Send Lette
Інші воєнні злочини

Авіаудар на Житомир: пошкоджені будинки та лікарня

“Приблизно о десятій вечері ми почули сирену, побігли у підвал. Але не встигали. На чоловіка впали двері. Я витягнула його, тоді забігли швидко у підвал. Було дуже страшно! Вся навколо гуло, хата гуділа. Щось скрізь падало. Ми не знали, чи залишимося живі”, – так про події вечора 1 березня 2022 року розповідає МІПЛ Тетяна, місцева мешканка Житомиру.

У цей вечір її та сусідні вулиці у приватному секторі були практично зруйновані внаслідок ракетного обстрілу, який здійснили російська армія.

“Коли ми піднялися нагору, побачили, що у нашому будинку ані вікон, ані дверей нема, все всередині пошкоджено, а також у гаражі, – розповідає Тетяна. – Поряд з нашим будинком горіли ще дві будівлі. Люди дуже кричали. Ми не могли підійти, бо звідусіль щось летіло, стріляло. Приїхала пожежна машина, люди також намагалися загасити вогонь. Коли пожежники поїхали, ми пішли навкруги, але знову почало горіти, бо був сильний вітер”.

 

Фото надала очевидиця Тетяна

Тетяна бачила й воронку, яка утворилась після влучання у землю. “Може автобус у неї увійти, така велика”, – зазначає місцева жителька.

Тетяна під час розмови підходить до вікна власного будинку і рахує пошкоджені поряд: “Один, два, три… Тут сім. І ще сусідня вулиця згоріла. Мабуть, усього понад двадцять. Дуже багато”. Вона зараз перебуває у своїй зруйнованій хаті. Чоловіки намагаються закрити вікна та двері. “Поряд таки, які й ремонтувати не можна”, – зазначає жінка.

Невдовзі після атаки Тетяна дізналась, що поряд у будинку загинула 24-річна дівчина та чоловік. “Думаю, є ще загиблі, але точно не знаю. Одну бабусю забрала швидка допомога. У неї все волосся обгоріло і ногу відірвало. Я не знаю, чи вижила”, – говорить житомирянка. 

За даними ГУ ДСНС у Житомирській області під час нічного обстрілу 1 березня загинули троє людей та 16 отримали травми, серед яких семеро дітей.

___

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій