Send Lette
Cards

Богдан Щерба

Богдан Щерба

Дата зникнення:  26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Луб’янка, Київська область

Слюсаря-механіка Богдана Щербу, що працював на цегельному заводі в селі Луб’янка Київської області, росіяни викрали 26 лютого 2022 року. Це був третій день повномасштабного вторгнення, російські війська сунули на столицю та щільно обстрілювали все довкола. Богдан разом із дружиною, дітьми, її братом та родиною друга саме облаштовували підвал для ночівлі. Пообіді чоловік, друг родини і брат дружини поїхали в бік села Озера, щоб забрати родичку, але на зв’язок більше не вийшли. 

— За кілька годин мій батько вирішив поїхати тим же шляхом, але вже велосипедом, — розповідає Ольга, дружина Богдана. — Проте одну з вулиць перегородили російські військові і не пустили тата. Зі слів звільнених заручників я дізналася, що машину Богдана зупинили і обшукали. У бардачку увагу росіян привернула рація, яку робітники цегельного заводу, на якому працювали Богдан і мій брат, використовували для зв’язку. Чоловіків викрали.

Із власних джерел Ольга дізналась, що всіх трьох утримували в холодильних камерах аеропорту Гостомель. Там чоловіків допитували та знімали на відео для пропагандистських каналів, де представляли “голодними українськими солдатами, які здались у полон росіянам”. 7 березня 2022 року їх вивезли з аеропорту, а 13-го доставили на територію наметового містечка неподалік міста Курськ, після чого перевели у СІЗО № 1 у цьому ж місті. Усіх трьох утримували в різних камерах. За деякий час рідним стало відомо, що хлопців перевезли у виправну колонію селища Малая Локня Курської області. У листопаді 2022 року в одному з телеграм-каналів, що займається пошуком людей, Ольга прочитала, що її чоловіка утримують в СІЗО Таганрогу. А вже влітку 2023 та взимку 2024-го отримала інформацію, що Богдана знову перевели в СІЗО Курська. Наразі точне місце утримання та стан здоров’я чоловіка, якого більше трьох років тримають в неволі, залишається невідомим.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Росія блокує повернення викрадених цивільних із Київщини: бранці сидять без зв’язку і суду

З сотень українських цивільних бранців із територій, які росіяни коротко окуповували у 2022 році, жодного досі не судили. Звинувачення, яке їм закидають, навіть немає в російському кримінальному кодексі. Вони не отримують листів і передач, до них не приходять адвокати. Про місце їхнього утримання рідні дізнаються лише від звільнених через обмін військовополонених.

4 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Більше публікацій