Send Lette
Cards

Андрій Варваров

Дата зникнення: 18 березня 2022 року

Місце зникнення: село Нове, Токмакський район, Запорізька область

Андрій Варваров — діджей, звукорежисер, автор електронної музики. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії планував відкрити офіс у Маріуполі, там і зустрів війну. Не сила лишатися осторонь, він почав допомагати друзям евакуюватися з небезпечних регіонів.

18 березня 2022 року Андрій із другом вирушили в напрямку Запоріжжя, аби допомогти вивезти людей у Бердянськ. Утім до пункту призначення вони не доїхали. Останнє відоме місце їхнього перебування — село Нове Токмацького району. Згодом автівку Андрія бачили з російським військовим за кермом.

Наприкінці квітня 2022 року з’явилось перше підтвердження, що чоловік живий. Російський Telegram-канал “Опознай хохла по чубу” опублікував фото Варварова: поголеного налисо, змарнілого та з синцем під оком. У липні того ж року через Червоний Хрест РФ офіційно підтвердила його утримання. 

В серпні 2022-го родина отримала єдиного листа від чоловіка. Андрій писав, що затриманий “до з’ясування обставин”, що сумує і хоче додому. Пізніше родина дізналася, що чоловіка утримували в Оленівці, де його жорстоко били. Іноді до камери його заносили — напівживого.

У березні 2025 року звільнений бранець розповів, що провів із Андрієм два роки в колонії № 9 у місті Борисоглібськ Воронезької області. Якщо у перший рік утримання Андрія жорстоко били, то пізніше знущання набули інших форм: принизливі пози під час переміщення в’язницею, примус співати російські пісні. Зараз, зі слів колишнього бранця, фізичний стан Андрія загалом задовільний.

Наразі він перебуває в колонії у Воронезькій області. Жодної офіційної інформації про нього немає, оскільки Росія не відповідає на запити. З серпня 2022 року родина не отримала від Андрія Варварова жодного нового листа.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій