Send Lette
Інші воєнні злочини

Без зв’язку та з технікою окупантів у дворах: що кажуть мешканці у селах Київщини

У Димерській ОТГ під Києвом заблоковані люди у вкрай складній ситуації. Вони не можуть залишити села через постійні обстріли, які не припиняються. Окупанти обстрілюють позиції українських військових з дворів цивільних людей та контролюють дороги для виїзду. Саме така ситуація у селах Козаровичі та Катюжанка.

Села Катюжанка та Козаровичі знаходяться приблизно за 20 хвилин одне від одного / скріншот Google maps

«Там старенькі люди без їжі, води, світла і зв‘язку», – говорить у коментарі МІПЛ Дарина, друзі якої сидять у підвалі у селі Козаровичі з самого початку війни – 24 лютого.

За словами Дарини, село обстрілювали «Градами». Яка там ситуація зараз, невідомо через відсутність мобільного зв‘язку.

Ще один чоловік, який перебуває в Козаровичах, зміг повідомити, що його будинок пошкоджений, так само як і всі комунікації.

«Біда тут. Немає води, світла, в наш дім прилетіло в стіну, зруйнувало двері. Залишилися без газу», – зазначив чоловік.

Села Катюжанка та Козаровичі окуповані російською армією

Згодом він повідомив, що окупанти присутні у селі фізично та вчиняють воєнні злочини: 

«Орки встановили техніку у дворах і б‘ють по нашим з-під хат».

Олександра, у якої Козаровичах залишились діти, розповідає, що окупанти вбивають місцеве населення. 

«Одну жінку, яка жила на околиці біля поля, застрелили. Іншу жінку вбили, коли вона їхала з магазина. Окупанти не випускають людей з хат. Там багато дітей. В селі стоїть важка техніка. Далеко не у всіх людей зараз є дрова. Магазин як закрився після початку наступу, і він більше не працював. Багато людей з того часу без їжі», – розповіла Олександра. 

Вона має дані, що росіяни замінували територію біля річки Ірпінь.

Також у соцмережах поширюють інформацію про зникнення хлопця, якого окупанти нібито забрали з дому.

У Катюжанці ситуація також критична. Люди залишаються без води, їжі, електрики та газу.

Олексій, який має знайомих у Катюжанці, розповів, що майже всі виїзди з села контролюють окупанти. У самому селі також зосереджена величезна кількість техніки.

«Техніку розштовхали по людським дворам. У школі госпіталь, у клубі – штаб. Також була інформація, що в селі стояли «Гради», але вони начебто поїхали кілька днів тому», – розповів Олексій. 

В обох селах російська армія знищує цивільну інфраструктуру, прикриваються будинками мирного населення та тримають людей в заручниках. 

Рідні людей, які залишилися у Козаровичах та Катюжанці, просять домогтися їх визволення. Ситуація – на межі гуманітарної катастрофи. 

«Вони не зможуть триматися довго в таких умовах. Їх звільнення це найперше, про що зараз треба думати», – наголосила пані Олександра, родичі якої зараз там.

***
Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Примушують “любити” РФ. Як ворог катує українців і чи вдасться довести, що Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності

МІПЛ розпитала Марію Квіцінську, експертку ОМСТ з Європи та Центральної Азії, як організована робота їх організації в Україні, про перспективи постраждалих отримати матеріальну компенсацію від Росії та чим відрізняються кейси катувань під час російсько-українській війні від кейсів у решті держав, де працює ОМСТ.

13 Березня 2024

Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Вироки лютого: катування на Херсонщині, обстріл Тростянецької лікарні та пограбування на Чернігівщині

МІПЛ продовжує відстежувати вироки щодо воєнних злочинів та аналізувати з експертами їхні особливості і правову якість. Упродовж лютого у реєстрі судових рішень з’явилося ще три вироки за статтею 438 КК України щодо порушень законів і звичаїв ведення війни. Усі судові процеси були заочними

26 Березня 2024

Війна і правосуддя
Воєнні злочини, лист до Путіна та бойовики “ЛДНР”: 27 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

25 Березня 2024

Спільне звернення Коаліції “Україна. 5 ранку” щодо масових обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України 22 березня 2024 року

Вночі 22 березня 2024 року Росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах критичної цивільної (в першу чергу — енергетичної) інфраструктури України, яка призвела до руйнування цивільних об’єктів.

22 Березня 2024

Більше публікацій