Send Lette
Cards

Ірина Навальна

Ірина Навальна

Дата викрадення: 27 вересня 2022 року

Місце викрадення: Маріуполь, Донецька область

 

Ірина Навальна вже понад два роки перебуває в російському полоні. Дівчину затримали 27 вересня 2022 року й звинуватили в спробі вчинити теракт у Маріуполі. Опублікували навіть відео, де Ірина нібито зізнається у скоєнні злочину.

“По ній видно, що вона дуже налякана. На неї сильно тиснули. В очах не просто переляк, там внутрішня істерика. Чутно, що вона повторює”, — каже мати Ірини Олександра Столяр.

Це відео з допитом не єдине. Росіяни часто знімали ролики з Іриною для телеканалів та інших російських ресурсів, зняли навіть фільм про неї.
“Ірина зручна для них. Мало того, що в неї прізвище таке — Навальна — так ще й вітчим військовий. Ідеальний варіант для того, щоб знімати всякі ролики”, — пояснює мати.

Жінка згадує, з чого все почалося. Одного разу під час фільтрації, коли росіяни побачили прізвище Навальна, то розвернули Ірину обличчям до стінки намету, приставили пістолет до голови і почали розпитувати, гучно сміятися і знущатися над прізвищем. Це тривало близько двох годин. Дівчина думала, що її просто вб’ють, але Ірину відпустили і вона змогла виїхати з Маріуполя разом із мамою до Житомирської області. Тоді їхній шлях пролягав через Донецьк, Москву, країни Балтії та Польщу. Втім згодом їй довелося повернулася до бабусі. Тоді ж Навальну затримали. По неї прийшли додому.
“У нас же квартира військового, всі про це знали. Сусіди доповідали в окупаційну комендатуру, що в квартирі хтось почав з’являтися. А вони стежили і взяли її вдома”, — говорить мати.

Місяць рідні шукали, де утримують Ірину. А тоді дізналися, що дівчина перебуває в донецькому СІЗО і проти неї порушено кримінальну справу. Зі слів жінок, яких утримували разом із бранкою, Навальну постійно били.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Війна і правосуддя
Локальність і формалізм: правозахисники проаналізували вироки воєнним злочинцям за лютий і березень

Упродовж лютого — березня українські суди винесли ще 14 вироків у справах щодо воєнних злочинів, які російські військові та їхні прибічники вчинили на півночі та півдні України під час окупації. Ці справи, зокрема, стосувалися депортації, катувань, вбивств і незаконного затримання цивільних.

17 Квітня 2025

Більше публікацій