Send Lette
Інші воєнні злочини

Чеченським окупантам постійно повідомляли про небезпеку вибуху на АЕС, але вони відповідали вогнем

4 лютого близько 5:30 години окупанти чеченської національності захопили Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі. Бій тривав близько чотирьох годин. Працівниця АЕС у коментарі МІПЛ розповіла подробиці бою і про ситуацію станом на зараз. Ім’я працівниці не називаємо з міркувань безпеки. 

“Били різною зброєю. Це були й автоматні черги і щось важче. Били прицільно. Пошкодили деякі трубопроводи. У окупантів були великі автомобілі, бронетранспортери, та загалом близько сотні одиниць техніки. Натомість у нацгвардії, яка обороняла підприємство, були значно менші сили”, – розповіла жінка. 

Під час атаки, за її словами, окупанти створювали небезпеку і могли пошкодити обладнання АЕС. Їх про це повідомляли, але у відповідь отримували посилення вогню. 

“Ми оголошували по гучному зв’язку: “Будь ласка, припиніть вогонь, це енергетично ядерний об’єкт, це загрожує аварією”. На кожне таке прохання лунав вибух”, – розповіла працівниця Запорізької АЕС.  

Зрештою окупанти пошкодили трубопровід, але не з хімічними реагентами, а з теплопостачанням.

“Що стосується шести енергетичних реакторів, то вони добре захищені. Але в нас є естакада технологічних трубопроводів, через які подаються різні реагенти на блоки, без яких вони не можуть працювати. То для таких трубопроводів була небезпека. У нас є трубопровід, який на місто дає опалення, то він пробитий. І ми зараз сидимо без опалення і гарячої води”, – зазначила жінка. 

Після того, як окупанти отримали контроль над АЕС, вони дозволили персоналу залишити територію та запустили іншу зміну працівників. До слова, співрозмовниця МІПЛ буде вимушена знову повернутися на АЕС та продовжити роботу. 

Крім трубопроводу, також на АЕС сильні пошкодження отримав навчально-тренувальний центр. Саме його світлини облетіли інтернет у перші години після захоплення. 

Зараз окупанти фактично контролюють атомну електростанцію. Вони можуть вдаватися до шантажу та вчиняти провокації. Це надзвичайно небезпечно не тільки для України, а й для всієї Європи, на чому наголошує президент Володимир Зеленський, закликаючи захід до реакції. Однак, поки дієвої реакції на ситуацію з Запорізькою АЕС немає.

***

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
У справах про катування цивільних втрачаються докази, оскільки процесуально опитати свідків, які перебувають за кордоном, неможливо — Анна Рассамахіна 

Якщо справа порушена в Україні, а свідки перебувають за кордоном (і таких випадків зараз багато), то слідчий не може дистанційно допитати і долучити матеріали цього допиту як докази.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Cards
Микола Щербина

Микола Щербина Дата зникнення: 14 листопада 2022 року Місце зникнення: село Новотроїцьке, Херсонська область   Микола Щербина […]

16 Листопада 2024

Більше публікацій