Send Lette
Інші воєнні злочини

Без зв’язку та з технікою окупантів у дворах: що кажуть мешканці у селах Київщини

У Димерській ОТГ під Києвом заблоковані люди у вкрай складній ситуації. Вони не можуть залишити села через постійні обстріли, які не припиняються. Окупанти обстрілюють позиції українських військових з дворів цивільних людей та контролюють дороги для виїзду. Саме така ситуація у селах Козаровичі та Катюжанка.

Села Катюжанка та Козаровичі знаходяться приблизно за 20 хвилин одне від одного / скріншот Google maps

«Там старенькі люди без їжі, води, світла і зв‘язку», – говорить у коментарі МІПЛ Дарина, друзі якої сидять у підвалі у селі Козаровичі з самого початку війни – 24 лютого.

За словами Дарини, село обстрілювали «Градами». Яка там ситуація зараз, невідомо через відсутність мобільного зв‘язку.

Ще один чоловік, який перебуває в Козаровичах, зміг повідомити, що його будинок пошкоджений, так само як і всі комунікації.

«Біда тут. Немає води, світла, в наш дім прилетіло в стіну, зруйнувало двері. Залишилися без газу», – зазначив чоловік.

Села Катюжанка та Козаровичі окуповані російською армією

Згодом він повідомив, що окупанти присутні у селі фізично та вчиняють воєнні злочини: 

«Орки встановили техніку у дворах і б‘ють по нашим з-під хат».

Олександра, у якої Козаровичах залишились діти, розповідає, що окупанти вбивають місцеве населення. 

«Одну жінку, яка жила на околиці біля поля, застрелили. Іншу жінку вбили, коли вона їхала з магазина. Окупанти не випускають людей з хат. Там багато дітей. В селі стоїть важка техніка. Далеко не у всіх людей зараз є дрова. Магазин як закрився після початку наступу, і він більше не працював. Багато людей з того часу без їжі», – розповіла Олександра. 

Вона має дані, що росіяни замінували територію біля річки Ірпінь.

Також у соцмережах поширюють інформацію про зникнення хлопця, якого окупанти нібито забрали з дому.

У Катюжанці ситуація також критична. Люди залишаються без води, їжі, електрики та газу.

Олексій, який має знайомих у Катюжанці, розповів, що майже всі виїзди з села контролюють окупанти. У самому селі також зосереджена величезна кількість техніки.

«Техніку розштовхали по людським дворам. У школі госпіталь, у клубі – штаб. Також була інформація, що в селі стояли «Гради», але вони начебто поїхали кілька днів тому», – розповів Олексій. 

В обох селах російська армія знищує цивільну інфраструктуру, прикриваються будинками мирного населення та тримають людей в заручниках. 

Рідні людей, які залишилися у Козаровичах та Катюжанці, просять домогтися їх визволення. Ситуація – на межі гуманітарної катастрофи. 

«Вони не зможуть триматися довго в таких умовах. Їх звільнення це найперше, про що зараз треба думати», – наголосила пані Олександра, родичі якої зараз там.

***
Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій