Send Lette
Насильницькі зникнення

Доньку чемпіона України Обединського російські військові пообіцяли вивезти з окупованого Донецька на територію рф

Дванадцятирічна Кіра Обединська, донька неодноразового чемпіона України з водного поло, колишнього капітана національної збірної України Євгенія Обединського. Разом з батьком вона мешкала у Маріуполі. Оскільки, місто постійно перебувало під обстрілами, мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, аби у разі обстрілу не пропустити пожежу. Чергували по дві людини щодві години, якщо траплялося загорання, повідомляли інших і разом гасили пожежу.

17 березня, близько першої години почався черговий обстріл зі стрілецької зброї. На чергуванні саме був Євген. Він разом зі своєю дівчиною перебували на балконі восьмого поверху, коли у нього поцілили. Чоловік загинув на місці, жінка залишилася живою.

Після цього Кіра, разом з мешканцями будинку деякий час ховалися у підвалі. Двадцять п’ятого березня, вони наважилися самостійно пішки вибратися з Маріуполя, але на виході із нього підірвалися на міні. Кіра та ще одна дитина отримали осколкові поранення. 

Про те, як  дівчинка потрапила до російських військових, розповідає дідусь Кіри, Олександр Обединський. Про те, що сталося з сином та онукою він вже дізнався від Кіри.

«Першу медичну допомогу їм надали українські військові, говорить він. Потім на машині дісталися селища Мангуш (нині вже окуповане рф), де вже були російські військові. Там їх поклали до лікарні, але там не було хороших умов тому їх перевезли в лікарню Донецька».

Олександру вдалося поспілкуватися з онукою. Каже, з нею все гаразд. Її бачила також дівчина Євгенія їй дозволили пройти у палату, але спілкування тривало лише кілька хвилин. Все, що вдалося передати дівчинці її документи та документи загиблого батька.

Найбільше дідуся зараз турбує той факт, що росіяни пообіцяли відвезти дівчинку на територію рф.

Наразі Кіра Обединська перебуває у донецькій лікарні імені Калініна. Про це повідомила сама дівчинка своєму дідусю. Цей ж факт підтверджують джерела МІПЛ в Донецьку: «Вона у відділенні нейрохірургії». «Сьогодні мені дзвонив заввідділення лікарні. Представився, повідомив що Кіра там, а в понеділок її будуть переводити до дитячої обласної неврології», додає Олександр Обединський.

Обединський-старший разом з дружиною теж перебували у Маріуполі, але два тижні тому їм вдалося вибратися із міста. Зараз вони у Чернівцях і намагаються повернути онуку.

«Вона залишилася сиротою. У неї немає ні мами, ні тата, але  у неї є ще старша сестра і молодший брат. І я сподіваюся, що вона повернеться до нас», говорить Олександр.

Юристи наголошують, у випадку, коли цивільному населенню загрожує небезпека, його можна евакуювати. Людям повинна бути надана можливість виїхати в безпечне місце на території держави, громадянами якої вони є. Україна готова приймати власних громадян із Маріуполя і організовує гуманітарні коридори, які зриваються, обстрілюються військами рф.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Штаб росіян у дитсадку і катівня в сільскому клубі: подробиці окупації Нового Бикова

У Новий Биків росіяни зайшли на самому початку великої війни. У перший же день закатували і вбили тут кількох хлопців із сусіднього села. Росіяни встановлювали блокпости, рили окопи, вулиці патрулювали на бетеерах. Чоловікам заборонили виходити на вулицю: застерігали, що стрілятимуть без попередження. У місцевому дитсадку ворог облаштував штаб, а в котельні сільського клубу — катівню для військовополонених і цивільних.

12 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій