Send Lette
Cards

Дмитро Богаєвський 

Дмитро Богаєвський

Дата зникнення: 17 березня 2022 року

Місце зникнення: Глібівка, Київська область

 

Дмитро Богаєвський — підприємець із Глібівки, що на Київщині. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, він залишився вдома та наглядав за місцевим котеджним містечком. 16 березня окупанти незаконно обшукали ці будинки, а 17-го викрали Дмитра нібито за “протидію СВО”. Крім нього, росіяни забрали Олександра Чиркова, який мешкав поряд. Кілька днів поспіль Тетяна й Ігор Богаєвські намагалися дізнатися в росіян, де їхній син, і передати бодай теплі шкарпетки та ліки, адже Дмитро страждає на алергію й астму. Проте окупанти не повідомили, де Богаєвський, а під час деокупації втекли, забравши із собою й українців, яких незаконно утримували. Ігор і Тетяна шукали сина по всіх навколишніх селах і містечках, але марно. Вони знаходили тільки інших полонених, яких окупанти кинули в підвалах, а про Дмитра не було ні звістки. Лише згодом звільнені з полону цивільні та військові розповіли батькам Богаєвського, що спершу росіяни незаконно тримали його в Брянському СІЗО, а тоді перевезли до Тульського. Там росіяни жахливо годують українців, змушують співати гімн РФ і навіть виводять нібито на розстріл. Унаслідок поганих умов утримання Дмитро дуже схуд. «Я б ніколи не подумав, що він був повнотілим», — розповів Тетяні Богаєвській один зі звільнених полонених.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій