Send Lette
Інші воєнні злочини

Широке застосування тортур російськими військовими в Україні видається навмисним: в ООН відповіли на звернення МІПЛ, ZMINA та ОМСТ

Спеціальний доповідач ООН з питань тортур Аліс Джілл Едвардс висловила занепокоєння з приводу свідчень, що російські військові в Україні систематично та навмисно знущаються з мирних жителів та військовополонених.

Про це йдеться в оприлюдненій 15 червня 2023 року заяві. Зокрема, Едвардс зазначає, що методи катувань, які вчиняють росіяни, свідчать про рівень координації, планування та організації, а також про безпосереднє схвалення з боку вищих посадових осіб.

“Передбачувані дії включають ураження електричним струмом, побиття, надягання на голову мішків, імітацію страт та інші погрози смертю. Що довше триває війна, то більше з’являється повідомлень про тортури та інше нелюдське поводження. Така жорстокість підтримує ворожість та завдає шкоди майбутнім надіям на примирення між сусідніми країнами. Я наполегливо закликаю відповідні органи забезпечити захист та гуманне поводження з мирними жителями та військовополоненими”, — підкреслює Аліс Джілл Едвардс.

Аліс Джілл Едвардс

Також у заяві йдеться про те, що Спеціальний доповідач ООН планує відвідати Україну вже цього року для проведення розслідування на місці.

Як пояснює Марія Квіцінська, експертка з Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), так ООН відреагувала на звернення від МІПЛ, ZMINA та ОМСТ щодо систематичних тортур цивільних заручників на територіях, контрольованих Росією. 

“Звернення ґрунтується на 49 глибинних опитуваннях, які проводили під час польових місій, зокрема ZMINA та МІПЛ. Із цих опитувань ми зібрали дуже деталізовану картину, побачили, що у 16 місцях позбавлення волі, які розташовані в шести регіонах України, дуже схожі патерни тортур. І що більше ми отримуємо свідчень, то бачимо більше підтвердження цих патернів”, — пояснює Марія Квіцінська.

За її словами, заява ООН, яку випустили у відповідь на звернення правозахисників, є надзвичайно важливою передусім у медійному полі. “Заява ООН дуже добре розійшлася, зокрема в індійських медіа, в африканських медіа, в арабських медіа. Це справді дуже високий рівень. Тому ми завжди кажемо, що варто задіювати різні механізми, не лише юридичні”, — підкреслює Квіцінська. Також, на її думку, важливим є і майбутній візит Спеціального доповідача ООН: “Представники організації зможуть самі проінтерв’ювати певну кількість людей. Можливо, вони навіть візьмуть із собою судмедекспертів і зможуть провести фахове розслідування безпосередньо на місці”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Інші воєнні злочини
Окупаційна поліція проводить рейди у селищах Донеччини

Окупаційна поліція провела 25 березня рейд у селищі Донське на півдні Донецької області з оглядами сотень домівок і авто і перевірками документів у мешканців. Про це йдеться у повідомленні “міністерства внутрішніх справ” у Донецьку.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій