Send Lette
Війна і правосуддя

Дві посадовиці окупаційної структури «МВС» у Херсоні отримали вироки: що встановив суд

Дві жительки Херсонщини, Ганна Прокопчук та Ірина Копитько, під час окупації регіону працевлаштувалися в «головному управлінні міністерства внутрішніх справ Херсонської області», створеному окупаційною адміністрацією. 

Такого висновку дійшов Малиновський суд Одеси, ухваливши вироки жінкам. Самі ж обвинувачені визнали свою провину в суді. Розповідаємо про суть справи. 


«Інспекторка кадрів»

Росіяни створили власне «управління МВС в Херсонській області» 29 квітня цього року. Суд встановив, що серед обов’язків цього окупаційного органу були зокрема «захист окупаційної влади РФ, обмеження конституційних прав громадян України, а також протидія чинній українській владі”. 

Тоді ж керівництво псевдоправоохоронного органу почало набирати кадри. Частину посад зайняли росіяни, іншу частину — українці, що погодилися на співпрацю з РФ. 

Однією з них, згідно з вироком суду, була Ірина Копитько. 28 серпня вона працевлаштувалася в «відділі кадрів управління МВС» на посаду «інспектора». 

Суд зауважив, що обвинувачена прийшла на посаду за власним бажанням. 14 вересня керівництво видало наказ про її призначення. 

«Обвинувачена виконувала рішення окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації державою-агресоркою частини території України», — йдеться у вироку. 

Та попрацювати в окупаційній правоохоронній структурі Копитько судилося недовго. 21 жовтня вона звільнилася. А за три тижні ЗСУ звільнили Херсон з-під окупації. 

Сама Копитько в суді повністю визнала вину. Суд сприйняв це за обставину, що пом’якшує покарання. Відтак, суддя Тетяна Федоренко ухвалила не позбавляти Копитько волі. Натомість суддя визнала її винною в колабораційній діяльності та позбавила права обіймати будь-яку посаду в державних органах та органах самоврядування. 


Майже спеціаліст у «федеральній міграційній службі»

Ганна Прокопчук потрапила в окупаційну структуру МВС 16 червня. Як встановив суд, вона скористалася пропозицією «невстановлених осіб». 

Працювати Прокопчук почала в «Федеральній міграційній службі МВС РФ в Херсонській області» на посаді «тимчасово виконувачки обов’язків спеціалістка в федеральній міграційній службі». 

Зазначимо, що цей підрозділ, з-поміж іншого, мав забезпечувати видачу російських паспортів жителям Херсонщини. Прокопчук працювала там майже чотири місяці, поки в жовтні не звільнилася «за власним бажанням».  

Чим саме Прокопчук займалася на своїй посаді, суд не встановив, оскільки сама обвинувачена у присутності свого адвоката подала заяву, в якій повністю визнала вину. 

Як і у справі Копитько, суд вирішив не позбавляти Прокопчук волі, але забрати в неї право обіймати державні посади. Термін цієї санкції на два роки більший, ніж у Копитько — 12 років. 

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Більше публікацій