Send Lette
Адвокація

Це треба зупинити: українські правозахисники надали ООН докази численних атак Росії на українські лікарні

Місяць тому п’ять організацій, в тому числі МІПЛ, підготували аналітичний звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України”. Він задокументував щонайменше 707 атак Росії проти медичної інфраструктури і медиків. З того часу команда, яка працювала над звітом, презентувала його на різних міжнародних майданчиках.

Сьогодні на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини цифри зі звіту озвучила його співавторка, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я Діана Руснак. Разом із іншою співавторкою звіту, аналітикинею МІПЛ Любов’ю Смачило, а також з колегами з організації Physicians for Human Rights вони перебувають в адвокаційній поїздці до Женеви.

У промові від імені авторів звіту Діана Руснак наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

“Ми вважаємо, що ці атаки, ймовірно, є військовими злочинами та потенційно злочинами проти людяності. Вони утворюють системний шаблон навмисного ігнорування російськими військами та політичним керівництвом Росії міжнародного права й розмежування цивільних і військових цілей в Україні, — сказала Діана. — Вкрай важливо, щоб світова спільнота вжила заходів для припинення насильства проти охорони здоров’я та притягнення винних до відповідальності”.

Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, наголошує на важливості участі правозахисників у засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини: “Ми доносимо до міжнародної спільноти масштаби руйнувань, яких завдала Росія Україні, і масштаби наслідків російської агресії. Цифри, які сьогодні звучали в Женеві (і які навіть не остаточні, бо Росія продовжує атакувати цивільне населення), посилюють Україну в її зусиллях притягнути злочинців до відповідальності та звільнити з полону цивільних заручників, серед яких є українські медики”.

 

Детальніше про звіт “Лікарні під прицілом: як Росія впродовж року знищувала систему охорони здоров’я України”, який 21 лютого 2023 року “презентували організації eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights, Медійна ініціатива за права людини та Український центр охорони здоров’я, читайте в нашому релізі.

Що зафіксовано у звіті Незалежної комісії ООН з розслідування порушень в Україні — у перекладі документа українською на нашому сайті.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Більше публікацій