Send Lette
Інші воєнні злочини

Авіаудар на Житомир: пошкоджені будинки та лікарня

“Приблизно о десятій вечері ми почули сирену, побігли у підвал. Але не встигали. На чоловіка впали двері. Я витягнула його, тоді забігли швидко у підвал. Було дуже страшно! Вся навколо гуло, хата гуділа. Щось скрізь падало. Ми не знали, чи залишимося живі”, – так про події вечора 1 березня 2022 року розповідає МІПЛ Тетяна, місцева мешканка Житомиру.

У цей вечір її та сусідні вулиці у приватному секторі були практично зруйновані внаслідок ракетного обстрілу, який здійснили російська армія.

“Коли ми піднялися нагору, побачили, що у нашому будинку ані вікон, ані дверей нема, все всередині пошкоджено, а також у гаражі, – розповідає Тетяна. – Поряд з нашим будинком горіли ще дві будівлі. Люди дуже кричали. Ми не могли підійти, бо звідусіль щось летіло, стріляло. Приїхала пожежна машина, люди також намагалися загасити вогонь. Коли пожежники поїхали, ми пішли навкруги, але знову почало горіти, бо був сильний вітер”.

 

Фото надала очевидиця Тетяна

Тетяна бачила й воронку, яка утворилась після влучання у землю. “Може автобус у неї увійти, така велика”, – зазначає місцева жителька.

Тетяна під час розмови підходить до вікна власного будинку і рахує пошкоджені поряд: “Один, два, три… Тут сім. І ще сусідня вулиця згоріла. Мабуть, усього понад двадцять. Дуже багато”. Вона зараз перебуває у своїй зруйнованій хаті. Чоловіки намагаються закрити вікна та двері. “Поряд таки, які й ремонтувати не можна”, – зазначає жінка.

Невдовзі після атаки Тетяна дізналась, що поряд у будинку загинула 24-річна дівчина та чоловік. “Думаю, є ще загиблі, але точно не знаю. Одну бабусю забрала швидка допомога. У неї все волосся обгоріло і ногу відірвало. Я не знаю, чи вижила”, – говорить житомирянка. 

За даними ГУ ДСНС у Житомирській області під час нічного обстрілу 1 березня загинули троє людей та 16 отримали травми, серед яких семеро дітей.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Війна і правосуддя
Реєстр збитків для України: як українцям домогтися компенсації від Росії

Реєстр збитків для України, створений за ініціативи Ради Європи, запрацював у травні 2023 року. Однак більшість категорій для подання заяв на відшкодування відкрилися нещодавно. Деякі українці дещо скептично ставляться до появи ще одного Реєстру. Медійна ініціатива за права людини роз'яснює його роботу та пояснює, чому варто подати до нього заяву.

14 Квітня 2025

Інші воєнні злочини
Росіяни засудили до 19 років ув’язнення інженера Запорізької АЕС Сергія Потинга

26 березня російський суд засудив працівника Запорізької АЕС Сергія Потинга до 19 років колонії. Його звинуватили в незаконному зберіганні зброї та намаганні підірвати автівку представника силових структур Росії (ст. 222, 205, 30 КК РФ). До вироку чоловік майже два роки перебував у російській вʼязниці. Перед тим окупанти викрадали його рідних, аби ті розповіли, де Сергій переховується.

26 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Заплановано суд над тими, хто хотів вбити Зеленського, Буданова та Малюка. І ще 102 судові справи

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

16 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Більше публікацій