Send Lette
Насильницькі зникнення

Голоси родин зниклих безвісти прозвучали в Гаазі: до чого домовилися

Координаторка груп родин військовополонених МІПЛ Олена Бєлячкова взяла участь у панельній дискусії “Профілі зниклих безвісти: Голоси українських родин зниклих безвісти”, організованій Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Разом із представницею МІПЛ про проблему говорили українські правозахисниці та представники міжнародної спільноти. Захід відбувся в Гаазі.

За словами Олени Бєлячкової, зараз Медійна ініціатива за права людини допомагає 18 групам родин зниклих безвісти.

“Не кожна родина знає, що робити, куди звертатися після того, як отримує інформацію про зникнення свого родича. Не кожна родина знає про ту дорожню карту, яку розробив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Тож саме громадські організації стали тими, хто допомають цим родинам. Ми рекомендуємо родинам об’єднуватися в ініціативні групи, оскільки такі групи представляють інтереси одразу цілого підрозділу. Адже не кожна родина має можливість бути присутньою на зустрічах з органами, які займаються зниклими безвісти, не кожна сім’я може писати відповідні звернення. Особливо це стосується людей похилого віку та людей на тимчасово окупованих територіях. Також є зниклі безвісти, які не мають родичів”, — розповіла Бєлячкова.

Крім того, важливо не лише допомагати родинам, але й фіксувати історії цих сімей, певна Бєлячкова, зокрема висвітлювати їх у медіа, для того щоб в майбутньому добитися справедливості для постраждалих. Особливо, коли йдеться про насильницькі зникнення мирних жителів.

“Наша організація займається тим, що їздить у польові місії і отримує інформацію про насильницькі зникнення, проводить журналістські розслідування, бере свідчення у людей, яких вивезли. Ми рідним насильницьки зниклих пояснюємо, що документувати ці злочини важливо, оскільки це є доказовою базою для притягнення винних до відповідальності. Ми співпрацюємо зі слідчими Міжнародного кримінального суду. Родини людей, які насильницьки зникли, беруть участь у різних міжнародних зустрічах, щоб донести за кордоном інформацію про ті страшні злочини, які відбуваються в Україні. Цивільні, яких викрадають, перебувають у тих же камерах, що й військовополонені, до них застосовують ті ж тортури. Відповідно наслідки для здоров’я та психіки такі самі або й страшніші, бо це цивільні особи”, — заявила координаторка груп родин військовополонених МІПЛ.

Олена Бєлячкова додала, що МІПЛ і надалі буде документувати та фіксувати такі злочини. А також співпрацюватиме як з національними правоохоронними органами, так і з міжнародними інституціями, щоб розробити механізми повернення цивільних заручників.

Повністю трансляцію панельної дискусії “Профілі зниклих безвісти: Голоси українських родин зниклих безвісти” дивіться тут

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Насильницькі зникнення
З російського полону повернувся 70-річний цивільний Микола Медик з Донеччини

4 липня 2025 року в рамках домовленостей у Стамбулі відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. За повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україну повернулася група військовослужбовців ЗСУ, а також кілька цивільних, серед яких Микола Медик, пенсіонер із селища Володимирівка, що на Донеччині.

4 Липня 2025

Насильницькі зникнення
Активіст із Херсонщини перерізав собі вени після затримання, аби врятувати дружину від росіян

Активіст із Нової Каховки Олександр, прізвище якого ми не називаємо з міркувань безпеки, до повномасштабного вторгнення знімав на відео знос памʼятників Леніну на Херсонщині, а в окупації став мішенню для росіян. Його катували впродовж двох тижнів, щоб він здав інших громадських діячів міста, схиляли до “співпраці”.

25 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій