Send Lette
Cards

Богдан Щерба

Богдан Щерба

Дата зникнення:  26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Луб’янка, Київська область

Слюсаря-механіка Богдана Щербу, що працював на цегельному заводі в селі Луб’янка Київської області, росіяни викрали 26 лютого 2022 року. Це був третій день повномасштабного вторгнення, російські війська сунули на столицю та щільно обстрілювали все довкола. Богдан разом із дружиною, дітьми, її братом та родиною друга саме облаштовували підвал для ночівлі. Пообіді чоловік, друг родини і брат дружини поїхали в бік села Озера, щоб забрати родичку, але на зв’язок більше не вийшли. 

— За кілька годин мій батько вирішив поїхати тим же шляхом, але вже велосипедом, — розповідає Ольга, дружина Богдана. — Проте одну з вулиць перегородили російські військові і не пустили тата. Зі слів звільнених заручників я дізналася, що машину Богдана зупинили і обшукали. У бардачку увагу росіян привернула рація, яку робітники цегельного заводу, на якому працювали Богдан і мій брат, використовували для зв’язку. Чоловіків викрали.

Із власних джерел Ольга дізналась, що всіх трьох утримували в холодильних камерах аеропорту Гостомель. Там чоловіків допитували та знімали на відео для пропагандистських каналів, де представляли “голодними українськими солдатами, які здались у полон росіянам”. 7 березня 2022 року їх вивезли з аеропорту, а 13-го доставили на територію наметового містечка неподалік міста Курськ, після чого перевели у СІЗО № 1 у цьому ж місті. Усіх трьох утримували в різних камерах. За деякий час рідним стало відомо, що хлопців перевезли у виправну колонію селища Малая Локня Курської області. У листопаді 2022 року в одному з телеграм-каналів, що займається пошуком людей, Ольга прочитала, що її чоловіка утримують в СІЗО Таганрогу. А вже влітку 2023 та взимку 2024-го отримала інформацію, що Богдана знову перевели в СІЗО Курська. Наразі точне місце утримання та стан здоров’я чоловіка, якого більше трьох років тримають в неволі, залишається невідомим.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій