Send Lette
Адвокація

Це треба зупинити: українські правозахисники надали ООН докази численних атак Росії на українські лікарні

Місяць тому п’ять організацій, в тому числі МІПЛ, підготували аналітичний звіт “Лікарні під прицілом: як Росія протягом року знищувала систему охорони здоров’я України”. Він задокументував щонайменше 707 атак Росії проти медичної інфраструктури і медиків. З того часу команда, яка працювала над звітом, презентувала його на різних міжнародних майданчиках.

Сьогодні на засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини цифри зі звіту озвучила його співавторка, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я Діана Руснак. Разом із іншою співавторкою звіту, аналітикинею МІПЛ Любов’ю Смачило, а також з колегами з організації Physicians for Human Rights вони перебувають в адвокаційній поїздці до Женеви.

У промові від імені авторів звіту Діана Руснак наголосила, що кожна десята українська лікарня постраждала від цілеспрямованих і невибіркових атак, а 48 лікарень зазнали кількох ударів. У деяких випадках, як-от у Маріуполі, інфраструктура охорони здоров’я зруйнована вщент.

“Ми вважаємо, що ці атаки, ймовірно, є військовими злочинами та потенційно злочинами проти людяності. Вони утворюють системний шаблон навмисного ігнорування російськими військами та політичним керівництвом Росії міжнародного права й розмежування цивільних і військових цілей в Україні, — сказала Діана. — Вкрай важливо, щоб світова спільнота вжила заходів для припинення насильства проти охорони здоров’я та притягнення винних до відповідальності”.

Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ, наголошує на важливості участі правозахисників у засіданні 52-ї сесії Ради ООН з прав людини: “Ми доносимо до міжнародної спільноти масштаби руйнувань, яких завдала Росія Україні, і масштаби наслідків російської агресії. Цифри, які сьогодні звучали в Женеві (і які навіть не остаточні, бо Росія продовжує атакувати цивільне населення), посилюють Україну в її зусиллях притягнути злочинців до відповідальності та звільнити з полону цивільних заручників, серед яких є українські медики”.

 

Детальніше про звіт “Лікарні під прицілом: як Росія впродовж року знищувала систему охорони здоров’я України”, який 21 лютого 2023 року “презентували організації eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Physicians for Human Rights, Медійна ініціатива за права людини та Український центр охорони здоров’я, читайте в нашому релізі.

Що зафіксовано у звіті Незалежної комісії ООН з розслідування порушень в Україні — у перекладі документа українською на нашому сайті.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій