Send Lette
Інші воєнні злочини

Авіаудар на Житомир: пошкоджені будинки та лікарня

“Приблизно о десятій вечері ми почули сирену, побігли у підвал. Але не встигали. На чоловіка впали двері. Я витягнула його, тоді забігли швидко у підвал. Було дуже страшно! Вся навколо гуло, хата гуділа. Щось скрізь падало. Ми не знали, чи залишимося живі”, – так про події вечора 1 березня 2022 року розповідає МІПЛ Тетяна, місцева мешканка Житомиру.

У цей вечір її та сусідні вулиці у приватному секторі були практично зруйновані внаслідок ракетного обстрілу, який здійснили російська армія.

“Коли ми піднялися нагору, побачили, що у нашому будинку ані вікон, ані дверей нема, все всередині пошкоджено, а також у гаражі, – розповідає Тетяна. – Поряд з нашим будинком горіли ще дві будівлі. Люди дуже кричали. Ми не могли підійти, бо звідусіль щось летіло, стріляло. Приїхала пожежна машина, люди також намагалися загасити вогонь. Коли пожежники поїхали, ми пішли навкруги, але знову почало горіти, бо був сильний вітер”.

 

Фото надала очевидиця Тетяна

Тетяна бачила й воронку, яка утворилась після влучання у землю. “Може автобус у неї увійти, така велика”, – зазначає місцева жителька.

Тетяна під час розмови підходить до вікна власного будинку і рахує пошкоджені поряд: “Один, два, три… Тут сім. І ще сусідня вулиця згоріла. Мабуть, усього понад двадцять. Дуже багато”. Вона зараз перебуває у своїй зруйнованій хаті. Чоловіки намагаються закрити вікна та двері. “Поряд таки, які й ремонтувати не можна”, – зазначає жінка.

Невдовзі після атаки Тетяна дізналась, що поряд у будинку загинула 24-річна дівчина та чоловік. “Думаю, є ще загиблі, але точно не знаю. Одну бабусю забрала швидка допомога. У неї все волосся обгоріло і ногу відірвало. Я не знаю, чи вижила”, – говорить житомирянка. 

За даними ГУ ДСНС у Житомирській області під час нічного обстрілу 1 березня загинули троє людей та 16 отримали травми, серед яких семеро дітей.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Більше публікацій