Send Lette
Інші воєнні злочини

Без зв’язку та з технікою окупантів у дворах: що кажуть мешканці у селах Київщини

У Димерській ОТГ під Києвом заблоковані люди у вкрай складній ситуації. Вони не можуть залишити села через постійні обстріли, які не припиняються. Окупанти обстрілюють позиції українських військових з дворів цивільних людей та контролюють дороги для виїзду. Саме така ситуація у селах Козаровичі та Катюжанка.

Села Катюжанка та Козаровичі знаходяться приблизно за 20 хвилин одне від одного / скріншот Google maps

«Там старенькі люди без їжі, води, світла і зв‘язку», – говорить у коментарі МІПЛ Дарина, друзі якої сидять у підвалі у селі Козаровичі з самого початку війни – 24 лютого.

За словами Дарини, село обстрілювали «Градами». Яка там ситуація зараз, невідомо через відсутність мобільного зв‘язку.

Ще один чоловік, який перебуває в Козаровичах, зміг повідомити, що його будинок пошкоджений, так само як і всі комунікації.

«Біда тут. Немає води, світла, в наш дім прилетіло в стіну, зруйнувало двері. Залишилися без газу», – зазначив чоловік.

Села Катюжанка та Козаровичі окуповані російською армією

Згодом він повідомив, що окупанти присутні у селі фізично та вчиняють воєнні злочини: 

«Орки встановили техніку у дворах і б‘ють по нашим з-під хат».

Олександра, у якої Козаровичах залишились діти, розповідає, що окупанти вбивають місцеве населення. 

«Одну жінку, яка жила на околиці біля поля, застрелили. Іншу жінку вбили, коли вона їхала з магазина. Окупанти не випускають людей з хат. Там багато дітей. В селі стоїть важка техніка. Далеко не у всіх людей зараз є дрова. Магазин як закрився після початку наступу, і він більше не працював. Багато людей з того часу без їжі», – розповіла Олександра. 

Вона має дані, що росіяни замінували територію біля річки Ірпінь.

Також у соцмережах поширюють інформацію про зникнення хлопця, якого окупанти нібито забрали з дому.

У Катюжанці ситуація також критична. Люди залишаються без води, їжі, електрики та газу.

Олексій, який має знайомих у Катюжанці, розповів, що майже всі виїзди з села контролюють окупанти. У самому селі також зосереджена величезна кількість техніки.

«Техніку розштовхали по людським дворам. У школі госпіталь, у клубі – штаб. Також була інформація, що в селі стояли «Гради», але вони начебто поїхали кілька днів тому», – розповів Олексій. 

В обох селах російська армія знищує цивільну інфраструктуру, прикриваються будинками мирного населення та тримають людей в заручниках. 

Рідні людей, які залишилися у Козаровичах та Катюжанці, просять домогтися їх визволення. Ситуація – на межі гуманітарної катастрофи. 

«Вони не зможуть триматися довго в таких умовах. Їх звільнення це найперше, про що зараз треба думати», – наголосила пані Олександра, родичі якої зараз там.

***
Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Тортури струмом і 11 років суворого режиму: як росіяни катують і за що “засудили” Сергія Арефʼєва з Херсона

Херсон — єдиний обласний центр, який росіяни захопили після 24 лютого 2022 року. Попри те, що місто з перших днів повномасштабного вторгнення опинилося в окупації, його жителі активно протестували проти загарбників. Після одного з мітингів окупанти викрали Сергія Ареф’єва, співробітника компанії мобільного звʼязку.

13 Серпня 2024

Інші воєнні злочини
Як росіяни катують в полоні: історія конюха Віктора Кукуюка, якого викрали в Гостомелі

До повномасштабного вторгнення Росії Гостомель на Київщині був відомий тим, що там зберігали найбільший у світі транспортний літак — Ан-225 “Мрія”. Однак після окупації міста російські військові облаштували тут катівні. Одним із постраждалих став Віктор Кукуюк. На початку великої війни чоловік був на роботі на стайнях поблизу гостомельського аеродрому. Звідти його разом із напарником викрали росіяни.

2 Серпня 2024

Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
ЗСУ на Курщині штурмують виправну колонію, де Росія утримувала полонених українців. МІПЛ опитала тих, хто повернувся з колонії

Сили Оборони України штурмують жіночу колонію у Малій Локні в Курській області. Тривалий час там утримували українських полонених жінок та чоловіків. Для України захоплення колонії стане важливим кроком у документуванні воєнних злочинів, вчинених Росією проти українських військовополонених.

23 Серпня 2024

Війна і правосуддя
Коригування вогню, розголошення державної таємниці та колонія у Херсоні: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

23 Серпня 2024

Військовополонені
В Росії важкопораненому морпіху Дмитру Євгану хочуть дати 24 років вʼязниці: історія полону і так званого суду

Дмитро Євган — морський піхотинець, який боронив Маріуполь навесні 2022 року. Під час боїв втратив руку, а згодом потрапив у полон. Незважаючи на те, що Дмитро важкопоранений боєць і вже не зможе продовжити воювати, його досі не повернули з полону. Ба більше, Російська Федерація засудила його до 20 років колонії суворого режиму за злочини, яких він не вчиняв. 

21 Серпня 2024

Більше публікацій