Send Lette
Насильницькі зникнення

Доньку чемпіона України Обединського російські військові пообіцяли вивезти з окупованого Донецька на територію рф

Дванадцятирічна Кіра Обединська, донька неодноразового чемпіона України з водного поло, колишнього капітана національної збірної України Євгенія Обединського. Разом з батьком вона мешкала у Маріуполі. Оскільки, місто постійно перебувало під обстрілами, мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, аби у разі обстрілу не пропустити пожежу. Чергували по дві людини щодві години, якщо траплялося загорання, повідомляли інших і разом гасили пожежу.

17 березня, близько першої години почався черговий обстріл зі стрілецької зброї. На чергуванні саме був Євген. Він разом зі своєю дівчиною перебували на балконі восьмого поверху, коли у нього поцілили. Чоловік загинув на місці, жінка залишилася живою.

Після цього Кіра, разом з мешканцями будинку деякий час ховалися у підвалі. Двадцять п’ятого березня, вони наважилися самостійно пішки вибратися з Маріуполя, але на виході із нього підірвалися на міні. Кіра та ще одна дитина отримали осколкові поранення. 

Про те, як  дівчинка потрапила до російських військових, розповідає дідусь Кіри, Олександр Обединський. Про те, що сталося з сином та онукою він вже дізнався від Кіри.

«Першу медичну допомогу їм надали українські військові, говорить він. Потім на машині дісталися селища Мангуш (нині вже окуповане рф), де вже були російські військові. Там їх поклали до лікарні, але там не було хороших умов тому їх перевезли в лікарню Донецька».

Олександру вдалося поспілкуватися з онукою. Каже, з нею все гаразд. Її бачила також дівчина Євгенія їй дозволили пройти у палату, але спілкування тривало лише кілька хвилин. Все, що вдалося передати дівчинці її документи та документи загиблого батька.

Найбільше дідуся зараз турбує той факт, що росіяни пообіцяли відвезти дівчинку на територію рф.

Наразі Кіра Обединська перебуває у донецькій лікарні імені Калініна. Про це повідомила сама дівчинка своєму дідусю. Цей ж факт підтверджують джерела МІПЛ в Донецьку: «Вона у відділенні нейрохірургії». «Сьогодні мені дзвонив заввідділення лікарні. Представився, повідомив що Кіра там, а в понеділок її будуть переводити до дитячої обласної неврології», додає Олександр Обединський.

Обединський-старший разом з дружиною теж перебували у Маріуполі, але два тижні тому їм вдалося вибратися із міста. Зараз вони у Чернівцях і намагаються повернути онуку.

«Вона залишилася сиротою. У неї немає ні мами, ні тата, але  у неї є ще старша сестра і молодший брат. І я сподіваюся, що вона повернеться до нас», говорить Олександр.

Юристи наголошують, у випадку, коли цивільному населенню загрожує небезпека, його можна евакуювати. Людям повинна бути надана можливість виїхати в безпечне місце на території держави, громадянами якої вони є. Україна готова приймати власних громадян із Маріуполя і організовує гуманітарні коридори, які зриваються, обстрілюються військами рф.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій