“Історія України пишеться в судах”: координаторка МІПЛ Ольга Решетилова на конференції високого рівня United for Justice у Львові

Ольга Решетилова, координаторка МІПЛ, взяла участь у сайд-івенті громадянського суспільства під час юридичної конференції високого рівня United for Justice у Львові. На конференції, яка стала певним “юридичним рамштайном”, говорили про важливість співпраці громадського сектору, державних органів та міжнародних організацій в процесі розслідування злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Російської Федерації. 

Ольга Решетилова наголосила на необхідності моніторингу досудового розслідування і судових процесів у справах війни з боку медіа та громадських організацій. “Є великий ризик, що з часом через затягнутість і складність процесів інтерес громадськості до судів щодо війни впаде, як це було після 2014 року. Проте дуже важливо тримати їх у фокусі уваги суспільства, бо це наше право знати правду про події збройного конфлікту. Вкотре наголошую, що історія України пишеться в судах. І цілком можливо, що історія міжнародного права зараз пишеться тут, у Львові”, — зазначила Решетилова. 

МІПЛ дякує за організацію сайд-івенту партнерам з Центру прав людини “ZMINA” та Міжнародного фонду “Відродження”. Також вітаємо лідерство України і Офісу Генерального прокурора у дискусіях щодо механізмів притягнення до відповідальності за найтяжчі міжнародні злочини. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій