Чернігівський апеляційний суд залишив без змін вирок російському військовому за пограбування ферми
Кирило Ішматов — командир взводу 55-ї мотострілецької бригади РФ. Двадцять дев’ятого листопада 2024 року він отримав вирок за пограбування ферми на Чернігівщині під час окупації. Захисник подав апеляцію, яку суд розглянув 6 лютого 2025 року.
Чернігівський районний суд заочно засудив Ішматова до 12 років позбавлення волі. Апеляцію подав адвокат Ішматова, Олег Костюк, призначений Центром вторинної безоплатної правової допомоги.
Шостого лютого Чернігівський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу на вирок Кирилу Ішматову. Суддя на початку засідання зазначила, що обвинуваченого повідомили про засідання через публікацію в газеті “Урядовий кур’єр”.
Відповідно до матеріалів справи, 28 лютого 2022 року Ішматов разом із іншими російськими військовими увірвався на ферму “Лан” у селі Шестовиця Чернігівської області. Вони облаштували там штаб і перебували до 8 березня. Під час цього періоду Ішматов віддав незаконний наказ пограбувати господарство. Окупанти викрали запчастини від легкових автомобілів та вантажівок, пошкодили чотири трактори, екскаватор, три комбайни та іншу техніку. Загальна сума збитків склала 2 805 774,21 гривень. Те, що не вдалося вкрасти, окупанти знищили.
Оскаржуючи вирок, адвокат Ішматова стверджував: для доведення вини його підзахисного доказів недостатньо. Він зауважив відсутність правовстановлювальних документів на техніку і те, що довідка від кооперативу не підтверджує власника майна.
Крім того, адвокат зауважив, що свідчення щодо наказів Ішматова були суперечливими, оскільки свідки прямо чи опосередковано могли бути зацікавлені в ухваленні вироку, сподіваючись на компенсацію в майбутньому.
Прокурор Ярослав Помаз заперечував ці доводи, наголошуючи, що під час попереднього засідання надав достатньо доказів для підтвердження вини Ішматова.
Після виходу з нарадчої кімнати суд оголосив ухвалу. Вирок Чернігівського районного суду залишили без змін, апеляційну скаргу не задовольнили. Ухвалу можна оскаржити у Верховному суді.
Ця публікація створена за підтримки проєкту “Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні”, що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.