Send Lette
Військовополонені

Спільна платформа щодо зниклих безвісти в Україні: підсумки семінару МКЗБ

16 та 17 травня Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти  провела у Києві семінар для громадських організацій, які брали участь у навчальній поїздці до головного офісу МКЗБ у Гаазі в квітні цього року. Темою семінару стало створення спільної платформи щодо зниклих безвісти в Україні за особливих обставин: ідея такої платформи виникла під час поїздки учасників громадських спільнот до Нідерландів. Під час семінару обговорили формат створення платформи та її цілі. Визначили напрями взаємодії та комунікації родин зниклих безвісти, органів влади та міжнародної спільноти. 

“У спільній платформі всі учасники мають бути рівноправними. Родини зниклих безвісти не повинні бути жертвами у відносинах з органами влади, це мають бути партнерські відносини”, — заявила міжнародна консультантка МКЗБ Альма Масіч.

Також, за її словами, для створення та ефективної роботи платформи має бути продуманий та зважений кожен термін та кожна комунікація. 

Участь у семінарі взяла координаторка груп родин полонених Медійної ініціативи за права людини Олена Бєлячкова. Вона зазначила, що за роботу над платформою взялася найбільш активна частина спільноти —  громадські організації родин зниклих безвісти та правозахисні організації. Крім того, наголосила на масштабності процесу створення спільної платформи щодо зниклих безвісти.

Олена Бєлячкова

“Напрацювання під час семінару важливі для подальших кроків із реалізації визначеної стратегії, мети та напрямів функціонування такої платформи”,  — додала Олена Бєлячкова.

Про важливість створення спільної платформи щодо зниклих безвісти в Україні йтиметься і під час панельної дискусії в Гаазі в червні цього року.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Українці в полоні: експертна підтримка держави та родин полонених”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Євген Дідківський: “Вони на повному серйозі розпитували, де в Україні лабораторії бактеріологічної і хімічної зброї”

Утримання в російському Курську, Таганрозі та Борисоглєбську. Щоденне побиття, примушування співати російський гімн і вчити вірші про Леніна. Це друга частина інтервʼю з Євгеном Дідківським, військовослужбовецем 95 бригади, який потрапив у російський полон.

16 Квітня 2024

Військовополонені
Два роки у пеклі полону: рідні морпіхів — захисників Маріуполя просять витягти військових з полону

У суботу, 13 квітня, на Майдані Незалежності зібралися рідні морпіхів, медиків та усіх тих, хто впродовж 86 днів стояв на захисті Маріуполя. Дружини, матері, діти вийшли на мирну акцію в центрі столиці, щоб нагадати, що ось уже два роки понад 1500 захисників Маріуполя перебувають у полоні.

14 Квітня 2024

Військовополонені
Євген Дідківський: “Нас запевнили, що з військовополоненими поводитимуться відповідно до Женевської конвенції”

На п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії Євген Дідківський, доброволець та військовослужбовець 95 бригади, потрапив у полон. У Київській області на його групу росіяни влаштували засідку. Євген намагався відійти разом із побратимом, але їх помітили та взяли в полон.

9 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій