Насильницькі зникнення

Доньку чемпіона України Обединського російські військові пообіцяли вивезти з окупованого Донецька на територію рф

Дванадцятирічна Кіра Обединська, донька неодноразового чемпіона України з водного поло, колишнього капітана національної збірної України Євгенія Обединського. Разом з батьком вона мешкала у Маріуполі. Оскільки, місто постійно перебувало під обстрілами, мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, аби у разі обстрілу не пропустити пожежу. Чергували по дві людини щодві години, якщо траплялося загорання, повідомляли інших і разом гасили пожежу.

17 березня, близько першої години почався черговий обстріл зі стрілецької зброї. На чергуванні саме був Євген. Він разом зі своєю дівчиною перебували на балконі восьмого поверху, коли у нього поцілили. Чоловік загинув на місці, жінка залишилася живою.

Після цього Кіра, разом з мешканцями будинку деякий час ховалися у підвалі. Двадцять п’ятого березня, вони наважилися самостійно пішки вибратися з Маріуполя, але на виході із нього підірвалися на міні. Кіра та ще одна дитина отримали осколкові поранення. 

Про те, як  дівчинка потрапила до російських військових, розповідає дідусь Кіри, Олександр Обединський. Про те, що сталося з сином та онукою він вже дізнався від Кіри.

«Першу медичну допомогу їм надали українські військові, говорить він. Потім на машині дісталися селища Мангуш (нині вже окуповане рф), де вже були російські військові. Там їх поклали до лікарні, але там не було хороших умов тому їх перевезли в лікарню Донецька».

Олександру вдалося поспілкуватися з онукою. Каже, з нею все гаразд. Її бачила також дівчина Євгенія їй дозволили пройти у палату, але спілкування тривало лише кілька хвилин. Все, що вдалося передати дівчинці її документи та документи загиблого батька.

Найбільше дідуся зараз турбує той факт, що росіяни пообіцяли відвезти дівчинку на територію рф.

Наразі Кіра Обединська перебуває у донецькій лікарні імені Калініна. Про це повідомила сама дівчинка своєму дідусю. Цей ж факт підтверджують джерела МІПЛ в Донецьку: «Вона у відділенні нейрохірургії». «Сьогодні мені дзвонив заввідділення лікарні. Представився, повідомив що Кіра там, а в понеділок її будуть переводити до дитячої обласної неврології», додає Олександр Обединський.

Обединський-старший разом з дружиною теж перебували у Маріуполі, але два тижні тому їм вдалося вибратися із міста. Зараз вони у Чернівцях і намагаються повернути онуку.

«Вона залишилася сиротою. У неї немає ні мами, ні тата, але  у неї є ще старша сестра і молодший брат. І я сподіваюся, що вона повернеться до нас», говорить Олександр.

Юристи наголошують, у випадку, коли цивільному населенню загрожує небезпека, його можна евакуювати. Людям повинна бути надана можливість виїхати в безпечне місце на території держави, громадянами якої вони є. Україна готова приймати власних громадян із Маріуполя і організовує гуманітарні коридори, які зриваються, обстрілюються військами рф.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
“Чорнобаївський навідник”: як Максим Біличук пережив викрадення, сім місяців полону, тортури, та все ж опинився на підконтрольній Україні території

Максим Біличук — тридцятирічний мешканець Чорнобаївки, стратегічно важливого села поблизу Херсона, де розташований аеродром. Ані військового, ані волонтерського досвіду до повномасштабного вторгнення не мав. Перші півтора місяця великої війни провів у підвалі з племінником, дружиною та сусідами.

30 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій