Send Lette
Інші воєнні злочини

Викрадення журналіста Дмитра Хилюка: Репортери без кордонів отримали нові свідчення перебування українця в російській в’язниці

Репортери без кордонів отримали ексклюзивні свідчення, які дозволяють простежити шлях викрадення кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка в березні 2022 року. Відповідно до цих свідчень, Хилюка утримують в Росії, хоч влада РФ заперечує цю інформацію.

Репортери без кордонів поспілкувалися з українським військовим, який підтвердив, що 12 березня 2022 року той перебував разом із Хилюком в аеропорту Гостомеля, де окупанти утримували заручників у величезних промислових холодильниках.

Ще один опитаний свідок — український розвідник Юрій — був разом із Хилюком у СІЗО № 2 в російському місті Новозибков. Юрія перевели до цього СІЗО 21 березня 2022 року, він запам’ятав прізвища українських в’язнів, які ті називали тюремникам під час переклички. Одне з цих прізвищ — Хилюк.

Репортери без кордонів отримали також свідчення від колишнього в’язня, що перебував у сусідній із журналістом камері. Цей військовослужбовець, який побажав залишитися невідомим, надав детальні подробиці про стан Дмитра Хилюка. За його словами, журналіст спершу перебував у загальній камері старої будівлі в’язниці, у квітні 2022 року його, ймовірно, перевели в камеру 42, а потім помістили в одиночну камеру, де він перебував принаймні до кінця травня 2022-го. Спецпризначенці регулярно допитували журналіста про його діяльність, звинувачуючи в “українській пропаганді та роботі проти Росії”. Також Дмитра Хилюка кілька разів били. 

Загалом Репортери без кордонів опитали п’ятьох свідків, які підтвердили перебування Дмитра Хилюка в Новозибкові в СІЗО № 2 впродовж 2022 року. Наприкінці лютого 2023-го журналісти поспілкувалися з джерелом у цьому СІЗО, що має доступ до всіх камер старої будівлі. Відповідно до свідчень цього джерела, з початку 2023 року Хилюка в цій частині в’язниці не було. Репортери без кордонів не змогли з’ясувати, чи журналіста перевели в інший корпус СІЗО чи перемістили кудись в інше місце. 

Нагадаємо, що Дмитра Хилюка та його батька російські військові викрали 3 березня 2022 року з їхнього будинку в селі Козаровичі Київської області. За вісім днів потому батька звільнили, а журналіста утримували в кількох місцях, перетворених на тимчасові в’язниці, доки не вивезли до Росії. Після арешту Дмитра батьки отримали від нього єдину звістку, датовану 14 квітня 2022 року, в якій син писав, що живий та здоровий. Ці кілька слів, написаних навесні, надійшли до батьків аж у вересні 2022-го.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

12 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні судитимуть військовополоненого з “ЛНР”. Плюс ще 100 справ слухатимуть у квітні 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

5 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Більше публікацій