Насильницькі зникнення

Голоси родин зниклих безвісти прозвучали в Гаазі: до чого домовилися

Координаторка груп родин військовополонених МІПЛ Олена Бєлячкова взяла участь у панельній дискусії “Профілі зниклих безвісти: Голоси українських родин зниклих безвісти”, організованій Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Разом із представницею МІПЛ про проблему говорили українські правозахисниці та представники міжнародної спільноти. Захід відбувся в Гаазі.

За словами Олени Бєлячкової, зараз Медійна ініціатива за права людини допомагає 18 групам родин зниклих безвісти.

“Не кожна родина знає, що робити, куди звертатися після того, як отримує інформацію про зникнення свого родича. Не кожна родина знає про ту дорожню карту, яку розробив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Тож саме громадські організації стали тими, хто допомають цим родинам. Ми рекомендуємо родинам об’єднуватися в ініціативні групи, оскільки такі групи представляють інтереси одразу цілого підрозділу. Адже не кожна родина має можливість бути присутньою на зустрічах з органами, які займаються зниклими безвісти, не кожна сім’я може писати відповідні звернення. Особливо це стосується людей похилого віку та людей на тимчасово окупованих територіях. Також є зниклі безвісти, які не мають родичів”, — розповіла Бєлячкова.

Крім того, важливо не лише допомагати родинам, але й фіксувати історії цих сімей, певна Бєлячкова, зокрема висвітлювати їх у медіа, для того щоб в майбутньому добитися справедливості для постраждалих. Особливо, коли йдеться про насильницькі зникнення мирних жителів.

“Наша організація займається тим, що їздить у польові місії і отримує інформацію про насильницькі зникнення, проводить журналістські розслідування, бере свідчення у людей, яких вивезли. Ми рідним насильницьки зниклих пояснюємо, що документувати ці злочини важливо, оскільки це є доказовою базою для притягнення винних до відповідальності. Ми співпрацюємо зі слідчими Міжнародного кримінального суду. Родини людей, які насильницьки зникли, беруть участь у різних міжнародних зустрічах, щоб донести за кордоном інформацію про ті страшні злочини, які відбуваються в Україні. Цивільні, яких викрадають, перебувають у тих же камерах, що й військовополонені, до них застосовують ті ж тортури. Відповідно наслідки для здоров’я та психіки такі самі або й страшніші, бо це цивільні особи”, — заявила координаторка груп родин військовополонених МІПЛ.

Олена Бєлячкова додала, що МІПЛ і надалі буде документувати та фіксувати такі злочини. А також співпрацюватиме як з національними правоохоронними органами, так і з міжнародними інституціями, щоб розробити механізми повернення цивільних заручників.

Повністю трансляцію панельної дискусії “Профілі зниклих безвісти: Голоси українських родин зниклих безвісти” дивіться тут

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Тримали в ямі з водою і контейнері для авто: історія колишнього військового, якого росіяни викрали на Херсонщині

Для колишнього військового Василя Шевченка (імʼя змінено з міркувань безпеки) візити російських армійців стали звичними. Після того, як захопили Херсонщину, росіяни регулярно проводили обшуки в домі чоловіка: нишпорили в шафах, під ліжками, перевіряли сараї.

15 Вересня 2023

Насильницькі зникнення
Заручник із Курського СІЗО. Історія викрадення та повернення додому Олександра Ковальчука

Російські військові поклали чоловіка обличчям до землі, зв’язали, кинули на БМП, привʼязали до машини і накрили брезентом. Поруч був іще один полонений — Сергій. Понад дві доби їх тримали привʼязаними до броні. Росіяни сиділи на них, ніби на матрацах. Після цього бранців вивези в Росію.

23 Серпня 2023

Насильницькі зникнення
В заручниках у Росії. Як на Чернігівщині викрали колишнього атовця Андрія Гарасименка і де він тепер

Минулого року під час окупації Чернігівської області військові РФ викрадали чоловіків, утримували їх і допитували в катівнях у селі Вишневе та місті Городня. МІПЛ розповідає історію викрадення та вивезення до російської в’язниці майстра газової служби з села Новоукраїнське Андрія Гарасименка.

11 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій