Send Lette
Насильницькі зникнення

««Головний рейдер «ДНР» та ймовірний кат «Ізоляції» — судові засідання цього тижня

Наступного тижня, 10 червня о 13:00 у Красноармійському міськрайонному суді заплановане засідання у справі так званого «міністра доходів і зборів» самоназваної «ДНР» Олександра Тимофеєва. Йому інкримінують дві статті: фінансування тероризму та фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

 

З початку збройного конфлікту на Донбасі Тимофеєв очолював штаб бойового підрозділу «Оплот». Від моменту його заснування воював на боці представників незаконних збройних формувань у Донецькому аеропорті.

 

У листопаді 2014 року його «обрали» спочатку «депутатом народної ради ДНР», а пізніше призначили «міністром доходів і зборів». Також у  2014 році він займався неофіційними обмінами полонених. У 2016 він вже координував роботу шести профільних «міністерств» так званої «ДНР». Його називали у ЗМІ «головним рейдером «ДНР»».

 

У відкритих джерелах лунали припущення, що Тимофєєв прагнув отримати «посаду» ватажка «ДНР» Олександра Захарченка, ймовірно, через це на нього здійснили напад у вересні 2017. Водночас, самому ж Тимофєєву на ресурсах на кшталт «Оппозиция Донбасса» закидають вбивство Захарченка у серпні 2018 року.

 

Наразі про стрімкий «кар’єрний ріст» Тимофєєва нічого не чути. За номером судової справи опублікована ухвала про призначення підготовчого судового засідання на 10 червня.

 

Також наступного тижня заплановане підготовче судове засідання у справі ймовірного ката підпільної донецької в’язниці «Ізоляція» Євгена Бражникова. Засідання відбудеться 8 червня о 10:30 у Красноармійському міськрайонному суді Донецької області. Бражникову інкримінують порушення законів та звичаїв війни й створення терористичної групи чи терористичної організації. 

 

Територію «Ізоляції» захопили у 2014 році, це був колишній завод ізоляційних матеріалів у Донецьку, із якого у 2010 році створили Арт-фонд «Ізоляція» — платформу культурних ініціатив. Під час окупації представники незаконних збройних формувань створили там підпільну катівню та склад боєприпасів і військової важкої техніки. 

 

Бражников перебував у «Ізоляції» від 2016 року як затриманий, але, водночас, із 2014 року співпрацював із представниками незаконних збройних формувань. У грудні 2019 року його звільнили у рамках так званого взаємного обміну.

 

За версією обвинувачення, Бражников під час свого перебування в «Ізоляції» співпрацював з «адміністрацією» і брав участь у катуванні та побитті інших заручників. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур: Станіслав Асєєв, Романь Гісь, Олег Кулаков, Ігор Куліш, Станіслав Печонкін, Кирило Полікарпов, Олександр Репетило, Сергій Усатюк та Олег Сугерей. Серед дев’яти потерпілих, п’ять звільнили тоді ж, коли і Бражникова. 

 

Про нього стало відомо після публікації МІПЛ «Списки на обмін. Як і чому Україна забирає спільників терористів».  У матеріалі зібрані свідчення про те, що Бражников співпрацював з окупаційною владою, був активним учасником «русской весны», надавав фінансову допомогу представникам незаконних збройних формувань, а також катував інших заручників у «Ізоляції».

 

13 травня Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту передав до суду обвинувальний акт щодо Бражникова.

 

Також наступного тижня заплановані судові засідання у справах, про які ми вже писали:

 

  • Олександр Хараберюш, Донецький апеляційний суд, 7 червня 14:30.
  • Дмитро Шакуро, Приморський районний суд, 11 червня, 11:00.
  • Сергій Булгаков, Голосіївський районний суд, 7 червня, 10:00.
  • Валерій Шайтанов, Голосіївський районний суд, 7 червня, 14:30.
  • Ігор Плотницький, Подільський районний суд, 7 червня, 10:30. 
  • кирило Вишинський, Подільський районний суд, 7 червня, 11:00.
  • Володимир Жириновський, Шевченківський районний суд, 8 червня, 13:00.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

#право_на_правду

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Насильницькі зникнення
В Україні завдяки ДНК опізнали тіла ще трьох українців, вбитих в Росії

Сергій Дєдовський із Чернігівщини, Андрій Пащенко та Сергій Шевцов із Київщини — цивільні, яких у 2022 року викрали і вивезли в Росію. Живими звіти вони не повернулися. Їхню особу встановили завдяки ДНК-експертизі.

7 Січня 2025

Насильницькі зникнення
У Ростові до 18 і більше років засудили трьох українців за замах на Леніна — бойовика “ДНР”

37-річну Наталію Власову та 46-річного Віктора Шидловського представники проросійських квазіструктур так званої “ДНР” затримали 21 березня 2019 року під час перетину контрольно-пропускного пункта “Оленівка”. Обидвоє їхали в окупований Донецьк, ніби з підробленими документами на прізвище Петренко. У Донецьку їх вже чекав знайомий 47-річний Сергій Грузинов. Під час судового засідання всі троє заявили, що під катуваннями оговорили себе, взявши на себе злочини, які не вчиняли.

30 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Розслідування
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян — розслідування

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

14 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Більше публікацій