Інші воєнні злочини

Без зв’язку та з технікою окупантів у дворах: що кажуть мешканці у селах Київщини

У Димерській ОТГ під Києвом заблоковані люди у вкрай складній ситуації. Вони не можуть залишити села через постійні обстріли, які не припиняються. Окупанти обстрілюють позиції українських військових з дворів цивільних людей та контролюють дороги для виїзду. Саме така ситуація у селах Козаровичі та Катюжанка.

Села Катюжанка та Козаровичі знаходяться приблизно за 20 хвилин одне від одного / скріншот Google maps

«Там старенькі люди без їжі, води, світла і зв‘язку», – говорить у коментарі МІПЛ Дарина, друзі якої сидять у підвалі у селі Козаровичі з самого початку війни – 24 лютого.

За словами Дарини, село обстрілювали «Градами». Яка там ситуація зараз, невідомо через відсутність мобільного зв‘язку.

Ще один чоловік, який перебуває в Козаровичах, зміг повідомити, що його будинок пошкоджений, так само як і всі комунікації.

«Біда тут. Немає води, світла, в наш дім прилетіло в стіну, зруйнувало двері. Залишилися без газу», – зазначив чоловік.

Села Катюжанка та Козаровичі окуповані російською армією

Згодом він повідомив, що окупанти присутні у селі фізично та вчиняють воєнні злочини: 

«Орки встановили техніку у дворах і б‘ють по нашим з-під хат».

Олександра, у якої Козаровичах залишились діти, розповідає, що окупанти вбивають місцеве населення. 

«Одну жінку, яка жила на околиці біля поля, застрелили. Іншу жінку вбили, коли вона їхала з магазина. Окупанти не випускають людей з хат. Там багато дітей. В селі стоїть важка техніка. Далеко не у всіх людей зараз є дрова. Магазин як закрився після початку наступу, і він більше не працював. Багато людей з того часу без їжі», – розповіла Олександра. 

Вона має дані, що росіяни замінували територію біля річки Ірпінь.

Також у соцмережах поширюють інформацію про зникнення хлопця, якого окупанти нібито забрали з дому.

У Катюжанці ситуація також критична. Люди залишаються без води, їжі, електрики та газу.

Олексій, який має знайомих у Катюжанці, розповів, що майже всі виїзди з села контролюють окупанти. У самому селі також зосереджена величезна кількість техніки.

«Техніку розштовхали по людським дворам. У школі госпіталь, у клубі – штаб. Також була інформація, що в селі стояли «Гради», але вони начебто поїхали кілька днів тому», – розповів Олексій. 

В обох селах російська армія знищує цивільну інфраструктуру, прикриваються будинками мирного населення та тримають людей в заручниках. 

Рідні людей, які залишилися у Козаровичах та Катюжанці, просять домогтися їх визволення. Ситуація – на межі гуманітарної катастрофи. 

«Вони не зможуть триматися довго в таких умовах. Їх звільнення це найперше, про що зараз треба думати», – наголосила пані Олександра, родичі якої зараз там.

***
Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *