Send Lette
Війна і правосуддя

Дві посадовиці окупаційної структури «МВС» у Херсоні отримали вироки: що встановив суд

Дві жительки Херсонщини, Ганна Прокопчук та Ірина Копитько, під час окупації регіону працевлаштувалися в «головному управлінні міністерства внутрішніх справ Херсонської області», створеному окупаційною адміністрацією. 

Такого висновку дійшов Малиновський суд Одеси, ухваливши вироки жінкам. Самі ж обвинувачені визнали свою провину в суді. Розповідаємо про суть справи. 


«Інспекторка кадрів»

Росіяни створили власне «управління МВС в Херсонській області» 29 квітня цього року. Суд встановив, що серед обов’язків цього окупаційного органу були зокрема «захист окупаційної влади РФ, обмеження конституційних прав громадян України, а також протидія чинній українській владі”. 

Тоді ж керівництво псевдоправоохоронного органу почало набирати кадри. Частину посад зайняли росіяни, іншу частину — українці, що погодилися на співпрацю з РФ. 

Однією з них, згідно з вироком суду, була Ірина Копитько. 28 серпня вона працевлаштувалася в «відділі кадрів управління МВС» на посаду «інспектора». 

Суд зауважив, що обвинувачена прийшла на посаду за власним бажанням. 14 вересня керівництво видало наказ про її призначення. 

«Обвинувачена виконувала рішення окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації державою-агресоркою частини території України», — йдеться у вироку. 

Та попрацювати в окупаційній правоохоронній структурі Копитько судилося недовго. 21 жовтня вона звільнилася. А за три тижні ЗСУ звільнили Херсон з-під окупації. 

Сама Копитько в суді повністю визнала вину. Суд сприйняв це за обставину, що пом’якшує покарання. Відтак, суддя Тетяна Федоренко ухвалила не позбавляти Копитько волі. Натомість суддя визнала її винною в колабораційній діяльності та позбавила права обіймати будь-яку посаду в державних органах та органах самоврядування. 


Майже спеціаліст у «федеральній міграційній службі»

Ганна Прокопчук потрапила в окупаційну структуру МВС 16 червня. Як встановив суд, вона скористалася пропозицією «невстановлених осіб». 

Працювати Прокопчук почала в «Федеральній міграційній службі МВС РФ в Херсонській області» на посаді «тимчасово виконувачки обов’язків спеціалістка в федеральній міграційній службі». 

Зазначимо, що цей підрозділ, з-поміж іншого, мав забезпечувати видачу російських паспортів жителям Херсонщини. Прокопчук працювала там майже чотири місяці, поки в жовтні не звільнилася «за власним бажанням».  

Чим саме Прокопчук займалася на своїй посаді, суд не встановив, оскільки сама обвинувачена у присутності свого адвоката подала заяву, в якій повністю визнала вину. 

Як і у справі Копитько, суд вирішив не позбавляти Прокопчук волі, але забрати в неї право обіймати державні посади. Термін цієї санкції на два роки більший, ніж у Копитько — 12 років. 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Війна і правосуддя
Я так не планував: через адвоката обвинуваченої у колабораціонізмі фармацевтки перенесли судове засідання

Наталію Крицьку, яка була фармацевткою в Балаклії, обвинувачують у колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України) — вона постачала ліки під час окупації. За версією слідства, Крицька очолила “медичну службу” та виконувала обов’язки керівниці місцевої лікарні при росіянах.

9 Червня 2025

Війна і правосуддя
В Одесі судитимуть чоловіка, який чекав на допомогу з Придністровʼя. І ще понад 80 справ про колаборантів, зрадників і шпигунів

На лаві підсудних — аграрій, що годував окупантів, монах, який закликав до захоплення Києва, та чоловік, який погрожував викрасти дитину, аби дізнатися координати складів ЗСУ.

6 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Війна і правосуддя
Сталкерив жінок і погрожував російськими ракетами: у Миколаєві поштаря засудили за держзраду

Поштара із Миколаєва Дмитра Т. визнали винним у державній зраді та призначили йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокуратура також обвинувачувала його в пособництві у воєнному злочині, однак суд визнав ці дії недоведеними.

11 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Викрали і вбили в окупації. Дружина мешканця Херсонщини назвала причетного до смерті свого чоловіка 

Ймовірною причиною смерті Миколи Гарбара став удар по голові. У черепі чоловіка, якому було 55 років, виявили отвір 13 на 9,5 см. Точну дату смерті встановити неможливо. Дружина припускає, що окупанти вбили Миколу відразу після викрадення. За те, що не мирився з окупацією і допомагав Збройним силам України.

10 Червня 2025

Більше публікацій