Send Lette
Насильницькі зникнення

Доньку чемпіона України Обединського російські військові пообіцяли вивезти з окупованого Донецька на територію рф

Дванадцятирічна Кіра Обединська, донька неодноразового чемпіона України з водного поло, колишнього капітана національної збірної України Євгенія Обединського. Разом з батьком вона мешкала у Маріуполі. Оскільки, місто постійно перебувало під обстрілами, мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, аби у разі обстрілу не пропустити пожежу. Чергували по дві людини щодві години, якщо траплялося загорання, повідомляли інших і разом гасили пожежу.

17 березня, близько першої години почався черговий обстріл зі стрілецької зброї. На чергуванні саме був Євген. Він разом зі своєю дівчиною перебували на балконі восьмого поверху, коли у нього поцілили. Чоловік загинув на місці, жінка залишилася живою.

Після цього Кіра, разом з мешканцями будинку деякий час ховалися у підвалі. Двадцять п’ятого березня, вони наважилися самостійно пішки вибратися з Маріуполя, але на виході із нього підірвалися на міні. Кіра та ще одна дитина отримали осколкові поранення. 

Про те, як  дівчинка потрапила до російських військових, розповідає дідусь Кіри, Олександр Обединський. Про те, що сталося з сином та онукою він вже дізнався від Кіри.

«Першу медичну допомогу їм надали українські військові, говорить він. Потім на машині дісталися селища Мангуш (нині вже окуповане рф), де вже були російські військові. Там їх поклали до лікарні, але там не було хороших умов тому їх перевезли в лікарню Донецька».

Олександру вдалося поспілкуватися з онукою. Каже, з нею все гаразд. Її бачила також дівчина Євгенія їй дозволили пройти у палату, але спілкування тривало лише кілька хвилин. Все, що вдалося передати дівчинці її документи та документи загиблого батька.

Найбільше дідуся зараз турбує той факт, що росіяни пообіцяли відвезти дівчинку на територію рф.

Наразі Кіра Обединська перебуває у донецькій лікарні імені Калініна. Про це повідомила сама дівчинка своєму дідусю. Цей ж факт підтверджують джерела МІПЛ в Донецьку: «Вона у відділенні нейрохірургії». «Сьогодні мені дзвонив заввідділення лікарні. Представився, повідомив що Кіра там, а в понеділок її будуть переводити до дитячої обласної неврології», додає Олександр Обединський.

Обединський-старший разом з дружиною теж перебували у Маріуполі, але два тижні тому їм вдалося вибратися із міста. Зараз вони у Чернівцях і намагаються повернути онуку.

«Вона залишилася сиротою. У неї немає ні мами, ні тата, але  у неї є ще старша сестра і молодший брат. І я сподіваюся, що вона повернеться до нас», говорить Олександр.

Юристи наголошують, у випадку, коли цивільному населенню загрожує небезпека, його можна евакуювати. Людям повинна бути надана можливість виїхати в безпечне місце на території держави, громадянами якої вони є. Україна готова приймати власних громадян із Маріуполя і організовує гуманітарні коридори, які зриваються, обстрілюються військами рф.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
До України повернули десятьох цивільних українців, затриманих на ТОТ: хто вони та за що опинилися за ґратами окупантів

Ввечері 28 червня стало відомо, що до України повернули 10 цивільних українців. Дехто із них чекав на звільнення понад шість років. Медійна ініціатива за права людини розповідає історії їхнього затримання та увʼязнення. 

1 Липня 2024

Росія застосовує нову практику переслідування українців в окупації. Тепер їх не завжди одразу везуть на підвал, а спершу бʼють вдома

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у березні 2024 року опублікувала звіт про російську окупацію. У ньому сказано, що люди, які живуть в окупації, стикаються із постійною загрозою насильства, затримання і незаконного покарання. МІПЛ задокументувала нові свідчення потерпілих в окупації.

28 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій