Send Lette
Адвокація

“Аби зрозуміти масштаби воєнних злочинів Росії, важливо вислухати тих, хто пройшов через путінську систему ГУЛАГів”, — Пятрас Ауштрявічюс

Проблему звільнення українських цивільних заручників із російського полону обговорюють у Брюсселі. Медійна ініціатива за права людини перебуває з адвокаційним візитом у Європарламенті, де зустрічається з європейськими політиками. Зокрема, 6 липня відбулася пресконференція за участі МІПЛ, родичів цивільних бранців та колишніх заручників. МІПЛ висловлює вдячність Пятрасу Ауштрявічюсу, членові Європейського парламенту і литовському політику, за те, що долучився до заходу. Публікуємо його промову.

Агресивна війна Росії проти України — це передусім війна проти цивільного населення. Проти цивільної інфраструктури та суспільства.

Російські військові зазвичай мають достатньо хоробрості лише для того, щоб воювати і переслідувати цивільне населення, програючи одну за одною битви зі Збройними силами України. І це частина воєнного злочину.

Безумовно, це також буде частиною процесу притягнення до відповідальності та частиною платформи, про яку ми говоримо як про міжнародний трибунал. Але між тим дуже важливо не нехтувати і не залишати полонених і депортованих цивільних осіб у своєрідному вакуумі, без жодної підтримки. Знаючи, що Російська Федерація є країною-терористом, неможливо розраховувати на якусь щиру співпрацю з терористами. 

Але справа, яку робить МІПЛ, є надзвичайно важливою. Ми маємо відстежувати їх (цивільних заручників, — МІПЛ). Ми маємо фіксувати кожен можливий факт, щоб представити його насамперед сім’ям, які залишаються без нічого.

Ми не маємо жодної допомоги, жодного контакту з тими людьми, які перебувають у російських в’язницях. Навіть для того, щоб нанести їх на своєрідну інформаційну мапу, для того, щоб наповнити цю справу для міжнародного трибуналу. Але ми знаємо, що іноді ті, хто відповідальні за злочини, — дуже бояться розкриття місць, імен, суті злочинів, які вони скоїли. Тому нанесення (фактів воєнних злочинів проти цивільних,— МІПЛ) на інформаційну мапу є дуже важливим. 

І ми повинні підтримувати громадські організації, які цим займаються. Бо ми дійсно дуже мало знаємо про цю категорію захоплених Російською Федерацією заручників. Хоча ми послідовно вносимо в кожну нашу резолюцію цю категорію цивільних осіб як частину тих, хто особливо постраждав від російської окупації. 

Ми продовжуватимемо це робити. Тому аби спробувати зрозуміти масштаби воєнних злочинів, скоєних Росією, важливо вислухати тих, хто пройшов через так би мовити путінську систему ГУЛАГів. 

Про це також має знати російське суспільство. Ми повинні знайти ефективні канали комунікації і способи донести цю інформацію до російської сторони. Я не говорю про колективну відповідальність — тут ідеться саме про моральну провину. Існує моральний аспект цього питання. І вони повинні відчувати себе принаймні некомфортно, коли їхня влада, їхні спецслужби скоюють такого роду злочини.

Тож, я ще раз дякую Ользі Решетиловій і Тетяні Катриченко за те, що робить Медійна ініціатива за права людини. І я дійсно сподіваюся, що цей захід проллє більше світла на ці особливі злочини, які, на жаль, досі вчиняються російськими окупантами та російською владою проти українського суспільства.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
70 запитів — 0 відповідей: Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії

З початку великої війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на видачу червоних карток про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Однак жодної так і не опублікували. Інтерпол заявляє, що третя стаття його статуту забороняє втручатися у розслідування справ воєнного характеру.

29 Січня 2025

Адвокація
Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі за звинуваченням колишнього контррозвідника ЗСУ у державній зраді допитали свідка

У Галицькому районному суді Львові триває повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам. Провину Говоруха не визнав — каже, що справа проти нього сфабрикована. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Суд у Кривому Розі оприлюднив записи розмов депутата Карамалікова з росіянами

Жовтневий райсуд Кривого Рогу слухає справу Іллі Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Його звинувачують у державній зраді. За клопотанням МІПЛ суд дозволив транслювати засідання на порталі “Судова влада”. На двох останніх слуханнях дослідили записи розмов окупантів із Карамаліковим, а також допитали свідка.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Більше публікацій