Send Lette
Війна і правосуддя

До Сєвєродонецького суду передали нову справу за підозрою у порушенні законів та звичаїв війни

Цього тижня, 22 липня, о 14:00 у Сєвєродонецькому міському суді заплановане засідання у справі за звинуваченнями, зокрема, у порушенні законів та звичаїв війни.

Підозрювані —  Роман Цибенко, Віталій Вєдєрников, Олексій Видиш та Володимир Додукалов. За версією обвинувачення, ці чотири особи входили до незаконного збройного формування «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова». Організатор та очільник —  Роман Цибенко.

Слідство вважає, що у червні-липні 2014 року підозрювані, погрожуючи зброєю та фізичною розправою, викрали п’ятьох цивільних осіб, утримували їх під озброєною охороною у захоплених приміщеннях ізолятора тимчасового тримання у Сєвєродонецьку та змушували їх копати окопи і траншеї, будувати захисні барикади та фортифікаційні споруди у місті та околицях.

У підозрі пишуть про порушення статті 147 Женевської Конвенції, у якій, зокрема, йдеться про нелегальне ув’язнення цивільної особи.

Наразі ця справа на стадії підготовчого засідання. Як повідомили МІПЛ у прокуратурі Луганської області, наразі суд і прокуратура вживають всіх заходів для належного повідомлення осіб про виклик у судове засідання. 

Тим часом у Голосіївському районному суді Києва 20 липня о 14:00 заплановане засідання у справі колишнього заступника начальника МВС України в Криму Миколи Федоряна. За версією слідства, як співробітник «Чорноморнафтогазу» він надавав ФСБ службовий транспорт для обшуків і арештів кримчан. Йому інкримінують державну зраду.

Цікава справа тим, що обвинувачений знаходиться на підконтрольній Україні території та не переховується від слідства, що є рідкістю у справах із подібними обвинуваченнями.

Миколу Федоряна затримали 7 листопада 2020 року на КПВВ «Каланчак». Як передає Бюро судової інформації, під час обрання йому запобіжного заходу в Херсонському міському суді 9 листопада слідство демонструвало переписки з мобільного телефону Федоряна з особами, місце роботи яких в записній книзі позначене як «ФСБ».

Сам Федорян своєї вини не визнає, але вважає, що йому найбезпечніше зараз перебувати в СІЗО, бо його життю загрожує небезпека.

«Кажуть, в’язниця чутками повниться. Мені передали в СІЗО: тільки-но вийду на свободу – мене усунуть. Тому я вважаю, що для мене найбезпечніше місце зараз – СІЗО, де адміністрація здатна забезпечити мій захист», – сказав він на суді 14 грудня 2020 року, як передає Радіо Свобода.

Федорян стверджує, що підставою для його затримання та подальших обвинувачень стала відмова давати свідчення  на командувача Національної гвардії України.

Під час судового засідання 11 травня по його справі адвокат обвинуваченого Дмитро Щербина заявив, що у Федоряна може з’явитися можливість піти на обмін утримуваними особами.

«Є підстави вважати, що він потрапив в ці списки. Тому що українська сторона стверджує, що вже відбувся обмін списками. На судовому засіданні був представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Ми можемо припускати, що він (Микола Федорян — ред.) потрапив в списки на обмін. І у випадку його реалізації буде обміняний», — сказав адвокат Щербина.

Під час останнього судового засідання, 25 травня 2021 року, суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 23 липня та призначив заставу у розмірі 21 мільйона 338 тисяч.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

Оригінал фото: Крим.Реалії; Микола Федорян

 




0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Суд намагався заборонити журналістці МІПЛ записувати засідання на диктофон 

За останні два роки моніторингу справ щодо війни МІПЛ вперше намагалися заборонити записувати аудіо у Богунському суді в Житомирі, хоча КПК дозволяє це робити всім слухачам і слухачкам. Справа стосувалася обвинувачення жінки у державній зраді: вона нібито здала росіянам інформацію про місце нагородження військових у Добропіллі на Донеччині.  

17 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Розстріл цивільних, захоплення інтернату у Бородянці та пограбування. За що засудили росіян

У Реєстрі судових рішень оприлюднили ще три вироки російським військовим за злочини, вчинені під час окупації та бойових дій. Двох російський військових засудили до довічного ув’язнення за розстріл цивільних, які намагалися евакуюватися. Один військовий отримав 11 років тюрми за наказ захопити й утримувати як “живий щит” 500 людей у Бородянському психоневрологічному інтернаті. До 12 років ув’язнення засудили російського військового за пограбування будинку.

16 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Росіяни етапували у Владімірський централ херсонця Павла Запорожця, засудженого за “міжнародний тероризм”

У Росії почали виконувати вирок колишньому українському правоохоронцю Павлу Запорожцю. Чоловіка викрали в Україні, депортували, звинуватили в “міжнародному тероризмі” й уже понад два роки утримують у неволі. Аби заплутати сліди Запорожця, його весь час переміщують із одного місця утримання в інше. У жовтні чоловіка помістили у Владімірський централ, де утримують особливо небезпечних злочинців.

21 Жовтня 2024

Війна і правосуддя
Контррозвідник ЗСУ, допомога російському генштабу та воєнні злочини: 78 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

20 Жовтня 2024

Військовополонені
У російському полоні азовець Сергій Тарасюк заразився туберкульозом: його стан критичний

Завдяки випадковій фотографії у соцмережах дружина Сергія Тарасюка дізналася страшну правду про полон чоловіка. Більше двох років його утримують у нелюдських умовах. Стан здоров’я 58-річного азовця критичний. За останньою інформацією, Тарасюк перебуває у СІЗО № 2 міста Камишин Волгоградської області.

18 Жовтня 2024

Більше публікацій