Send Lette
Інші воєнні злочини

Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Торік МІПЛ писала про те, що спершу їх утримували в Херсоні, згодом — у Криму, а пізніше перевезли до СІЗО Лефортово в Москві. Однак із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

За словами Геннадія, батька Сергія Офіцерова, у СІЗО № 1 Ростова майже всіх утримують за “злочини проти Росії”. Серед тамтешніх бранців — українські військові, цивільні маріупольці та мелітопольці. Також є росіяни — їх тримають разом із українцями. Геннадій Офіцеров розповідає про нелюдські умови в ростовському СІЗО:

— З харчуванням там жах. Холод, медична допомога майже відсутня.

Сергія Офіцерова викрали, коли він гостював у батька

За його інформацією, їжу бранці отримують завдяки волонтерам, а на прогулянки їх не виводять.

20 лютого 2024 року в Південному окружному військовому суді Ростова почалося перше так зване засідання у справі Сергія Офіцерова, Юрія Кайова, Сергія Ковальського, Костянтина Резніка, Сергія Кабакова, Дениса Ляльки, Сергія Гейдта, Юрія Тавожнянського й Олега Богданова.

Судить їх Кирило Миколайович Кривцов. У жовтні 2022-го в цьому ж суді він розглядав “справу” бійця батальйону “Айдар” Дениса Муриги з Луганської області. Російські пропагандисти заявляють, що Мурига долучився до підрозділу у 2015 році, а в березні 2022-го його полонили на кордоні України й РФ. Нині чоловіка “судять” нібито за тероризм і участь у незаконних збройних формуваннях. Росіяни, зокрема, заявляють, що він начебто причетний до підриву мосту на Луганщині, внаслідок якого загинули “вартові народної міліції ЛНР”. Коли в жовтні на “засідання” не змогла зібратися суддівська колегія, Кривцов хотів самостійно розглядати “справу”, проте його пропозицію відхилили й так званий суд перенесли на листопад.

СІЗО № 1 Ростова. Фото: Каталог в’язниць РФ

Коли ж у лютому 2024-го цей суддя взявся за херсонців, засідання було закрите, а підсудні сиділи в скляній камері й не могли спілкуватися з адвокатами.

— Преси, здається, теж не було. Я зараз моніторю російські пабліки — розголосу в Росії немає, — наголошує Геннадій Офіцеров.

За словами свідків, на “суді” встигли прочитати обвинувальний висновок і зробили перерву. 21 березня відбулося друге “засідання”, подробиць якого батько Сергія Офіцерова не знає. Ще один “суд” росіяни планують провести 4 квітня.

Нині Геннадій Офіцеров разом із родичами інших незаконно ув’язнених за цією “справою” херсонців шукають можливостей допомогти їм. Вони також домагаються від Міжнародного комітету Червоного Хреста офіційного підтвердження того, що чоловіки перебувають у російській в’язниці.

Марина Кулініч, журналістка МІПЛ

Цей матеріал підготовлено за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій