Send Lette
Війна і правосуддя

Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ. У березні минулого року він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік. За даними слідства, Голуб планував вбити Олега Синєгубова, який очолює ХОВА, та керівника Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслава Задоренка.

Перед засіданням 15 липня прокурор клопотав продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 12 вересня, без визначення розміру застави. Суд задовольнив клопотання.

У справі шестеро потерпілих: дружина загиблого військового, Синєгубов, Задоренко, представники міської ради, Харківської обласної клінічної лікарні та потерпілий від підпалу автомобіля. Вони надали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, тож не з’явилися на засідання. Крім вбивства, замахів та підпалів, Голубу інкримінують підрив адміністрації Шевченківського району Харкова та МСЕК.

Також не з’явилися представники цивільного відповідача — Російської Федерації. 

Прокурор і захисник не заперечували продовжити засідання без потерпілих і представників цивільного відповідача.

— Голубе, ваша думка? — запитав суддя Невеніцин.

Той відповів російською:

— Я вже казав: перекладача в залі немає, документи російською ви не переклали. Який сенс розглядати справу? Прошу мене видалити звідси. 

Суд постановив продовжити засідання за відсутності потерпілих, їхніх представників та представника цивільного відповідача. Також суддя Невеніцин повідомив, що аудіозапис із попереднього засідання 17 червня не зберігся через технічний збій, тож прокурор мав удруге оголосити обвинувальний акт. 

Коли він почав читати, Голуб декілька разів вдарив “акваріум” ногою і гучно сказав:

— Випускайте мене з зали!

— У разі порушення правил поведінки в суді ви будете видалені з судової зали. Це неповага до суду, — відказав суддя Невеніцин. — Вам зрозумілі ці положення?

— Зрозуміло, — відповів Голуб. — Випускай!

Суд запитав у сторін захисту й обвинувачення думки щодо видалення обвинуваченого з судової зали. Адвокатка Татевік Акопян підтримала позицію Голуба.

— Погоджуюсь, — відказав прокурор. — Це неповага до суду і зловживання процесуальним законом.

Суд видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення. Згодом суддя оголосив, що обвинуваченого Голуба видалять із зали на весь час судового розгляду.

Коли конвоїри вивели його, прокурор зачитав обвинувальний акт. 

Окрім того, Харківська обласна прокуратура, дружина загиблого військового та Вячеслав Задоренко подали позови про відшкодування матеріальної та моральної шкоди на майже 2,5 мільйони гривень, 15 мільйонів гривень і ще 15 мільйонів гривень відповідно.

За словами адвокатки Акопян, ані своєї вини, ані цивільних позовів Голуб не визнає.

Суддя Невеніцин запитав, чи хочуть сторони процесу оголосити вступну промову. Прокурор і адвокатка Голуба відповіли заперечно.

Згодом прокурор запропонував порядок судового процесу: допит потерпілих і свідків, дослідження речових доказів і судові дебати. Захисниця та суд підтримали.

Наступне засідання у справі призначене на 21 серпня.

Авторка: Вікторія Маньковська

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Аналітика
Правозахисники розробили дорожню карту для документування катувань українців як злочинів проти людяності

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Всесвітня організація проти катувань (OMCT) та її партнери – Медійна ініціатива за права людини та Центр прав людини ZMINA – документують злочини, які російські військові та інші представники російської влади вчиняють щодо цивільного населення України на окупованих територіях.

15 Липня 2025

Більше публікацій