Send Lette
Інші воєнні злочини

Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Торік МІПЛ писала про те, що спершу їх утримували в Херсоні, згодом — у Криму, а пізніше перевезли до СІЗО Лефортово в Москві. Однак із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

За словами Геннадія, батька Сергія Офіцерова, у СІЗО № 1 Ростова майже всіх утримують за “злочини проти Росії”. Серед тамтешніх бранців — українські військові, цивільні маріупольці та мелітопольці. Також є росіяни — їх тримають разом із українцями. Геннадій Офіцеров розповідає про нелюдські умови в ростовському СІЗО:

— З харчуванням там жах. Холод, медична допомога майже відсутня.

Сергія Офіцерова викрали, коли він гостював у батька

За його інформацією, їжу бранці отримують завдяки волонтерам, а на прогулянки їх не виводять.

20 лютого 2024 року в Південному окружному військовому суді Ростова почалося перше так зване засідання у справі Сергія Офіцерова, Юрія Кайова, Сергія Ковальського, Костянтина Резніка, Сергія Кабакова, Дениса Ляльки, Сергія Гейдта, Юрія Тавожнянського й Олега Богданова.

Судить їх Кирило Миколайович Кривцов. У жовтні 2022-го в цьому ж суді він розглядав “справу” бійця батальйону “Айдар” Дениса Муриги з Луганської області. Російські пропагандисти заявляють, що Мурига долучився до підрозділу у 2015 році, а в березні 2022-го його полонили на кордоні України й РФ. Нині чоловіка “судять” нібито за тероризм і участь у незаконних збройних формуваннях. Росіяни, зокрема, заявляють, що він начебто причетний до підриву мосту на Луганщині, внаслідок якого загинули “вартові народної міліції ЛНР”. Коли в жовтні на “засідання” не змогла зібратися суддівська колегія, Кривцов хотів самостійно розглядати “справу”, проте його пропозицію відхилили й так званий суд перенесли на листопад.

СІЗО № 1 Ростова. Фото: Каталог в’язниць РФ

Коли ж у лютому 2024-го цей суддя взявся за херсонців, засідання було закрите, а підсудні сиділи в скляній камері й не могли спілкуватися з адвокатами.

— Преси, здається, теж не було. Я зараз моніторю російські пабліки — розголосу в Росії немає, — наголошує Геннадій Офіцеров.

За словами свідків, на “суді” встигли прочитати обвинувальний висновок і зробили перерву. 21 березня відбулося друге “засідання”, подробиць якого батько Сергія Офіцерова не знає. Ще один “суд” росіяни планують провести 4 квітня.

Нині Геннадій Офіцеров разом із родичами інших незаконно ув’язнених за цією “справою” херсонців шукають можливостей допомогти їм. Вони також домагаються від Міжнародного комітету Червоного Хреста офіційного підтвердження того, що чоловіки перебувають у російській в’язниці.

Марина Кулініч, журналістка МІПЛ

Цей матеріал підготовлено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій