Насильницькі зникнення

««Головний рейдер «ДНР» та ймовірний кат «Ізоляції» — судові засідання цього тижня

Наступного тижня, 10 червня о 13:00 у Красноармійському міськрайонному суді заплановане засідання у справі так званого «міністра доходів і зборів» самоназваної «ДНР» Олександра Тимофеєва. Йому інкримінують дві статті: фінансування тероризму та фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

 

З початку збройного конфлікту на Донбасі Тимофеєв очолював штаб бойового підрозділу «Оплот». Від моменту його заснування воював на боці представників незаконних збройних формувань у Донецькому аеропорті.

 

У листопаді 2014 року його «обрали» спочатку «депутатом народної ради ДНР», а пізніше призначили «міністром доходів і зборів». Також у  2014 році він займався неофіційними обмінами полонених. У 2016 він вже координував роботу шести профільних «міністерств» так званої «ДНР». Його називали у ЗМІ «головним рейдером «ДНР»».

 

У відкритих джерелах лунали припущення, що Тимофєєв прагнув отримати «посаду» ватажка «ДНР» Олександра Захарченка, ймовірно, через це на нього здійснили напад у вересні 2017. Водночас, самому ж Тимофєєву на ресурсах на кшталт «Оппозиция Донбасса» закидають вбивство Захарченка у серпні 2018 року.

 

Наразі про стрімкий «кар’єрний ріст» Тимофєєва нічого не чути. За номером судової справи опублікована ухвала про призначення підготовчого судового засідання на 10 червня.

 

Також наступного тижня заплановане підготовче судове засідання у справі ймовірного ката підпільної донецької в’язниці «Ізоляція» Євгена Бражникова. Засідання відбудеться 8 червня о 10:30 у Красноармійському міськрайонному суді Донецької області. Бражникову інкримінують порушення законів та звичаїв війни й створення терористичної групи чи терористичної організації. 

 

Територію «Ізоляції» захопили у 2014 році, це був колишній завод ізоляційних матеріалів у Донецьку, із якого у 2010 році створили Арт-фонд «Ізоляція» — платформу культурних ініціатив. Під час окупації представники незаконних збройних формувань створили там підпільну катівню та склад боєприпасів і військової важкої техніки. 

 

Бражников перебував у «Ізоляції» від 2016 року як затриманий, але, водночас, із 2014 року співпрацював із представниками незаконних збройних формувань. У грудні 2019 року його звільнили у рамках так званого взаємного обміну.

 

За версією обвинувачення, Бражников під час свого перебування в «Ізоляції» співпрацював з «адміністрацією» і брав участь у катуванні та побитті інших заручників. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур: Станіслав Асєєв, Романь Гісь, Олег Кулаков, Ігор Куліш, Станіслав Печонкін, Кирило Полікарпов, Олександр Репетило, Сергій Усатюк та Олег Сугерей. Серед дев’яти потерпілих, п’ять звільнили тоді ж, коли і Бражникова. 

 

Про нього стало відомо після публікації МІПЛ «Списки на обмін. Як і чому Україна забирає спільників терористів».  У матеріалі зібрані свідчення про те, що Бражников співпрацював з окупаційною владою, був активним учасником «русской весны», надавав фінансову допомогу представникам незаконних збройних формувань, а також катував інших заручників у «Ізоляції».

 

13 травня Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту передав до суду обвинувальний акт щодо Бражникова.

 

Також наступного тижня заплановані судові засідання у справах, про які ми вже писали:

 

  • Олександр Хараберюш, Донецький апеляційний суд, 7 червня 14:30.
  • Дмитро Шакуро, Приморський районний суд, 11 червня, 11:00.
  • Сергій Булгаков, Голосіївський районний суд, 7 червня, 10:00.
  • Валерій Шайтанов, Голосіївський районний суд, 7 червня, 14:30.
  • Ігор Плотницький, Подільський районний суд, 7 червня, 10:30. 
  • кирило Вишинський, Подільський районний суд, 7 червня, 11:00.
  • Володимир Жириновський, Шевченківський районний суд, 8 червня, 13:00.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

#право_на_правду

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Друзі з Нової Каховки: як росіяни викрали Євгена Пришляка і Артема Баранова і тепер етапують по Росії

“Привіт, мамо, тату! Перебуваю в полоні, в таборі для військовополонених. Умови нормальні, триразове харчування, тепло. У нас […]

23 Травня 2023

Насильницькі зникнення
Викрадені біля Києва. Історія трьох заручників Брянського СІЗО № 2

Росія утримує в неволі Євгена Рибальчука, Сергія Любича та Євгена Гур’янова. Рік тому їх викрали в Київській […]

21 Квітня 2023

Насильницькі зникнення
Опинилась за ґратами через донос: Історія Ольги Черняк із Херсона

“Військова поліція. Відчиняйте”, — пролунало за дверима квартири Ольги та Ігоря Черняків з Херсона серпневої ночі минулого року. На той час обласний центр був під окупацією. За дверима стояли з десяток людей у повному бойовому екіпіруванні зі зброєю та в балаклавах.

19 Квітня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій