Send Lette
Інші воєнні злочини

Авіаудар на Житомир: пошкоджені будинки та лікарня

“Приблизно о десятій вечері ми почули сирену, побігли у підвал. Але не встигали. На чоловіка впали двері. Я витягнула його, тоді забігли швидко у підвал. Було дуже страшно! Вся навколо гуло, хата гуділа. Щось скрізь падало. Ми не знали, чи залишимося живі”, – так про події вечора 1 березня 2022 року розповідає МІПЛ Тетяна, місцева мешканка Житомиру.

У цей вечір її та сусідні вулиці у приватному секторі були практично зруйновані внаслідок ракетного обстрілу, який здійснили російська армія.

“Коли ми піднялися нагору, побачили, що у нашому будинку ані вікон, ані дверей нема, все всередині пошкоджено, а також у гаражі, – розповідає Тетяна. – Поряд з нашим будинком горіли ще дві будівлі. Люди дуже кричали. Ми не могли підійти, бо звідусіль щось летіло, стріляло. Приїхала пожежна машина, люди також намагалися загасити вогонь. Коли пожежники поїхали, ми пішли навкруги, але знову почало горіти, бо був сильний вітер”.

 

Фото надала очевидиця Тетяна

Тетяна бачила й воронку, яка утворилась після влучання у землю. “Може автобус у неї увійти, така велика”, – зазначає місцева жителька.

Тетяна під час розмови підходить до вікна власного будинку і рахує пошкоджені поряд: “Один, два, три… Тут сім. І ще сусідня вулиця згоріла. Мабуть, усього понад двадцять. Дуже багато”. Вона зараз перебуває у своїй зруйнованій хаті. Чоловіки намагаються закрити вікна та двері. “Поряд таки, які й ремонтувати не можна”, – зазначає жінка.

Невдовзі після атаки Тетяна дізналась, що поряд у будинку загинула 24-річна дівчина та чоловік. “Думаю, є ще загиблі, але точно не знаю. Одну бабусю забрала швидка допомога. У неї все волосся обгоріло і ногу відірвало. Я не знаю, чи вижила”, – говорить житомирянка. 

За даними ГУ ДСНС у Житомирській області під час нічного обстрілу 1 березня загинули троє людей та 16 отримали травми, серед яких семеро дітей.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Cards
Микола Щербина

Микола Щербина Дата зникнення: 14 листопада 2022 року Місце зникнення: село Новотроїцьке, Херсонська область   Микола Щербина […]

16 Листопада 2024

Більше публікацій