Send Lette
Війна і правосуддя

Ірпінський суд почав процес проти російських військових, обвинувачених у катуваннях людей 

Дев’ятьох військовослужбовців збройних сил РФ, яких ідентифікували українські правоохоронці, почали судити в Ірпінському міському суді Київської області. 4 жовтня суд почав підготовче засідання у цій справі. Журналісти МІПЛ побували на засіданні. 

Всі обвинувачені представляють 64-ту гвардійську мотострілецьку бригаду з Хабаровського краю. З початку повномасштабного вторгнення Росії вони зайшли на територію Київської області, зокрема в місто Буча. Саме там, стверджує обвинувачення, росіяни скоювали злочини. 

Серед обвинувачених:

  • молодший сержант В’ячеслав Лаврентьєв;
  • рядовий Григорій Наришкін;
  • рядовий Василь Князєв;
  • єфрейтор Семен Мальцев;
  • рядовий Сергій Пєскарьов;
  • рядовий Альберт Раднаєв;
  • єфрейтор Михайло Кашин;
  • єфрейтор Андрій Бізяєв;
  • єфрейтор Дмитро Сергієнко. 

Василь Князєв (ліворуч) та Альберт Раднаєв. Фото Офісу Генерального прокурора

Справу ще одного військового 64-ї бригади, сержанта Микити Акімова, суд слухає окремо. 

За даними обвинувачення, саме ці військові під час окупації Бучі захоплювали в заручники беззбройних цивільних, морили їх голодом і спрагою, тримали їх на колінах зі зв’язаними хомутами руками та заліпленими очима, знущались і били.

Справу слухають за 438 ст. ККУ — «порушення законів та звичаїв війни». 

На засіданні суддя Михайло Одарюк зазначив, що у справі є один потерпілий, який до суду не прийшов. Самі ж обвинувачені не затримані, тому процес проти них буде заочний. 

Провести підготовче засідання суду не вдалося. Суддя зобов’язав прокурора забезпечити присутність потерпілого в суді, а також ще раз повідомити обвинувачених про виклик до суду через засоби масової інформації. 

Суддя Одарюк додав, що якщо ці умови будуть виконані і суд зможе провести підготовче засідання, то того ж дня почне розгляд справи по суті. 

Наступне засідання у справі відбудеться 10 листопада.

Артур Пріхно, МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
В Україні вперше з 2022 року виправдали звинувачену у держзраді — великий репортаж МІПЛ про справу

МІПЛ понад рік відстежувала судовий процес над Світланою Оголь з Миколаївщини. Її обвинувачували в державній зраді за те, що вона нібито здала росіянам ветерана АТО, якого вони закатували разом зі ще одним чоловіком. Зрештою суд визнав, що нічого з переліченого Оголь не робила. Її виправдали та відразу ж звільнили. Оголь провела в СІЗО понад два роки.

18 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Спецоперація “Синиця”, блогер в ЄС та робота на ФСБ з “Укроборонпрому”: 73 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

15 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Майже 80 російських воєнних злочинців засуджено за катування українців — прокурор Бєлоусов    

МІПЛ розпитала Юрія Бєлоусова, який очолює Департамент війни ОГП, про те, навіщо судити тих, кого немає на лаві підсудних, про невиправдані очікування суспільства від МКС і чому він проти змін законодавства, які б дозволили судам враховувати свідчення, задокументовані правозахисниками.

13 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Україна та незахідні країни мають багато спільних викликів, пов’язаних з Росією — Ольга Решетилова на відкритті Crimea Global

Виклики, що стоять перед Україною та незахідними країнами у зв’язку з Російською агресією багато у чому перетинаються. Про це сказала Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час свого виступу на відкритті Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

22 Листопада 2024

Адвокація
Систематичне порушення РФ Женевських конвенцій — злочин проти людяності, — правозахисники

Практики жорстокого поводження і порушення прав українських військовополонених Російська Федерація застосовує від початку збройного конфлікту в Україні. З 2014 року методи РФ не змінилися, а стали більш масовими. У такій поведінці росіян простежується державна політика.

21 Листопада 2024

Адвокація
Друга міжнародна конференція “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” стартувала

Сьогодні, 21 листопада, з урочистої церемонії відкриття розпочалася конференція "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South”, яка зібрала на одному майданчику понад 100 учасників, серед яких лідери громадської думки, експерти, журналісти, урядовці, представники дипломатичного корпусу.

21 Листопада 2024

Більше публікацій