик 36 бригади морської піхоти — з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обороняв Маріуполь. Про полон коханого та його пошуки у російських застінках Світлана розповіла в інтерв’ю МІПЛ.

Востаннє з чоловіком Світлана говорила 9 квітня 2022 року. Разом із побратимами він перебував в оточенні, без зброї та харчів. “У тому бомбосховищі, де вони були на заводі, він лежав і показував: оце наше бомбосховище, а там — просто небо. Я кажу: “Переходьте!” А куди переходити? Переходити немає куди. І це останній раз, коли ми з ним спілкувалися через відеозв’язок. От він показав це небо чорне. Було дуже чутно вибухи”, — пригадує розмову Світлана.

А вже 15 квітня замість чоловіка почула у слухавці чужий голос і російську мову. Жінці назвали ім’я та прізвище коханого і повідомили, що він у полоні. “За кілька місяців я дізналася, що він був в Оленівці. Це все, що я знала на той час. Багато повернулося хлопців, дівчат, деякі розповідали, в яких умовах вони були. Ми розуміємо, що вони в Маріуполі пройшли пекло, але це ще не те пекло, яке було, коли вони вже потрапили в цей полон”, — певна Світлана. 

Згодом від звільнених полонених вона довідалася, що її чоловіка перевели з Оленівки на територію Росії. Де саме його утримують та в якому він стані — жінка не знає. “Росія, на жаль, не підтверджує, що він в полоні. Росія взагалі не хоче підтверджувати лікарів. Червоний Хрест… Мабуть, вони не в змозі виконувати свої обов’язки там. Але чому лікарів утримувати під час війни? Їх повинні відпускати. Вони рятували людей: воїнів, цивільних. Вони реально янголи, вони пройшли пекло, їх потрібно повертати додому”, — каже дружина полоненого.

Відео підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Відео відображає позицію організації МІПЛ і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій