Send Lette
Війна і правосуддя

До Сєвєродонецького суду передали нову справу за підозрою у порушенні законів та звичаїв війни

Цього тижня, 22 липня, о 14:00 у Сєвєродонецькому міському суді заплановане засідання у справі за звинуваченнями, зокрема, у порушенні законів та звичаїв війни.

Підозрювані —  Роман Цибенко, Віталій Вєдєрников, Олексій Видиш та Володимир Додукалов. За версією обвинувачення, ці чотири особи входили до незаконного збройного формування «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова». Організатор та очільник —  Роман Цибенко.

Слідство вважає, що у червні-липні 2014 року підозрювані, погрожуючи зброєю та фізичною розправою, викрали п’ятьох цивільних осіб, утримували їх під озброєною охороною у захоплених приміщеннях ізолятора тимчасового тримання у Сєвєродонецьку та змушували їх копати окопи і траншеї, будувати захисні барикади та фортифікаційні споруди у місті та околицях.

У підозрі пишуть про порушення статті 147 Женевської Конвенції, у якій, зокрема, йдеться про нелегальне ув’язнення цивільної особи.

Наразі ця справа на стадії підготовчого засідання. Як повідомили МІПЛ у прокуратурі Луганської області, наразі суд і прокуратура вживають всіх заходів для належного повідомлення осіб про виклик у судове засідання. 

Тим часом у Голосіївському районному суді Києва 20 липня о 14:00 заплановане засідання у справі колишнього заступника начальника МВС України в Криму Миколи Федоряна. За версією слідства, як співробітник «Чорноморнафтогазу» він надавав ФСБ службовий транспорт для обшуків і арештів кримчан. Йому інкримінують державну зраду.

Цікава справа тим, що обвинувачений знаходиться на підконтрольній Україні території та не переховується від слідства, що є рідкістю у справах із подібними обвинуваченнями.

Миколу Федоряна затримали 7 листопада 2020 року на КПВВ «Каланчак». Як передає Бюро судової інформації, під час обрання йому запобіжного заходу в Херсонському міському суді 9 листопада слідство демонструвало переписки з мобільного телефону Федоряна з особами, місце роботи яких в записній книзі позначене як «ФСБ».

Сам Федорян своєї вини не визнає, але вважає, що йому найбезпечніше зараз перебувати в СІЗО, бо його життю загрожує небезпека.

«Кажуть, в’язниця чутками повниться. Мені передали в СІЗО: тільки-но вийду на свободу – мене усунуть. Тому я вважаю, що для мене найбезпечніше місце зараз – СІЗО, де адміністрація здатна забезпечити мій захист», – сказав він на суді 14 грудня 2020 року, як передає Радіо Свобода.

Федорян стверджує, що підставою для його затримання та подальших обвинувачень стала відмова давати свідчення  на командувача Національної гвардії України.

Під час судового засідання 11 травня по його справі адвокат обвинуваченого Дмитро Щербина заявив, що у Федоряна може з’явитися можливість піти на обмін утримуваними особами.

«Є підстави вважати, що він потрапив в ці списки. Тому що українська сторона стверджує, що вже відбувся обмін списками. На судовому засіданні був представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Ми можемо припускати, що він (Микола Федорян — ред.) потрапив в списки на обмін. І у випадку його реалізації буде обміняний», — сказав адвокат Щербина.

Під час останнього судового засідання, 25 травня 2021 року, суд продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 23 липня та призначив заставу у розмірі 21 мільйона 338 тисяч.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

Оригінал фото: Крим.Реалії; Микола Федорян

 




0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Війна і правосуддя
У Бородянці Радіка Гукасяна засудили до 12 років за воєнні злочини на Київщині

Девʼятого квітня Бородянський районний суд завершив розгляд справи Радіка Гукасяна — російського військового, механіка-водія 7 роти 3 батальйону 331 парашутно-десантного полку 98 повітряно-десантної дивізії повітряно-десантних військ ЗС РФ.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Адвокація
У Брюсселі показали фільм “20 днів у Маріуполі”: після цього МІПЛ взяла участь у дискусії

У столиці Бельгії показали десять фільмів цьогорічного міжнародного чеського фестивалю “Один світ” — найбільшої правозахисної події документального кіно у світі, організованої People in Need. Переглянули й оскароносну стрічку “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова. Серед глядачів була Любов Смачило, аналітикиня МІПЛ.

23 Квітня 2024

Більше публікацій