Send Lette
Cards

Ігор Паламарчук

Ігор Паламарчук

Дата зникнення: 16 серпня 2022

Місце зникнення: с. Білозерка, Херсонська область

 

Ігор Паламарчук — підприємець із села Білозерка на Херсонщині. Після окупації вирішив евакуювати дружину, а сам залишився вдома. Вперше чоловіка затримали в червні 2022 року. “Російські військові влаштували у приміщенні місцевої прокуратури катівню, саме туди привезли Ігоря. Там чоловіка били, чотири рази вивозили в поле та імітували розстріл. На момент затримання йому було 52 роки, він виглядав на свій вік, а коли за десять днів його відпустили, став схожим на старого діда”, — говорить Любов, дружина Ігоря. Паламарчук розповів їй, що цивільних катували електричним струмом, в приміщенні постійно чув крики. Майже не годували: замість їжі на підлогу жбурляли хліб. Вдруге Паламарчука викрали 16 серпня 2022 року. Довгий час його доля була невідомою. Після того, як восени 2022 року село звільнили, рідні намагалися дізнатися, куди він зник, проте ніхто нічого не знав. Одного дня в сюжеті російських ЗМІ про полонених українців Любов Паламарчук побачила змарнілого чоловіка, схожого на Ігоря. МІПЛ знайшла звільненого в результаті обміну військовополоненого, який підтвердив, що бачив Ігоря Паламарчука в одному з СІЗО на території РФ. Там утримують військовополонених і цивільних українців. Умови утримання жахливі: бранців часто б’ють, не надають медичної допомоги. Родина Ігоря Паламарчука за рік так і не отримала офіційного підтвердження про те, де і чому його утримує Росія.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Війна і правосуддя
Через неповагу до суду обвинуваченого в замаху на голову Харківської ОВА видалили з зали до кінця процесу

На засіданні 15 липня суд постановив видалити обвинуваченого Олександра Голуба на весь час процесу через неповагу до суду. Йому інкримінують кілька злочинів, скоєних за вказівкою ФСБ.

16 Липня 2025

Більше публікацій