Send Lette
Війна і правосуддя

Херсон, найманство і державна зрада: 48 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Справа Миколи Семени. Надія Школьна ― “суддя Верховного суду” Криму. Вона винесла вирок Миколі Семені ― українському журналісту, який продовжував працювати в окупованому Криму. У 2017 році окупанти засудили Семену до 2,5 років ув’язнення за його матеріали для Крим.Реалії. Випробувальний термін ― 3 роки ― достроково припинили. У 2020 році Семена отримав дозвіл на виїзд із Криму та переїхав на материкову частину України. Надію Школьну обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 18 березня о 14:30 у Голосіївському районному суді Києва (in absentia).

Харківський “рецидивіст”. Михайло Сазонов — мешканець Харкова, має російське громадянство. У 2014 році СБУ звинуватила його в участі у діяльності “харківських партизанів” — завербованого співробітниками ФСБ об’єднання, яке мало вчиняти теракти та залякувати містян перед виборами. Згідно з матеріалами справи, Сазонов брав участь у роботі групи, проте з власної ініціативи заявив до СБУ та в усьому зізнався. За це його справу закрили. Вже у 2019 році його звинуватили у шпигунстві. Мовляв, у Бєлгороді його завербували представники російського Генштабу й доручили збирати інформацію про суспільно-політичну обстановку й учасників АТО. Але й цю справу суд закрив, бо Сазонов сам заявив до СБУ і російських доручень не виконував. В обох випадках у складі колегії був один і той самий суддя. Нині ж Сазонову інкримінують несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ. Засідання призначене на 5 березня о 13:00 у Печерському районному суді Києва.

Дискредитація волонтерів. Олексій Оскер родом із Сумщини. За даними ЗМІ, він створював фінансові піраміди, балотувався на виборах у кількох областях, керував компанією, яка володіла медіа, був причетний до справи про продаж посади голови Миколаївської ОДА, мав спільні заходи з львівським антивакцинатором Остапом Стахівим. Після початку повномасштабної війни записував відео з дискредитацією українського волонтерського руху, поширював фейки про роздачу повісток і злочини переселенців, закликав повалити владу на Волині. За це його обвинувачують у спробі насильницької зміни конституційного ладу. Засідання призначене на 19 березня о 10:00 у Святошинському районному суді Києва.

Олексій Оскер, обвинувачений у спробі насильницької зміни конституційного ладу. Фото: скрин з відео на YouTube-каналі Оскера 

Допомога російському пропагандисту. Євген Овчар — мешканець Київщини. За даними слідства, у березні 2022 року чоловік написав російському пропагандисту і на його прохання повідомляв про суспільно-політичні настрої. Ще він нібито підготував текст для поширення російських наративів. Чоловік визнав провину та розповів, що контакт російського журналіста отримав від знайомої, яка запропонувала заробити 10 тисяч гривень. Овчар переконував, що на прохання росіянина робив скриншоти з його виступів у соцмережах і пересилав йому у месенджер нібито через те, що в останнього сторінки були заблоковані. Коштів він не отримав, натомість за ним приїхали співробітники СБУ. Його звинувачують у запереченні збройної агресії РФ. Чоловік уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. Проте суд її не затвердив і призначив слухання. Засідання призначене на 20 березня об 11:30 у Солом’янському районному суді Києва.

Кримський викладач. Фарход Абдуллаєв ― доктор медичних наук, який переїхав на материкову Україну після окупації Криму. Нагадуємо про його справу. На Радіо Свобода виходив зворушливий текст про те, як Фарход і його дружина, яка лишалася в Криму, продовжують стосунки. Він був проректором Міжнародної академії екології та медицини, але його звільнили через корупцію у 2020 році. Слідство вважає, що він співпрацював із ФСБ, збирав для росіян інформацію про українські госпіталі та українських вчених. Його затримали за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 21 березня о 13:30 у Солом’янському районному суді Києва.

Здавали інформацію про госпіталь у Херсоні. Юрій Кузьменко та Світлана Ерен — подружжя з Херсона. Як каже слідство, у січні 2023 року вони за гроші передали представнику РФ інформацію про розташування госпіталю для ветеранів війни та військових, які перебували на лікуванні. Подружжю інкримінують держзраду. Засідання призначене на 20 березня об 11:30 у Шевченківському районному суді Києва.

ПВК “Редут”. Мухррудін Бойжонов із Узбекистану як найманець ПВК “Редут” приїхав воювати в Україні на боці РФ. Його взяли у полон під Ізюмом восени 2022 року, проте згодом обміняли. Тепер його судять за найманство. Засідання призначене на 22 березня о 12:00 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Видав учасника АТО. Віктор Хомицький — мешканець Бучанського району. За даними слідства, наприкінці березня 2022 року він допомагав окупантам. Зокрема, видав адресу проживання учасника АТО. Росіяни затримали і катували чоловіка. Також Хомицький рекомендував позиції у лісосмугах, де вигідно розміщувати воєнну техніку. Обвинуваченому інкримінують держзраду. Засідання призначене на 19 березня о 12:00 у Бородянський районному суді Київської області.

Здача ветеранів АТО і підпал пожежної частини. Олександр Недашківський і В’ячеслав Савенок працювали у 41-й пожежно-рятувальній частині ДСНС у Київській області. За даними обвинувачення, вони за винагороду від російських військових підпалили свою частину в селищі Іванків 22 березня 2022 року, видавали окупантам ветеранів АТО і патріотично налаштованих місцевих. Їм інкримінують держзраду. Засідання призначене на 18 березня 14:00 у Вишгородському районному суді Київської області.

Полювання на дівчат. Магомет Ісаєв — російський військовий, який брав участь в окупації села Жміївки, що на Київщині. Разом із побратимами він переслідував дівчат, щоб зґвалтувати. Його обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначене на 19 березня о 14:30 в Іванківському районному суді Київської області (in absentia).

Імітація розстрілу. Олександр Кондратьєв — майор, начальник штабу — заступник командира батальйону, який окупував Київщину у 2022 році. Слідство встановило, що в березні 2022 в Андріївці на Київщині він грабував цивільних і чинив щодо них психологічне насильство. Разом із підлеглими обшукав будинок місцевої. Погрожуючи їй вбивством, вивів на подвір’я та імітував розстріл, вистріливши декілька разів над головою. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня о 14:00 у Макарівському районному суді Київської області (in absentia).

Вбивство старости Мотижина. Магомедмирза Сулейманов — військовий 37-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Слідство вважає, що він разом із сімома іншими військовими причетний до вбивства цивільних на Київщині, зокрема старости села Мотижин. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня о 14:00 у Макарівському районному суді Київської області (in absentia).

Магомедмирза Сулейманов, військовий 37-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Фото: Книга катів українського народу

Буча. Рядовий Владислав Осіпов, сержанти Петро Данилов, Денис Єрєнков і підполковник Андрій Єрмишко — військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії Росії, які брали участь в окупації Бучі. Прокуратура встановила, що вони знущалися з місцевої родини, щоб вибити адреси військових і патріотів. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Судове засідання призначено на 18 березня о 12:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Сотні заручників у Гостомелі. Хусейн Межидов ― командир тактичної групи батальйону “Південь” бригади оперативного призначення Північно-Кавказького округу військ Росгвардії. Він наближений до голови Чечні Рамзана Кадирова. Слідство вважає, що за наказом Межидова з 25 лютого до 13 березня 2022 року російські військові захопили в заручники та тримали у підвалах багатоповерхівок майже дві сотні мешканців Гостомеля. Серед потерпілих ― люди старшого віку та діти. Обвинуваченому інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання заплановане на 19 березня о 09:45 в Ірпінському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Розстріл батька і сина. Олександр Кашин ― солдат 2-ї оперативної роти управління федеральної служби військ нацгвардії РФ. У лютому та березні 2022 року він як окупант перебував на Київщині. За даними слідства, у Бучі він розстріляв двох цивільних, які їхали на велосипедах по гуманітарку. Це були батько та неповнолітній син. Вони зійшли з велосипедів, підняли руки. Кашин, каже слідство, розстріляв обох. Батько загинув, а син вижив, бо прикинувся мертвим. Він зміг дістатися дитсадка по меддопомогу. Кашина обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 21 березня о 10:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

“Втеча” до добробату. Андрій Кобец — підприємець із Бучі. За версією слідства, під час окупації співпрацював із росіянами, допомагав мародерити і перевіряти помешкання місцевих. Після деокупації, аби приховати скоєне, намагався вступити у добровольчий батальйон. Чоловік провину відкидає і доводить, що його обмовили. Обвинуваченому інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 21 березня о 15:30 в Ірпінському міському суді Київської області.

Інформація для ФСБ. Ігор Довганюк — мешканець Слов’янська, працював на місцевому заводі. За даними слідства, він передавав у чат-бот ФСБ інформацію про дислокацію особового складу та озброєння ЗСУ, напрямки руху військової техніки. Також він відмічав геолокації гуртожитків, промислових об’єктів і комунальних установ, чітко описував місця прильотів й оцінював їх як “скромні”. Ще він писав повідомлення з критикою української мови, волонтерів, демократичних процесів в Україні, брав участь у російських опитуваннях, де очікуваннями від “СВО” обирав “перемогу РФ та встановлення контролю над всією Україною”. Йому інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначено на 18 березня о 13:00 у Слов’янському міськрайонному суді.

Шарій та ексначальник поліції Вінниччини. Слідство встановило, що колишній очільник поліції Вінниччини у 2018 році у тимчасово окупованому Росією Криму пішов на співпрацю з ФСБ. Він надавав інформацію про українських політиків, керівників підприємств паливно-енергетичної галузі, власників інтернет-ресурсів, яких, на його думку, можна використати для підривної діяльності проти України. До своєї роботи він залучив прокремлівського пропагандиста Анатолія Шарія. Той за матеріалами Шевцова зробив і поширив відео з кремлівськими наративами. Обом інкримінують держзраду. Засідання призначено на 19 березня о 15:30 у Вінницькому міському суді (in absentia).

Сільський староста з Харківщини. Микола Чашка-Ратушний десять років очолював село, а згодом громаду з центром у Лісній Стінці. Він був членом Партії регіонів. Слідство вважає, що у 2022 році перейшов на бік росіян, отримав “чиновницьку посаду” і наводив обшук директорки місцевого навчального закладу, що була проти окупації. У 2023 році Чашку-Ратушного затримали за підозрою в колабораціонізмі. Засідання призначене на 21 березня о 14:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Обвинувачений, який “чує” голоси. Шалва Сидоренко з Грузії живе у Дніпрі. За даними слідства, у березні 2022 року в соцмережі “Spaces.im” він поширював фото і відео з російською технікою, дописи з проросійською пропагандою. У червні того ж року слідчі задокументували, що у переписці з мешканцем Харкова обвинувачений просив повідомляти про розташування ЗСУ, адже він збирає таку інформацію для Росії. У судовому процесі постало питання про осудність чоловіка. Він переконував, що “чує” голоси, має психічні розлади. Згідно з висновком медиків, у Сидоренка параноїдна шизофренія у стані ремісії. Проте на момент скоєння інкримінованого правопорушення він міг усвідомлювати та керувати своїми діями. Йому закидають несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 18 березня о 15:00 у Ленінському районному суді Дніпра.

Засновниця “Русича”. Тетяна Кузьміч із Херсона створила й очолювала “Руську національну громаду “Русичъ”, яка фінансувалася Фондом “Русский мир”, просувала російські наративи, працювала в сфері освіти. У 2020 році її затримали за підозрою в державній зраді, за даними слідства, вона була агенткою ФСБ. Після окупації Херсона Кузьміч приєдналася до росіян, відповідала за переведення освіти на російську програму, нібито організувала викрадення проректора місцевого університету та вивезення дітей до Криму. Після звільнення Херсона втекла. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 18 березня об 11:00 у Саксаганському районному суді Кривого Рогу (in absentia).

Колаборантка, підозрювана у держраді Тетяна Кузмич (посередині) у Москві на церемонії “приєднання” до РФ тимчасово окупованих територій України. Фото: ДБР

“Кадирівець”. Зелімхан Агмерзоєв ― командир 3-ї роти полку поліції федерального управління позавідомчої охорони військ Росгвардії по Чеченській республіці. Слідство вважає, що в окупованому Мелітополі саме він організовує репресії. За його наказом нібито катували полонених, а він вимагав від їхніх рідних гроші. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня о 13:45 у Комунарському районному суді Запоріжжя (in absentia).

Інформація про військову частину. Віталій Куц — мешканець Кропивницького. За даними слідства, він за гроші передавав інформацію російським спецслужбам про розташування військових частин і сил оборони України. Чоловік провину не визнає і доводить, що телефон із перепискою з росіянином він знайшов. Засідання призначене на 18 березня о 15:00 у Кіровському райсуді Кропивницького.

Повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ. Сергій Говоруха працював оперуповноваженим Департаменту військової контррозвідки СБУ. Слідство встановило, що з власної ініціативи він передавав таємну інформацію російським спецслужбам. За 17 тисяч гривень чоловік до 24 лютого 2022 року повідомив росіянам дані про склади з боєприпасами, військові частини, після повномасштабного вторгнення — про аеродром, який згодом обстріляли. Говоруху затримали 28 лютого 2022 року. Свою провину він не визнав, стверджує, що справу проти нього сфабрикували представники СБУ у Херсонській області. Його засудили за державну зраду до 14,5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд. Засідання призначено на 22 березня о 13:00 у Галицькому районному суді Львова.

Політичний “експерт” із медведчуківських каналів. Гліб Ляшенко — блогер зі Львова, який брав участь в ефірах телеканалів Віктора Медведчука у ролі політичного “експерта”. За даними слідства, у своїх висловлюваннях він просував прокремлівські наративи. У соцмережах він писав про те, що “Росія вісім років просила Україну змінити свій курс”, радив “домовлятися з Росією”. Йому інкримінують держзраду. Засідання призначено на 19 березня о 10:00 у Сихівському районному суді Львова.

Вербування мера Очакова. Едуард Шевченко ― колишній командир 73-го морського центру Сил спеціальних операцій. У березні 2023 року його затримала СБУ та звинуватила в держзраді. За версією слідства, за завданням окупантів він передавав інформацію про наслідки обстрілів. А згодом нібито спробував завербувати міського голову Очакова, радником якого працював на той момент. Засідання призначене на 18 березня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Звинувачення у “здачі” атовця. Слідство каже, що Світлана Оголь із Миколаївщини під час окупації села у березні 2022 року за пайки здала росіянам атовця з сусіднього села. Чоловіка закатували. Оголь провину відкидає, а свідки дають неоднозначні покази, з яких не зрозуміло, чи справді вона видала ветерана. Її обвинувачують у державній зраді. Засідання призначено на 21 березня о 13:30 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Держзрада Миколаїв-Херсон. Вадим Бердник — мешканець Херсона, Валентина Ємець — жила у Миколаєві. У березні 2022 року, каже слідство, їх об’єднала робота на ворога. Бердник, перебуваючи в окупованому Херсоні, нібито вирішив допомагати росіянам, отримав від них завдання завербувати знайомих із Миколаєва для збору інформації про ЗСУ. Чоловік, каже слідство, зв’язався з Валентиною Ємець і проінструктував її, як безпечно передавати інформацію. Жінка, за даними обвинувачення, повідомляла про розташування зброї та військових ЗСУ. Обом інкримінують держзраду. Засідання призначено на 18 березня об 11:00 у Центральному районному суді Миколаєва.

Обстріли Миколаєва. Дмитро Топор — уродженець Миколаєва. За даними слідства, у лютому і червні 2023 року він передав представнику РФ відомості про розташування військовослужбовців ЗСУ. За вказаними координатами був розташований багатоквартирний будинок, а не військовий об’єкт. Чоловіку інкримінують держзраду та пособництво у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 19 березня о 10:00 у Центральному районному суді Миколаєва.

“Війна братніх народів”. Павло Ярош із Одеси у 2023 році звертався від імені своєї ГО “Ярош “Україна” понад усе” до СБУ з проханням порушити справу проти президента Володимира Зеленського через “державну зраду”. За час повномасштабної війни Ярош поширював заяви про війну “братніх слов’янських народів” і “тотальне знищення українських і російських чоловіків”. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії. Судове засідання призначене на 18 березня о 14:00 у Київському районному суді Одеси.

Прихильник “ДНР”. Микола Ємельянов — мешканець Одеси. За даними слідства, він прихильник “ДНР” та “Новоросії”. З ідеологічних мотивів він нібито здавав представнику РФ відомості про розташування ЗСУ. Зокрема, скриншот із розташуванням військової частини. Чоловіку інкримінують держзраду. Судове засідання призначене на 18 березня о 10:30 у Малиновському районному суді Одеси.

“Рубльова зона” в Херсоні. Антон Козік із Херсона керував філією російського банку. Через цей банк росіяни обслуговували свої незаконні структури та створювали “рубльову зону”. За допомогу в цьому Козіку інкримінують пособництво РФ. Його затримали в лікарні, де він переховувався. Засідання призначене на 19 березня об 11:00 у Малиновському районному суді Одеси.

Коригування на Одещині. Нагадуємо про справу Івана Лупу з Одеси. Прокуратура встановила, що він передавав інформацію підполковнику розвідувальної служби РФ. Зокрема, відомості про позиції ЗСУ та переміщення військової техніки в Одеській області. Його обвинувачують у державній зраді. Він провину не визнає. Засідання призначене на 22 березня о 15:00 у Малиновському районному суді Одеси.

Шпигунство. Подружжя Володимира Семеніхіна з Одеси та Марії Большакової з РФ обвинувачують у шпигунстві на користь Росії. За даними слідства, їх завербували раніше в Росії і розконсервували з початком вторгнення. Вони втерлися в довіру до військового повітряно-ракетних сил і вивідували інформацію. Засідання призначене на 22 березня о 15:00 у Приморському районному суді Одеси.

Обвинувачені під час судового процесу. Фото: МІПЛ

Погрози розстрілом. Костянтин Озаєв ― командир 5-ї батареї реактивної системи залпового вогню “Ураган” 147-ї ОМС. У березні 2022 року підрозділ окупував село Боромля на Сумщині. Чоловік зупинив місцевого, коли той віз на машині тіло вбитої подруги. Озаєв запропонував чоловікові поховати тіло в найближчій воронці від вибуху або на узбіччі дороги, але той відмовився. Росіяни перевіряли документи й Озаєв наказав вистрелити чоловіку в коліно. Коли той почав просити не робити цього, Озаєв наказав солдатам стратити його. У той час росіянам зателефонували і чоловік встиг сховатися. Озаєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 18 березня о 14:30 у Тростянецькому районному суді Сумської області (in absentia).

Патріотичний мер і колабораціонізм. Віктор Ладуха — очільник Буринської громади Сумської області. За даними слідства, під час окупації у 2022 році він допомагав російським військовим із розселенням та забезпеченням. Водночас сам Ладуха записував відео про те, що громада має патріотичний дух і боронитиме Україну. Чоловіку інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 18 березня о 10:00 у Конотопському міськрайонному суді Сумської області.

Заклик до перемовин. Олександр Курпіль — депутат Охтирської районної ради від партії “Наш край”. Слідство вважає, що він поширював заклики до зміни кордонів України та до перемовин, допомагав росіянам із продуктами, маршрутами, супроводжував їх. Йому інкримінують державну зраду. Засідання призначене на 21 березня о 10:00 в Охтирському міськрайонному суді Сумської області.

Справа про зґвалтування на Харківщині. Еміль Ахмеров, Маммі Маммієв, Костянтин Шляпніков — командир полку, командир відділення та водій відповідно — російські військові, які окупували Харківщину. Прокуратура вважає, що вони зґвалтували дівчину під час окупації. Засідання призначене на 18 березня о 10:30 у Дзержинському районному суді міста Харкова (in absentia).

Депутат на Харківщині. Микола Плутцов — депутат Шевченківської селищної ради Харківської області. Як каже слідство, він підтримав окупантів та отримав від них дозвіл на торгівлю пальним. Для цієї діяльності він використовував місцеві АЗС і нафтобазу. Його обвинувачують у колабораційній діяльності. Засідання призначене на 19 березня о 10:40 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Зґвалтування в окупації. Андрій Бублєв ― військовий, командир розрахунку 202 стрілецького полку мобілізаційного резерву 4 окремої мотострілецької бригади 2 армійського корпусу 8 загальновійськової армії південного військового округу ЗС РФ. Слідство вважає, що влітку він зупинив авто, яким їхало подружжя, заманив їх до свого дому, щоб нібито продати пальне, якого було обмаль. Там побив і закрив у підвалі чоловіка, а жінку зґвалтував. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 19 березня о 10:30 у Балаклійському районному суді Харківської області (in absentia).

Псевдовибори на Херсонщині. Олена Каменєва — мешканка Херсонщини. За даними слідства, під час окупації допомагала росіянам проводити псевдореферендум про приєднання до РФ. Їй інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 19 березня о 13:20 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області.

Окупаційний очільник “Асканії-Нової”. Дмитро Мещеряков — житель Херсона, колишній співробітник СБУ. За даними слідства, після окупації частини Херсонщини він став “керівником” біосферного заповідника “Асканія-Нова”. Чоловік налагоджував співпрацю із зоопарками та сафарі-парками РФ, брав участь у конференціях та виставках, де приписував Росії досягнення українських дослідників у природоохоронній галузі. Йому інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 21 березня об 11:20 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області (in absentia).

Співробітник колонії. Сергій Куликовський працював у Дар’ївській виправній колонії Херсонської області. Як каже слідство, він лишився в окупації та співпрацював із росіянами. Зокрема, став молодшим інспектором групи нагляду відділу безпеки окупаційної виправної колонії № 90. Його звинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 18 березня о 14:00 у Херсонському міському суді.

Викрадення очільника Голої Пристані. Пилип Квартник — начальник інженерно-технічного відділення ОМОН “Беркут” управління Росгвардії по Криму та Севастополю. Як встановило слідство, він наказав викрасти міського голову Голої Пристані Херсонської області Олександра Бабича. Йому інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 19 березня о 13:00 у Херсонському міському суді (in absentia).

Катівня у Херсоні. Олександр Науменко — начальник управління Росгвардії в Ростовській області РФ. Солдати Олександр Чиленгіров, Анвер Муксимов, Олександ Бочаров — його підлеглі з 50 окремої бригади оперативного призначення військ росгвардії. За даними обвинувачення, Науменко організував катівню у захопленій будівлі місцевого ізолятора. На виконання його наказу російські військові затримували та катували людей із активною проукраїнською позицією, волонтерів, ветеранів АТО, родичів українських правоохоронців. Встановлили, що в катівні утримували і щодня катували понад 200 людей. Щонайменше до 17 чоловіків застосовували сексуальне насильство — у їхні статеві органи били струмом. Обвинуваченим інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня об 11:00 у Херсонському міському суді (in absentia).

Олександр Науменко, начальник управління Росгвардії в Ростовській області РФ. Фото: СБУ

Тюремник на службі окупантів. Євген Соболєв раніше очолював колонію у Херсоні. Під час окупації перейшов на бік ворога, каже слідство, зокрема видав розпорядження про переміщення в’язнів, яких утримували у Снігурівській колонії до виправного закладу у Херсонській області. У вивільнених будівлях розмістилися російські військові. Соболєва звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня о 13:00 у Херсонському міському суді (in absentia).

Розстріл цивільних. Кирило Бойков та Артем Разінкін — російські військові, які окупували село Ольшана, що на Чернігівщині, розстріляли два цивільних автомобілі, вбивши чотирьох людей. Двоє цивільних їхали з Прилук до Ічні та везли хліб. Ще двоє загиблих їхали до Прилук. Росіян обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня о 10:00 в Ічнянському районному суді Чернігівської області (in absentia).

Розстріл авто з цивільними. Артем Терешонков і Владислав Донгак — російські військові. За даними слідства, вони причетні до розстрілу автомобіля з шістьма цивільними 3 березня 2022 року на виїзді з села Рогощі. Тоді загинули двоє людей, серед них — суддя Чернігівського апеляційного суду Любов Харечко. Їм інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 20 березня об 11:15 у Чернігівському районному суді (in absentia).

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Ухилянти, афганські літаки та аграрії: 51 справа щодо війни, за якою радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

12 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Адвокація
МІПЛ представила в ОБСЄ результати аналітики про права і мотивацію потерпілих від воєнних злочинів

Медійна ініціатива за права людини продовжує адвокаційний візит в ОБСЄ у рамках Supplementary Human Dimension Meetings. Аналітикиня Любов Смачило і керівниця відділу моніторингу судів у справах щодо війни Оксана Расулова взяли участь у заході “Виклики становлення правосуддя в Україні для потерпілих від воєнних злочинів і їхня мотивація на національному рівні", організований МІПЛ.

24 Квітня 2024

Більше публікацій