Насильницькі зникнення

Доньку чемпіона України Обединського російські військові пообіцяли вивезти з окупованого Донецька на територію рф

Дванадцятирічна Кіра Обединська, донька неодноразового чемпіона України з водного поло, колишнього капітана національної збірної України Євгенія Обединського. Разом з батьком вона мешкала у Маріуполі. Оскільки, місто постійно перебувало під обстрілами, мешканці будинку, в якому проживала родина, організували чергування, аби у разі обстрілу не пропустити пожежу. Чергували по дві людини щодві години, якщо траплялося загорання, повідомляли інших і разом гасили пожежу.

17 березня, близько першої години почався черговий обстріл зі стрілецької зброї. На чергуванні саме був Євген. Він разом зі своєю дівчиною перебували на балконі восьмого поверху, коли у нього поцілили. Чоловік загинув на місці, жінка залишилася живою.

Після цього Кіра, разом з мешканцями будинку деякий час ховалися у підвалі. Двадцять п’ятого березня, вони наважилися самостійно пішки вибратися з Маріуполя, але на виході із нього підірвалися на міні. Кіра та ще одна дитина отримали осколкові поранення. 

Про те, як  дівчинка потрапила до російських військових, розповідає дідусь Кіри, Олександр Обединський. Про те, що сталося з сином та онукою він вже дізнався від Кіри.

«Першу медичну допомогу їм надали українські військові, говорить він. Потім на машині дісталися селища Мангуш (нині вже окуповане рф), де вже були російські військові. Там їх поклали до лікарні, але там не було хороших умов тому їх перевезли в лікарню Донецька».

Олександру вдалося поспілкуватися з онукою. Каже, з нею все гаразд. Її бачила також дівчина Євгенія їй дозволили пройти у палату, але спілкування тривало лише кілька хвилин. Все, що вдалося передати дівчинці її документи та документи загиблого батька.

Найбільше дідуся зараз турбує той факт, що росіяни пообіцяли відвезти дівчинку на територію рф.

Наразі Кіра Обединська перебуває у донецькій лікарні імені Калініна. Про це повідомила сама дівчинка своєму дідусю. Цей ж факт підтверджують джерела МІПЛ в Донецьку: «Вона у відділенні нейрохірургії». «Сьогодні мені дзвонив заввідділення лікарні. Представився, повідомив що Кіра там, а в понеділок її будуть переводити до дитячої обласної неврології», додає Олександр Обединський.

Обединський-старший разом з дружиною теж перебували у Маріуполі, але два тижні тому їм вдалося вибратися із міста. Зараз вони у Чернівцях і намагаються повернути онуку.

«Вона залишилася сиротою. У неї немає ні мами, ні тата, але  у неї є ще старша сестра і молодший брат. І я сподіваюся, що вона повернеться до нас», говорить Олександр.

Юристи наголошують, у випадку, коли цивільному населенню загрожує небезпека, його можна евакуювати. Людям повинна бути надана можливість виїхати в безпечне місце на території держави, громадянами якої вони є. Україна готова приймати власних громадян із Маріуполя і організовує гуманітарні коридори, які зриваються, обстрілюються військами рф.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *