Send Lette

У Києві відбудеться Друга міжнародна конференція “Crimea Global: Understanding Ukraine through the South”

21-22 листопада провідні експерти та лідери громадської думки з Індії, Кенії, Бразилії, Судану, Іраку, Мексики та інших країн Африки, Азії та Латинської Америки в онлайн та офлайн форматах зберуться в Києві для обговорення сучасних викликів і перспектив співпраці з Україною. Центральною темою дискусій стане Крим як символ боротьби України з агресією та колоніальними намірами Росії. Тема Криму розглядатиметься також як ключовий компонент забезпечення стійкості міжнародного права у сферах продовольчої та енергетичної безпеки, а також як приклад боротьби з колоніалізмом.

Програма конференції охоплює низку ключових тем, включаючи питання розширення економічних зв’язків між Україною та країнами Африки, Азії та Латинської Америки, забезпечення продовольчої безпеки та зусилля для звільнення незаконно утримуваних українських громадян. Окремі панелі будуть присвячені викликам, що стоять перед корінними народами, питанням протидії російській пропаганді, радянської спадщини та її деколонізації, просуванню Формули миру. 

Крім панельних дискусій, запрошені експерти долучаться до низки сайд-івентів: зустрінуться з українськими правозахисниками, обговорять успіхи України в Чорному морі та відновлення зернового коридору, екологічні наслідки російської агресії, розглянуть питання захисту прав дітей, обговорять стійкість жінок та дівчат з різних країн світу, які навчаються в Україні, та долучаться до заходу з вшанування пам’яті діячів культури, які загинули через війну. Учасники також відвідають низку регіонів України, зустрінуться з родинами політв’язнів і стануть свідками наслідків російської агресії.

Конференція відбудеться за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим/Офісу Кримської платформи, співорганізатори Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Український ПЕН, за підтримки Centre for Information Resilience. 

Слідкуйте за новинами на офіційних сторінках МІПЛ! 

#CrimeaGlobal #CrimeaIsUkraine

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Більше публікацій