Насильницькі зникнення

««Головний рейдер «ДНР» та ймовірний кат «Ізоляції» — судові засідання цього тижня

Наступного тижня, 10 червня о 13:00 у Красноармійському міськрайонному суді заплановане засідання у справі так званого «міністра доходів і зборів» самоназваної «ДНР» Олександра Тимофеєва. Йому інкримінують дві статті: фінансування тероризму та фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

 

З початку збройного конфлікту на Донбасі Тимофеєв очолював штаб бойового підрозділу «Оплот». Від моменту його заснування воював на боці представників незаконних збройних формувань у Донецькому аеропорті.

 

У листопаді 2014 року його «обрали» спочатку «депутатом народної ради ДНР», а пізніше призначили «міністром доходів і зборів». Також у  2014 році він займався неофіційними обмінами полонених. У 2016 він вже координував роботу шести профільних «міністерств» так званої «ДНР». Його називали у ЗМІ «головним рейдером «ДНР»».

 

У відкритих джерелах лунали припущення, що Тимофєєв прагнув отримати «посаду» ватажка «ДНР» Олександра Захарченка, ймовірно, через це на нього здійснили напад у вересні 2017. Водночас, самому ж Тимофєєву на ресурсах на кшталт «Оппозиция Донбасса» закидають вбивство Захарченка у серпні 2018 року.

 

Наразі про стрімкий «кар’єрний ріст» Тимофєєва нічого не чути. За номером судової справи опублікована ухвала про призначення підготовчого судового засідання на 10 червня.

 

Також наступного тижня заплановане підготовче судове засідання у справі ймовірного ката підпільної донецької в’язниці «Ізоляція» Євгена Бражникова. Засідання відбудеться 8 червня о 10:30 у Красноармійському міськрайонному суді Донецької області. Бражникову інкримінують порушення законів та звичаїв війни й створення терористичної групи чи терористичної організації. 

 

Територію «Ізоляції» захопили у 2014 році, це був колишній завод ізоляційних матеріалів у Донецьку, із якого у 2010 році створили Арт-фонд «Ізоляція» — платформу культурних ініціатив. Під час окупації представники незаконних збройних формувань створили там підпільну катівню та склад боєприпасів і військової важкої техніки. 

 

Бражников перебував у «Ізоляції» від 2016 року як затриманий, але, водночас, із 2014 року співпрацював із представниками незаконних збройних формувань. У грудні 2019 року його звільнили у рамках так званого взаємного обміну.

 

За версією обвинувачення, Бражников під час свого перебування в «Ізоляції» співпрацював з «адміністрацією» і брав участь у катуванні та побитті інших заручників. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур: Станіслав Асєєв, Романь Гісь, Олег Кулаков, Ігор Куліш, Станіслав Печонкін, Кирило Полікарпов, Олександр Репетило, Сергій Усатюк та Олег Сугерей. Серед дев’яти потерпілих, п’ять звільнили тоді ж, коли і Бражникова. 

 

Про нього стало відомо після публікації МІПЛ «Списки на обмін. Як і чому Україна забирає спільників терористів».  У матеріалі зібрані свідчення про те, що Бражников співпрацював з окупаційною владою, був активним учасником «русской весны», надавав фінансову допомогу представникам незаконних збройних формувань, а також катував інших заручників у «Ізоляції».

 

13 травня Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту передав до суду обвинувальний акт щодо Бражникова.

 

Також наступного тижня заплановані судові засідання у справах, про які ми вже писали:

 

  • Олександр Хараберюш, Донецький апеляційний суд, 7 червня 14:30.
  • Дмитро Шакуро, Приморський районний суд, 11 червня, 11:00.
  • Сергій Булгаков, Голосіївський районний суд, 7 червня, 10:00.
  • Валерій Шайтанов, Голосіївський районний суд, 7 червня, 14:30.
  • Ігор Плотницький, Подільський районний суд, 7 червня, 10:30. 
  • кирило Вишинський, Подільський районний суд, 7 червня, 11:00.
  • Володимир Жириновський, Шевченківський районний суд, 8 червня, 13:00.

 

Повний розклад судових засідань, пов’язаних зі збройним конфліктом, МІПЛ за сприяння програми USAID Ukraine – USAID Україна “Права людини в дії” розсилає щотижня журналістам та експертам.

 

#право_на_правду

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
“Чорнобаївський навідник”: як Максим Біличук пережив викрадення, сім місяців полону, тортури, та все ж опинився на підконтрольній Україні території

Максим Біличук — тридцятирічний мешканець Чорнобаївки, стратегічно важливого села поблизу Херсона, де розташований аеродром. Ані військового, ані волонтерського досвіду до повномасштабного вторгнення не мав. Перші півтора місяця великої війни провів у підвалі з племінником, дружиною та сусідами.

30 Листопада 2023

Насильницькі зникнення
Тетяна Катриченко: “Ми не можемо перекладати на потерпілих обовʼязок самим доводити, що Росія позбавила їх свободи. Це так само і наша робота”

Відбулась міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України під головуванням Ірини Верещук, пані віцепрем’єр-міністра України.

18 Листопада 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій